Pohodový týden - Srbsko - Malebné království supa

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srbsko, Evropa, Srbsko
Název ubytování Ubytování Mkt
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 12 390 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: polopenze

Popis lokality ubytování

Popis destinaceSRBSKOSrbsko je republika v centru Balkánského poloostrova. Hlavním městem je Bělehrad. Jako samostatný stát vzniklo 5. června 2006 po rozpadu soustátí Srbsko a Černá Hora, kdy Černohorci rozhodli těsnou většinou pro vystoupení ze společného státu v referendu konaném 21. května 2006. Dne 17. února 2008 pak došlo k jednostrannému vyhlášení samostatnosti provincie Kosovo, což vedlo k napětí na mezinárodním i vnitropolitickém poli. Srbsko. sousedí na severu s Maďarskem, na východě s Rumunskem a Bulharskem, na jihu s Makedonií, na jihozápadě s Černou Horou, Albánií nebo mezinárodně plně neuznaným Kosovem na západě pak s Bosnou a Hercegovinou a Chorvatskem.

Program zájezdu

1. den:

odpoledne odjezd z ČR, přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Srbska.

2. den:

ráno přijedeme do hotelu ve ZLATIBORU. Ubytování dle možností hotelu. Po snídani a krátké relaxaci se seznámíme s městem ZLATIBOR a vyrazíme na krátkou túru stezkou zdraví k památníku GLAVUDŽA, případně na louky s pasoucími se stády nad městem.

3. den:

vyrazíme na celodenní túru od lyžařského střediska (1 100  m ) na nejvyšší horu TORNIK (1496 m), přes malebnou vesničku STUBLO k ženskému klášteru DUBRAVA nad mohutným kaňonem řeky UVAC. Zlatiborské vrcholy budeme mít jako na dlani, uprostřed nichž se bude vyjímat vulkanická magická kráska - hora OŠTRIK.

4. den:

dopoledne přejezd na MOKROU GORU, kde nastoupíme na věhlasný historický vláček, který nás proveze úchvatnými scenériemi po ŠARGANSKÉ OSMICI. Za poslechu melodií srbské lidové hudby se budeme zastavovat v místech, kde se natáčel film „Život je zázrak“. Na režiséra Emira Kusturicu si rovněž vzpomeneme při návštěvě filmové vesničky DRVENGRAD v osadě MEĆAVNIK. Poté se zastavíme v KREMNĚ, v rodném domku srbských věštců TARABIĆŮ, a přesuneme se do pohoří TARA na túru od kláštera RAČA na panoramatickou vyhlídku na řece DRINU a bosenskou stranu.

5. den:

ráno přesun ke Zlatarskému jezeru, odkud se vydáme na hřebenový přechod s úžasnými výhledy na údolí řeky UVAC na jedné straně a Lim na druhé. Hřebenová cesta nás provede krajinou zapomenutého času, světem malebných samot, salaší a starobylého zlatiborského venkova s výhledy na okolní masivy. Poté přesun do lázeňského městečka PRIBOJSKA BANJA a na relaxaci s koupelí ve ZLATARSKÉM JEZEŘE.

6. den:

vyvrcholením tohoto pohodového zájezdu bude pěší túra na meandry řeky UVAC. Ráno se přesuneme k nástupu na pěší túru, odkud vystoupáme k vyhlídce na kaňon řeky a hnízdiště supa bělohlavého. Z vyhlídky pak sestoupíme podél meandrů k nástupištím na lodě. Vyrazíme na dobrodružnou plavbu po řece UVAC s několika zastávkami u jeskyní a dalších vyhlídek.

7. den:

dopoledne vyrazíme od hotelu (800 m) přes hřebeny JEDINI BOR (1 007 m), ČUKER (1 358 m) na nejkrásnější panoramatickou túru až na vrcholek ČIGOTY (1 365 m). Posléze sestoupíme a vrátíme se do Zlatiboru, kde si užijeme odpolední volno.

8. den:

dopoledne návštěva SIROGOJNA se skanzenem zlatiborské vesnice, výbornou rakijí a věhlasnými zlatiborskými specialitami. Posléze si prohlédneme jeskyni STOPIĆA PEĆINA, menší sestru tureckého Pamukkale s říčkou PONOR tvořící přehrazené kaskádovité stupně. Odpoledne opustíme Zlatibor a zamíříme na sever Srbska.

9. den:

návrat přes Maďarsko a Slovensko do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.