Šrí Lanka – cesta rájem

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka
Typ ubytování Kempy ve vlastních stanech
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 56 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nabízíme aktivní variantu zájezdu na Šrí Lanku určenou všem, kteří rádi kombinují poznávání s pohybem v přírodě. Ať už se vám ostrov zalíbil při prvním pobytu a chcete ho poznat hlouběji, nebo je to vaše první cesta a chcete trávit více času pohybem než v autobusu, je tento zájezd právě pro vás. Uděláme si půldenní výlet do deštného pralesa Sinharádža; kdo bude chtít, vystoupá na Adamovu horu tou nejnáročnější, ale zároveň i tou nejkrásnější cestou, při níž zdoláme přes 2000 výškových metrů, tři dny strávíme výlety nalehko v neobjevených horách Knuckles. Vykoupeme se v nejednom vodopádu, poznáme původní domorodé obyvatele Véddy, navštívíme ale i známé památky – Lví skálu a Kandy. Naši cestu zakončíme na východním pobřeží u moře. Během zájezdu bude šance vyzkoušet šnorchlování, canyoning, splutí řeky, potápění... Dokonce bude možnost vydat se na člunech za plejtváky a delfíny.Velikost skupiny:6–16 účastníkůNáročnost:Pěší nejnáročnější program absolvujete 4. den – přechod Adamovy hory (převýšení +2000 m, sestup -800 m, v závěru hodně schodů), ale lze zvolit i lehčí alternativu výstupu (+800 m), nebo i jen odpočinkový program. Dále je naplánovaný treking 7.–9. den v pohoří Knuckles – první a poslední den (12 km + 18 km) v nenáročném zvlněném terénu, prostřední den je možný nepovinný výstup na vrchol (celkem 18 km, +650 m převýšení).

Popis stravování

bez stravování

Popis ubytování

Spát budeme převážně v turistických hotýlcích a lodžích. V pohoří Knuckles pak bude ubytování 3 noci v pronajatých stanech, které jsou postavené pod dřevěnými přístřešky na kůlech – spí se na matracích a vybavení tábořistě je skromné, ale čisté.

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Kolombo – Ratnapura: letecky na Šrí Lanku a přejezd do tzv. Města drahokamů.

3. den

Ratnapura – NP Sinharádža: poslední primární deštný prales na ostrově, primitivní štoly na těžbu drahých kamenů, 30 m vysoký vodopád Bópath s možností koupání.

4. den

Ratnapura – Nallathannija: nalehko zdoláme nejposvátnější přírodní místoAdamovu horu (2245 m n.m.) – vystoupáme tropickým porostem s potůčky a bystřinami a z vrcholu uvidíme Šrílanskou vysočinu  jako na dlani.

5. den

Nallathannija – Kitulgala: přejezd Šrílanskou vysočinou (cestou mohutné akácie a nedozírné čajové plantáže) do kempu u řeky Kelani – relax a koupání; možnost krásného canyoningu nebo splutí části řeky – místo natáčení filmu Most přes řeku Kwai; večerní barbecue.

6. den

Kitulgala – Kandy: přejezd do srdce ostrova a náboženského centra – chrám Kataragamy i Buddhova zubu ; výtečné místní vývařovny i stylové restaurace; večerní taneční vystoupení v maskách.

7.–9. den

Knuckles RangeCorbett's Gap: nalehko třídenní přechod pohoří s výstupem na vrchol hřebene 1860 m n.m. (variantně lze zůstat v kempu) – přes čajové a kardamomové plantáže, lesy akácií a borovic, porosty rododendronů a bambusů, v závěru přes rýžová políčka – cestou omračující příroda, vesničky plantážových dělníků, továrna na čaj i ochutnávka rýžového vína.

10. den

Corbett's Gap – Habarana/Sígirija: východ slunce nad nedozírným údolím a sjezd z hor do úrodných plání – hinduistický funky chrámv Udadumbaře, tradiční vesnice Véddů u NP Maduru Oya; podvečerní vyjížďka po jezeře.

11. den

Sígirija – Trincomalee/Nilaveli: symbol ostrova tzv. Lví skála  – výstup na osamocený boulder Pidurangala s leteckým výhledem na Sígiriju; přejezd na východní pobřeží k Trincomalee.

12.–14. den

Nilaveli: 3denní pobyt ve kdysi oblíbeném letovisku v tamilské části ostrova, které začínaji turisté znovu objevovat – pláže s bílým pískem, pozvolný vstup do moře a minimum turistů, možnost šnorchlování/potápění na korálech u NP Pigeon Island (mořské želvy, žraloci černoploutví), výletu lodí za plejtváky a delfíny, pevnost Frederick se Skokem milenců; 14. den noční přejezd vlakem do Kolomba.

15.–16. den

Kolombo – Praha: ranní příjezd do Kolomba a přesun do hotelu – volno na nákup suvenýrů (čaje, koření, trička ap.); večer přesun na letiště a odlet do ČR, přílet domů 16. den.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.