Srí Lanka + Maledivy

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka
Název ubytování Fun Island Resort
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 57 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací zájezd na Srí Lanku a Maledivy.

Popis ubytování

Cena zahrnuje:- letenku Praha - Colombo - Male - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu klimatizovaným minibusem
- transfer lodí na atol a zpět
- 7x ubytování s polopenzí v hotelu*** na Srí Lance, 4x ubytování s plnou penzí na Maledivách, 1x ubytování se snídaní v Dubaji (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
- služby průvodce
- pojištění CK proti úpadku
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
- komplexní pojištění 98,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč/os.)
- "spropitné" a vstupné dle programu - cca 200,- USD/os.
- vízum na Srí Lanku - 1.000,- Kč/os. (vyřizuje CK)
SLEVY A PŘÍPLATKY:
- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2017) = -1.500,- Kč/os.
- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2017) = -1.000,- Kč/os.
- vízum na Srí Lanku (vyřizuje CK) = 1.000,- Kč/os.
- komplexní pojištění = 1.372,- Kč/os.
- 1-lůžkový pokoj = 17.000,- Kč
Při objednávce v roce 2016 vybíráme zálohu pouze 5.000,- Kč/os.

Program zájezdu

1. den: odlet, Dubaj

Odpoledne odlet z Prahy (odlet v cca 16 hod.) do Dubaje (přílet okolo půlnoci). Ubytování v Dubaji nadeleko letiště.

2. den: Dubaj - Colombo, Negombo

Odlet z Dubaje v cca 12 hod. Přílet do Colomba v cca 18 hod. Transfer na ubytování do nedalekého letoviska NEGOMBO.

3. den: PINNAWALA, DAMBULLA

Návštěva sloního sirotčince PINNAWALA založeného původně pro mláďata, která přišla o matku, bez níž by v džungli jinak zahynula. Největším zážitkem pro návštěvníky je každodenní koupání slonů, kdy je početné stádo chobotnatců hnáno úzkou uličkou k místní řece a zpět. Odpoledne zastávka v městečku DAMBULLA - prohlídka pozoruhodného jeskynního komplexu skalních chrámů z 1. stol. př.n.l. s více než stovkou soch Buddhy a unikátními nástěnnými malbami (UNESCO). Ubytování.

4. den: ANURADHAPURA, SIGIRIYA

Prohlídka další z památek zapsaných na seznamu UNESCO - pozůstatků starověkého města ANURADHAPURA, bývalého politického a náboženského centra ostrova: Sri Maha Bodni - nejstarší historicky zdokumentovaný strom na světě vypěstovaný z „řízku“ stromu, pod kterým dosáhl Buddha osvícení; pozůstatky 1 600 sloupů kdysi monumentálního devítipatrového paláce Brazen; chrám Jetavanarama - údajně největší cihlová stavba světa; to vše umístěné v rozlehlých zahradách s důmyslným systémem zavlažovacích kanálů a vodních nádrží. V podvečer výstup k bývalému královskému paláci, pevnosti zbudované na temeni žulové „Lví“ skály SIGIRIYA vyzdobené úchvatnými freskami a vyčnívající 200 m vysoko nad okolní džunglí. Návrat na ubytování.

5. den: POLONNARUWA, NP MINNERIYA

Návštěva archeologického areálu POLONNARUWA - druhého největšího starobylého města v zemi. Odpoledne fakultativně projížďka jeepy NP MINNERIYA, který je domovem divokých slonů, levhartů, jelenů, makaků a mnoha druhů ptáků. Návrat na ubytování.

6. den: MATALE, KANDA

Zastávka v řezbářské dílně na výrobu tradičních masek. Návštěva zahrad s exotickým kořením v MATALE (ukázka pěstování, zpracování a využití v ájúrvédské medicíně, možnost nákupu). Pokračování do KANDY, původního hlavního města malebně rozloženého v kopcích na břehu uměle vytvořeného jezera. Prohlídka chrámu, ve kterém je uložen buddhův zub - jedna z nejcennějších buddhistických relikvií. Ubytování. Večer fakultativně možnost zhlédnutí folklórního představení.

7. den: PERADENIYA, NUWARA ELIYA

Procházka královskou botanickou zahradou PERADENIYA založenou králem Sinhalem, která patří mezi nejkrásnější v celé Asii. Panoramatická jízda hornatou krajinou čajových plantáží a mohutných vodopádů až do městečka NUWARA ELIYA vystavěného v anglickém stylu. Cestou návštěva továrny na zpracování vyhlášeného cejlonského čaje s možností nákupů. Ubytování.

8. den: NP HORTONSKÉ PLÁNĚ

Výlet do národního parku HORTONSKÉ PLÁNĚ, ležícího více než 2 000 m nad mořem. Absolvování pěšího okruhu atraktivní pustinou porostlou vysokou travou, rododendrony, ale i džunglí a dále kolem vodopádů až k majestátnému, téměř 1 000 m vysokému skalnímu srázu přezdívanému KONEC SVĚTA s krásným výhledem do dalekého kraje. Přejezd na ubytování do Colomba.

9. den: COLOMBO, MALEDIVY

Návštěva COLOMBA, moderní metropole Srí Lanky s výškovými budovami, ale i pozůstatky britské koloniální architektury. Večerní přelet na MALEDIVY. Transfer člunem na ubytování (cca 45 min.).

10. – 12. den: MALEDIVY, FUN ISLAND RESORT

Pobyt s plnou penzí ve FUN ISLAND RESORTU (www.funislandmaldives.com), okouzlujícím palmovém ostrůvku s jemným bílým pískem a průzračně čistou vodou s bohatým podmořským životem. Možnost šnorchlování či lodního výletu na sousední atoly…

13. den: MALE

Transfer lodí na letiště v Male.

14. den: přílet

Přílet přes Dubaj do Prahy v časných odpoledních hodinách.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.