Esence Cejlonu del lux s pobytem na Maledivách

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka, Colombo
Název ubytování Esence Cejlonu del lux s pobytem na Maledivách
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 64 992 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací část
Hotely odpovídající standardu ****/***** podle hodnocení organizátora - (4 noci).
Pokoje: ve všech hotelích jsou vybaveny - klimatizací, koupelnou, často mini barem (za poplatek) a TV.

Pobytová část
Hotely - (5 nebo 6 nocí) ubytování v hotelu z nabídky "Možnost ubytování v hotelu", 1 poslední noc - na Srí Lance v Kolombu nebo v okolí.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

ProgramKolombo - barevná metropole • sloní sirotčinec • safari v Národním parku Minneriya • chrám Buddhova zubu v Kandy • Matale - Zahrada koření • jeskynní malby v Sigiriyi a Dambulla • čajové plantáže • pobyt na Maledivách

Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Technické mezipřistání v Bahrajnu (asi 45 min., bez vystupování z letadla).

Den 2
Přílet do Kolomba, pasové odbavení, setkání s delegátem, přejezd do Pinnawali. Ubytování v pokojích (několik pro celou skupinu) a čas na odpočinek a osvěžení po cestě (do příručního zavazadla je potřeba zabalit oblečení na převlečení a základní hygienické potřeby, nebude přístup k zavazadlům v nákladním prostoru autobusu). Následně navštívíme sloní sirotčinec v Pinnawali, kde našla nový domov zvířata zraněná a opuštěná jejich stády. Budeme také svědky každodenní koupele slonů v nedaleké řece Ma Oya. Večeře v hotelu v okolí Polonnaruwy. (Trasa asi 230 km).

Den 3
Po snídani prohlídka Polonnaruwy, středověkého hlavního města země. Navštívíme zde ruiny královského paláce, zvaného Čtyřúhelník: Dalada Maluwa - komplex 12 historických budov a chrámů, které se datují do jedenáctého století a Gal Vihara - monumentální skálu, ve které jsou vytesány čtyři sochy Buddhy, z nichž jedna je docela kontroverzní a je do dneška předmětem sporu. Následně se vydáme na safari v Národním parku Minneriya, ve kterém žije více než 200 divokých slonů a také: buvoli, divocí kanci, medvědi, levharti, krokodýli a více než 160 druhů ptáků. Je to nejznámější národní park na Srí Lance, který chrání cejlonské slony. Pouze zde je lze vidět v tak velkých stádech v jejich přirozených podmínkách. Po parku se budeme pohybovat v otevřených džípech, abychom mohli volně pozorovat a fotografovat přírodu a divokou zvěř. Odpoledne pro zájemce možnost relaxace během ajurvédské masáže (za poplatek cca 40 USD). Přenocování v hotelu v okolí Sigiriye, večeře. (Trasa asi 80 km).

Den 4
Po snídani prohlídka Sigiriye. Skalní pevnost Sigiriya (na seznamu UNESCO) je královským sídlem z 5. století n. l., postaveným na vrcholu 200 m vysoké skály. Do dnešního dne zůstaly zachovány základy dolního a horního paláce, palácové zahrady a slavné fresky nebeských panen. Následně navštívíme pět jeskynních chrámů v Dambulle (na seznamu UNESCO), jedno z nejvýznamnějších míst buddhistického uctívání na Srí Lance. Chrámy jsou vytesány do skalních jeskyní, v nichž se nachází sochy Buddhy. Na cestě do Kandy zastavíme v zahradě koření poblíž Matale, kde se dozvíme detaily o pěstování koření a jejich využití. Kandy leží v pohoří okolo jezera, nad jehož břehem se nachází jedno z nejznámějších míst na Srí Lance - Chrám Buddhova zubu, nejdůležitější buddhistický chrám na ostrově s relikvií Budhova zubu. Ubytování, večeře v hotelu v Kandy. (Trasa asi 100 km).

Den 5
Po snídani navštívíme Muzeum drahokamů (Gem Museum), kde se seznámíme s podrobnostmi o jejich těžbě a zpracování. Srí Lanka je známá díky těžbě drahokamů a polodrahokamů. Právě odsud pochází slavné modré safíry, rubíny a měsíční kámen. Následně se vydáme ve směru malebného pohoří pokrytého čajovými keři, kde cesta z Kandy vede řadou serpentin. Navštívíme plantáž a čajovou továrnu, kde se zúčastníte ukázky výroby světoznámého Ceylonského čaje, bude zde také příležitost ochutnávky a nákupu. Přejezd do Kolomba. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Kolomba. (Trasa asi 110 km).

Den 6
Po snídani prohlídka Kolomba - barevné metropole, ve které jsou protkány stopy koloniální minulosti s městským shonem a přítomností. Uvidíme mimo jiné: Buddhistický chrám, kostel Wolvendhal (památka z období holandské nadvlády), radnici, Cinnamon Gardens - exkluzivní předměstí, kde se nachází v krásných postkoloniálních vilách četná velvyslanectví a elitní školy, Bandaranaike Memorial International Conference Hall - dárek pro Srí Lanku od Čínské lidové republiky, stejně jako replika sochy Buddhy Tukana, v překladu „pojídající slunce“. V brzkých odpoledních hodinách přejezd na letiště a přelet na Maledivy. Uvítání anglicky mluvícím místním zástupcem na letišti v Male. Transfer motorovým člunem nebo letadlem do vybraného hotelu.

Den 7-10 nebo 7-11
Pobyt ve vybraném hotelu. Volný čas k odpočinku, opalování a nakupování. Možnost využít fakultativní výlety.

Den 11 nebo 12
Snídaně, vystěhování z hotelu, transfer na letiště v Male, přelet do Kolomba. Ubytování v hotelu v okolí Kolomba. Volný čas.

Den 12 nebo 13
Časné vystěhování z hotelu (snídaně v podobě cestovních balíčků), transfer na letiště v Kolombu. Odlet charterovým letadlem do Polska. Technické mezipřistání v Bahrajnu (asi 45 min., bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.

Upozornění k programu!
Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo zrušeno.JinéAjurvédská masáž
Ájurvéda - koncepce zdraví a terapie, je uznávána Světovou zdravotnickou organizací. Vznikla v Indii v dávných dobách, na Srí Lance je velmi populární a používána v každodenním životě. Pro masáže touto technikou jsou používány speciální oleje na základě unikátních směsí bylin. Masáž trvá asi 1 hod., zahrnuje hlavu a tělo. Cena cca 40 USD.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování: 4 noci během okružní části, 4 snídaně, 4 večeře, 5 nebo 6 nocí ve vybraném hotelu, 1 poslední noc - na Srí Lance v Kolombu nebo v okolí, stravování dle popisu hotelu, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského delegáta a rezidenta během pobytové části, turistický program viz níže, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštěvovaných objektů, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, služby skupiny v systému TGS (včetně nákladů za účast v programu cca 215 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku). Nezahrnuje: osobní výdaje, další jídla a nápoje, vízum na Srí Lanku a fakultativní výlety. Fakultativní výlety: Ajurvédská masáž (cca 40 USD).VízaSrí Lanka od 1. ledna 2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 20 USD (stejná částka pro turistická i business víza). Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti v ceně 25 USD. Při příletu je třeba vyplnit Immigration Landing Card.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.