Srí Lanka - uspokojení smyslů

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka, Colombo
Název ubytování Srí Lanka - uspokojení smyslů
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 36 961 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací část

Hotely odpovídající standardu  **/***  podle hodnocení organizátora - (4 noci).
Pokoje: ve všech hotelích jsou vybaveny - klimatizací, koupelnou, často mini barem (za poplatek) a TV.

Pobytová část

Hotely - (6 nebo 7 nocí) ubytování v hotelu z nabídky "Možnost ubytování v hotelu".

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

JinéÁjurvédské procedury
Ájurvéda je nejstarším systémem medicíny na světě, vznikla v Indii před více než 5000 lety. Vztahuje se nejen na praktické rady ohledně zdraví, ale také dává hluboké porozumění řeči těla, mysli, duše a smyslů. Programy jsou vybírány na místě, po konzultaci s lékařem. Možnost výběru procedur na různé části těla nebo na celé tělo (doba trvání od 20 do 90 minut). Příkladové ošetření: masáž hlavy (cca 17 USD), masáž hlavy a ramen (cca 25 USD), masáž těla olejem (45 min./cca 40 USD), ošetření celého těla a sauna (60 min./cca 70 USD), ošetření a masáž celého těla s důrazem na individuální potřeby klienta (90 min./cca 110 USD).
 
Projížďka na slonovi
Během pobytu na Srí Lance jen těžko odoláte projížďce na slonovi. Tito asijští obři jsou nejmírnější variantou tohoto druhu, proto lze bez obav pozorovat přírodu z výšky jejich hřbetů. Charakteristická chůze a úžasná krajina, promění tuto projížďku v nezapomenutelné dobrodružství. Cena cca 40 USD.

Ukázka tance
Ukázka místních tanců spojených s tzv. zkouškou ohně neboli chůzí po žhavém uhlí. Skvělá příležitost vidět zblízka kulturní různorodost, která se v průběhu let vyvinula na Srí Lance. Cena cca 15 USD.ProgramÁjurvéda - poznatky o životě a relaxační procedury • Jóga - zdroj vnitřní harmonie • sloní sirotčinec • chrám Buddhova zubu v Kandy • Matale - Zahrada koření • Sigiriya - Lví skála • jeskynní malby v Sigiriyi • čajové plantáže • pobyt na Srí Lance

Den 1
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Technické mezipřistání v Bahrajnu (asi 45 min., bez vystupování z letadla).

Den 2
Přílet do Kolomba, pasové odbavení, setkání s delegátem, přejezd do Pinnawali. Ubytování v pokojích (několik pro celou skupinu) a čas na odpočinek a osvěžení po cestě (do příručního zavazadla je potřeba zabalit oblečení na převlečení a základní hygienické potřeby, nebude přístup k zavazadlům v nákladním prostoru autobusu). Následně navštívíme sloní sirotčinec v Pinnawali, kde našla nový domov zvířata zraněná a opuštěná jejich stády. Budeme také svědky každodenní koupele slonů v nedaleké řece Ma Oya. Přejezd do Kandy. Odpoledne čas na odpočinek - vydáme se na ájurvédské procedury (za příplatek). Večeře v hotelu v okolí Kandy. (Trasa asi 150 km).

Den 3
Po snídani prohlídka Kandy. V Kandy lze nejvíce pocítit vliv buddhismu na ostrově. Město leží v pohoří okolo jezera Kandy, nad jehož břehem se nachází jedno z nejznámějších míst na Srí Lance - Chrám Buddhova zubu (seznam UNESCO), nejdůležitější buddhistický chrám na ostrově s relikvií Budhova zubu. Následně navštívíme Královské botanické zahrady, jedny z nejlépe dochovaných v Asii (s více než pěti tisíci druhy rostlin), uvidíme mimo jiné: japonskou zahradu a Orchid House. Poté navštívíme Muzeum drahokamů (s ukázkou obrábění šperků). Návrat do hotelu na ájurvédské procedury (za příplatek). Večer pro zájemce ukázka tance spojeného s tzv. zkouškou ohně neboli chůzí po žhavém uhlí (za příplatek). Večeře v hotelu v Kandy. (Trasa asi 30 km).

