Srí Lanka - ostrov památek, čajovníkových plantáží a exotické flor...

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka, Galle
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 54 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zájezd nás zavede na exotickou Srí Lanku - Srí Lanka se překládá jako „Krásná země“, objevíme fantastickou rozmanitost ostrova, kulturní dědictví buddhistů i hinduistů, nádherné chrámy s bohatou výzdobou, bujné vegetace deštných pralesů, volně žijící slony, ale i čajové plantáže a překrásné pláže Indického oceánu.

Zájezd připravil a průvodcuje Richard Hladík.

K ZÁJEZDU BUDEME NA JAŘE POŘÁDAT PREZENTACI PRO ROZHODLÉ I DOSUD NEROZHODLÉ ZÁJEMCE. ZÁJEMCE O PREZENTACI PROSÍME O NAHLÁŠENÍ ZÁJMU V CK.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Přílet na Srí Lanku, transfer na ubytování do jižní části ostrova v okolí Hikkaduwy. Nocleh.

3. den

GALLE - dopolední prohlídka nejlépe zachovalého koloniálního města, ležící na břehu Indického oceánu. Odpoledne volno na koupání a odpočinek na pláži. Nocleh.

4. den

Jižní část ostrova - MULKIRIGALA - fascinující skalní chrámy vytesané do ohromné kamenné stěny. Cestou zastávka u rybářů na kůlech. Odpoledne dojezd na ubytování do oblasti města Tissa. Večer návštěva poutního místa KATARAGAMA - jedno ze tří nejposvátnějších míst na ostrově. Nocleh. Můžete se zde připojit k zástupům na večerních bohoslužbách a zažít tak barvité představení u svatyně uctívané buddhisty, hinduisty i muslimy.

5. den

Brzy ráno odjezd jeepy do národního parku YALA (buvoli, krokodýli, sloni, gepardi, opice aj.). Výlet do oblasti hor - krásná horská příroda, která je neuvěřitelně rozmanitá, plná bujné tropické i subtropické vegetace, čajových plantáží, krásných výhledů a vodopádů. Zastávka u vodopádů RAWANA FALLS. ELLA - nejkrásnější vesnice na celém ostrově zasazená v krásné krajině čajových plantáží. Nocleh. Procházka na krásnou vyhlídku.

6. den

Jízda místním vlakem do Nuwara Elyia. Cesta trvá 2,5 hodiny a projíždí se v nadmořské výšce 2000 m krásnou horskou krajinou a mlžným pralesem s výhledy do údolí, čajovými plantážemi. NUWARA ELIYA - nejvýše položené město na Srí Lance, založeno Brity v 19.stol., kterému se přezdívá „Malá Anglie“. Procházka touto přírodní nádherou. Odjezd na ubytování do města KANDY . Nocleh.

7. den

SLONÍ SIROTČINEC V PINNEWALE - místo, kde uvidíte velké množství slonů, kteří se sem dostali, když je našli v přírodě zraněné a opuštěné. Najdete tu maličká slůňátka i velmi staré slony, o které je dobře postaráno. Krmení slonů, koupání slonů v řece, prohlídka výroby papíru ze sloního trusu. Návrat do KANDY . Prohlídka krásné botanické zahrady Paradeniya. V podvečer možnost návštěvy divadla v Kandy , kde předvádí typické kandyjské tance a ohňovou show. Nocleh. Nocleh.

8. den

KANDY - prohlídka historického města, kolébky sinhálské kultury a tradic, kde se nachází další posvátné místo - Chrám Buddhova zubu, prohlídka chrámu. Poté opustíme horské oblasti a začneme projíždět oblast tzv. “Kulturního Trojúhelníku“. Cestou zastávka v ajuvedské bylinkové zahradě. Dojezd do hotelu, odpočinek.

9. den

SIGIRIYA - velkolepá skalní hora byla královským městem - na obrovské Lví Skále bylo město, které mělo paláce, vodní zahrady, krásné malby a odkud jsou krásné vyhlídky do okolí. Odpoledne POLONNARUWA - bývalé královské město - starověké památky, nádherné chrámy, ohromné sochy Buddhy. Návštěva bývalých královských paláců. Nocleh u Dambully.

10. den

MIHINTALE - první místo na ostrově, kde se začalo šířit buddhistické učení. Je zde spousta náboženských památek, které jsou rozeseté po krásném návrší. ANURADHAPURA - centrum srílanské civilizace plné klášterů, patřící zároveň k jednomu z nejuctívanějších poutních míst. Návštěva nejstaršího kláštera města - Mahavihara, kde se nachází posvátný strom BO (fíkus), první srílanská dágoba (místo na ostatky), Mosazný palác se stovkami sloupů. Nocleh.

11. den

Odjezd do oblasti západního pobřeží. Po cestě návštěva rybářské vesnice CHILAW - katolická rybářská vesnice s katedrálou svaté Marie. Příjezd do oblasti města NEGOMBO - ubytování se v hotelu na pobřeží. Odpočinek na pláži. Nocleh.

12. den

Prohlídka COLOMBA – stará koloniální část města, trhy. Večer odlet. Přílet do ČR 13. den.



   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.