Srí Lanka – Cejlon, ráj bez andělů

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka, Asie, Srí Lanka
Název ubytování Srí Lanka - Cejlon
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 43 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis
Čeští cestovatelé Zikmund a Hanzelka, kteří projeli celý svět, nazvali cestopis o Cejlonu „Ráj bez andělů“. Tento ostrov poblíž rovníku jim natolik učaroval, že na něj cestovali hned dvakrát. Srí Lanka se pro ně stala nejatraktivnější zemí na naší planetě. Pro českého turistu, který touží spatřit významné buddhistické památky, stáda slonů, mystické hory, čajové plantáže, džungli nebo bílé pláže s kokosovými palmami, je Cejlon optimálním výletním místem. Nemusíme se zde obávat nebezpečných epidemií a vysoké kriminality jako v jiných tropických zemích ani záplavy turistického byznysu jako v blízkém Thajsku. Program je rozdělen do tří částí: nejdříve se navštěvují slavné starověké a středověké památky v centru ostrova, potom se jede za přírodou do hor a na závěr je naplánován odpočinek na pláži Indického oceánu. Na exotický ostrov směřujeme v období sucha.

Další informace
Na Srí Lanku byla zavedena vízová povinnost. Cca 30 USD na pobyt.Za příplatek (dle délky pobytu, ceny transferu na letiště a zpátečního letu) lze zájezd pro individuální zájemce prodloužit o delší pobyt v letovisku Una Watuna.

Trasa A
Letiště Václava Havla Praha.

Program zájezdu

1. den

odlet na Srí Lanku.

2. den

přílet do Colomba. Aklimatizace v Negombu. Nocleh.

3. den

3. den: dopoledne prohlídka středověké královské rezidence Yapahuwa, odpoledne prohlídka buddhistických chrámů a starověkých památek v Anuradhapuře(metropole starověkého Cejlonu, téměř 100 m vysoké stúpy v džungli, 2500 let starý strom Bó, památka UNESCO), nocleh v Anuradhapuře.

4. den

dopoledne návštěva poutního místa Mihintale (starověké buddhistické památky). Odpoledne prohlídka buddhistických památek v Polonaruwě (středověká metropole ostrova, paláce, stúpy, Buddhové, památka UNESCO) Nocleh v Habaraně.

5. den

výstup na skalní pevnost Sigirya (královské sídlo před 1500 lety, světoznámé fresky žen, komplex zahrad, památka UNESCO), odpoledne prohlídka skalního kláštera v Dambulle (Buddhové a cenné fresky v jeskyních, památka UNESCO), fakultativní výlet na sloní safari v NP Minneriya. Nocleh.

6. den

prohlídka někdejší metropole Kandy (chrám Buddhova zubu – nejposvátnější buddhistické místo na Cejlonu, památka UNESCO, muzeum drahokamů, botanická zahrada). Návrat na nocleh v Kandy.

7. den

vyhlídková jízda přes hory Centrálního masívu – Hill Country, návštěva sloního sirotčince v Pinnawele, jízda na slonech, zastávky mezi čajovými plantážemi, návštěva továrny na výrobu čaje (výroba a ochutnávka), zastávka u působivých vodopádů Ramboda a výhledy na jednu z nejvyšších ostrovních hor – Piduruthalagala. Prohlídka britského horského městečka Nuwara Eliya. Nocleh (ubytování bez klimatizace).

8. den

dopoledne výlet na step Hortonsplains a pěšky k 700 m hluboké propasti „Konec světa“ vodopády Backerfalls. Odpoledne cesta mezi čajovými plantážemi, zastávka u téměř 200 m vysokého vodopádu Dialumafalls a u gejzíru mořské vody – Blow hole. Příjezd k romantické zátoce Una Watuna, nocleh.

9. den

návštěva koloniálního města Galle, želví farmy, fakultativní výlet na říční safari, skořicové plantáže.

10. den

pobyt u moře, možnost šnorchlování na pláži Jungle beach.

11. den

ráno přesun do Colomba, prohlídka centra metropole Srí Lanky (buddhistické chrámy, vládní budovy, tržiště) a odlet.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.