Den 4
Po časné snídani přejezd do Sigiriye. Skalní pevnost Sigiriya (na seznamu UNESCO) je královským sídlem z 5. století n. l., postaveným na vrcholu 200 m vysoké skály. Do dnešního dne zůstaly zachovány základy dolního a horního paláce, palácové zahrady a slavné fresky nebeských panen. Možnost využití fakultativního výletu - projížďka na slonovi (za příplatek). Na zpáteční cestě do Kandy zastavíme v zahradě koření poblíž Matale, kde se dozvíme detaily o pěstování rostlin a jejich využití v tradiční ájurvédské medicíně. Možnost nákupu. Návrat do hotelu, večeře. (Trasa asi 200 km).

Den 5
Po snídani se pokusíme najít zdroj vnitřní harmonie během sezení jógy pod vedením zkušeného instruktora. Jóga je systémem filozofie, který vede k nalezení harmonie v každodenním životě skrze integraci mysli a těla. Bude to čas na úplný relax a odpočinek od každodenního stresu. Po sezení se vydáme na lehký trekking po lesní rezervaci Udawatta Kele, která se rozkládá na kopcích kolem Kandy. Tato rezerva je domovem pro mnoho volně žijících ptáků a endemických rostlin. Následně se vydáme ve směru malebného pohoří pokrytého čajovými keři, kde cesta z Kandy vede řadou serpentin. Navštívíme plantáž a čajovou továrnu, kde se zúčastníte ukázky výroby světoznámého Ceylonského čaje, bude zde také příležitost ochutnávky a nákupu. Odpoledne ájurvédské procedury (za příplatek). Návrat do hotelu, večeře. (Trasa asi 130 km).

Den 6
Snídaně. Než opustíme malebné Kandy, máme před sebou ještě jedno sezení relaxační jógy. Přejezd do Kolomba. Prohlídka Kolomba - barevné metropole, ve které jsou protkány stopy koloniální minulosti s městským shonem a přítomností. Uvidíme mimo jiné: Buddhistický chrám, kostel Wolvendhal (památka z období holandské nadvlády), radnici, Cinnamon Gardens - exkluzivní předměstí, kde se nachází v krásných postkoloniálních vilách četná velvyslanectví a elitní školy, Bandaranaike Memorial International Conference Hall - dárek pro Srí Lanku od Čínské lidové republiky, stejně jako replika sochy Buddhy Tukana, v překladu „pojídající slunce“. Odpoledne přejezd na pobyt do vybraného hotelu na Srí Lance. (Trasa asi 150 km).  

Den 7-11 nebo 7-12
Pobyt ve vybraném hotelu. Volný čas k odpočinku, opalování a nakupování. Možnost využít fakultativní výlety.

Den 12 nebo 13
Časné vystěhování z hotelu (snídaně v podobě cestovních balíčků), transfer na letiště v Kolombu. Odlet charterovým letadlem do Polska. Technické mezipřistání v Bahrajnu (asi 45 min., bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.

Upozornění k programu!
Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo zrušeno.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, ubytování: 4 noci během poznávací části, 4 snídaně, 4 večeře, 6 nebo 7 nocí ve vybraném hotelu, stravování dle popisu hotelu, 2 sezení jógy, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského delegáta a rezidenta během pobytové části, turistický program viz níže, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštěvovaných objektů, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky (včetně nákladů za účast v programu cca 165 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku), ájurvédské procedury. Nezahrnuje: osobní výdaje, další jídla a nápoje, vízum na Srí Lanku a fakultativní výlety. Fakultativní výlety: ájurvédské masáže, projížďka na slonovi (cca 40 USD), ukázka tance (cca 15 USD).

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti na programu byly uvedeny ke dni 28. 2 .2016 a mohou být změněny.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.