Srí Lanka – Maledivy

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka
Název ubytování Fun Island Resort
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 57 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací zájezd na Srí Lanku a odpočinek na Maledivách.
Pinnawala - Dambulla - Anuradhapura - Polonnaruwa - Peradeniya - Kandy - Nuwara Eliya - Horton Plains - Colombo - Maledivy...

Popis ubytování

Cena zahrnuje:- letenku tam: Praha - Dubaj - Colombo, zpět: Male - Dubaj - Praha ((Airbus A380 na lince Praha - Dubaj - Praha))
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu klimatizovaným minibusem
- transfer lodí na atol a zpět
- 6x ubytování s polopenzí v hotelu*** na Srí Lance, 4x ubytování s plnou penzí na Maledivách (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- služby průvodce
- pojištění CK proti úpadku
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
- komplexní pojištění 98,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 70.000,- Kč)
- "spropitné" a vstupné dle programu - cca 230,- USD
- vízum na Srí Lanku - 1.000,- Kč (vyřizuje CK)
SLEVY A PŘÍPLATKY:
- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 31.1.2020) = -1.500,- Kč
- ČASOVÁ SLEVA při 30% záloze (akce platí do 29.2.2020) = -1.000,- Kč
- vízum na Srí Lanku (vyřizuje CK) = 1.000,- Kč
- komplexní pojištění = 1.274,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = na vyžádání
Garantem zájezdu: CK MAMUT TOUR

Program zájezdu

1. den: odlet, Dubaj

Odlet z Prahy v 15:55 přes Dubaj na Srí Lanku.

2. den: PINNAWALA, DAMBULLA

V ranních hodinách přílet do Colomba. Návštěva sloního sirotčince PINNAWALA založeného původně pro mláďata, která přišla o matku, bez níž by v džungli jinak zahynula. Největším zážitkem pro návštěvníky je každodenní koupání slonů, kdy je početné stádo chobotnatců hnáno úzkou uličkou k místní řece a zpět. Odpoledne zastávka v městečku DAMBULLA - prohlídka pozoruhodného jeskynního komplexu skalních chrámů z 1. stol. př.n.l. s více než stovkou soch Buddhy a unikátními nástěnnými malbami (UNESCO). Ubytování.

3. den: ANURADHAPURA, SIGIRIYA

Prohlídka další z památek zapsaných na seznamu UNESCO - pozůstatků starověkého města ANURADHAPURA, bývalého politického a náboženského centra ostrova: Sri Maha Bodni - nejstarší historicky zdokumentovaný strom na světě vypěstovaný z „řízku“ stromu, pod kterým dosáhl Buddha osvícení; pozůstatky 1 600 sloupů kdysi monumentálního devítipatrového paláce Brazen; chrám Jetavanarama - údajně největší cihlová stavba světa; to vše umístěné v rozlehlých zahradách s důmyslným systémem zavlažovacích kanálů a vodních nádrží. V podvečer výstup k bývalému královskému paláci, pevnosti zbudované na temeni žulové „Lví“ skály SIGIRIYA vyzdobené úchvatnými freskami a vyčnívající 200 m vysoko nad okolní džunglí. Návrat na ubytování.

4. den: POLONNARUWA, NP MINNERIYA

Návštěva archeologického areálu POLONNARUWA - druhého největšího starobylého města v zemi. Odpoledne fakultativně projížďka jeepy NP MINNERIYA, který je domovem divokých slonů, levhartů, jelenů, makaků a mnoha druhů ptáků. Návrat na ubytování.

5. den: MATALE, KANDA

Zastávka v řezbářské dílně na výrobu tradičních masek. Návštěva zahrad s exotickým kořením v MATALE (ukázka pěstování, zpracování a využití v ájúrvédské medicíně, možnost nákupu). Pokračování do KANDY, původního hlavního města malebně rozloženého v kopcích na břehu uměle vytvořeného jezera. Prohlídka chrámu, ve kterém je uložen buddhův zub - jedna z nejcennějších buddhistických relikvií. Ubytování. Večer fakultativně možnost zhlédnutí folklórního představení.

6. den: PERADENIYA, NUWARA ELIYA

Procházka královskou botanickou zahradou PERADENIYA založenou králem Sinhalem, která patří mezi nejkrásnější v celé Asii. Panoramatická jízda hornatou krajinou čajových plantáží a mohutných vodopádů až do městečka NUWARA ELIYA vystavěného v anglickém stylu. Cestou návštěva továrny na zpracování vyhlášeného cejlonského čaje s možností nákupů. Ubytování.

7. den: NP HORTONSKÉ PLÁNĚ

Výlet do národního parku HORTONSKÉ PLÁNĚ, ležícího více než 2 000 m nad mořem. Absolvování pěšího okruhu atraktivní pustinou porostlou vysokou travou, rododendrony, ale i džunglí a dále kolem vodopádů až k majestátnému, téměř 1 000 m vysokému skalnímu srázu přezdívanému KONEC SVĚTA s krásným výhledem do dalekého kraje. Přejezd na ubytování do Colomba.

8. den: COLOMBO, MALEDIVY

Návštěva COLOMBA, moderní metropole Srí Lanky s výškovými budovami, ale i pozůstatky britské koloniální architektury. Večerní přelet na MALEDIVY. Transfer člunem na ubytování (cca 45 min.).

9. – 11. den: MALEDIVY, FUN ISLAND RESORT

Pobyt s plnou penzí ve FUN ISLAND RESORTU (www.funislandmaldives.com), okouzlujícím palmovém ostrůvku s jemným bílým pískem a průzračně čistou vodou s bohatým podmořským životem. Možnost šnorchlování či lodního výletu na sousední atoly…

12. den: MALE

Transfer lodí na letiště v Male.

13. den: přílet

Přílet přes Dubaj do Prahy ve 13:00.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.