Šrí Lanka – velká cesta

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka
Typ ubytování Hotel 2*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 59 600 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vydejte se s námi na ostrov ležící v Indickém oceánu nedaleko rovníku, do říše, v níž nevládne čas a kde je slunce jediným ciferníkem. Budeme putovat po stopách dávných paláců a svatyní, buddhistických i hinduistických klášterů. Uvidíme krále stromů – "bó", snad spatříme i slony, krokodýly a na bílých písečných plážích obří želvy, jež tady kladou svá vejce. Čekají nás čajovníkové plantáže a zahrady koření, vypravíme se i do zelených hor, kde spatříme Buddhův zub. Vydáme se na posvátnou Adamovu horu, kde po nočním výstupu budeme sledovat nekonečný východ slunce. Po náročnějším poznávacím programu si zasloužíme odpočinek na sněhobílých plážích při orosené sklence piva, skleničce místního palmového vína či šálku kávy nebo cejlonského čaje. A kdo má rád ryby a plody moře, jistě si zde přijde na své.Jako novinku pro rok 2018 jsme připravili jeden termín zájezdu s vyšším komfortem služeb.Poznámka:Zájezd lze prodloužit individuálním pobytem na Maledivách – více informací v kanceláři.Velikost skupiny:6–16 účastníků

Popis stravování

snídaně, polopenze

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Anurádhapura: přílet do hlavního města Kolombo a odjezd do Anurádhapury – cestou bohatě zdobená skalní pevnost Japahuva z 13. stol. zvaná Ohnivá skála, původní úkryt Buddhova zubu, proslulé šrílanské relikvie.

3. den

Anurádhapura – Mihintalé: prohlídka rozsáhlého historického areálu v bývalé slavné metropoli Anurádhapuře a v Mihintalé, kolébce šrílanského buddhismu.

4. den

Mihintalé – Polonnaruva : přejezd do Polonnaruvy a prohlídka výstavního města jihoindických Čólů na březích vodní nádrže – nesčetné Buddhovy sochy, Královský palác nebo lázně.

5. den

Polonnaruva – Kandy: věhlasná skalní pevnost Sígirija obestřená záhadami; nádherné jeskynní chrámy v Dambulle zdobené malbami Buddhy; exkurze do zahrady koření spojená s ochutnávkou; přesun do Kandy, svěžího města Šrílanské vysočiny.

6. den

Kandy : prohlídka města na březích stejnojmenného jezera – návštěva místní batikové manufaktury, posvátný chrám Buddhova zubu; večer taneční vystoupení v maskách.

7. den

Kandy – Adamova hora: největší botanická zahrada na Šrí Lance Peradeníja, populární sloní sirotčinec v Pinnevalle; přesun pod Adamovu horu a noční výstup na vrchol s pozorováním východu slunce.

8. den

Adamova hora – Nuvara Elija: přejezd strhující krajinou horské oblasti s nepřeberným množstvím nádherných vyhlídek – cestou zastávka s čajem u vodopádů, malebná anglická horská stanice Nuvara Elija, odpočinek.

9. den

Nuvara Elija – Horton's Plains: úchvatná Šrílanská vysočina  – náhorní step a "konec světa" s dechberoucími výhledy a neopakovatelnou atmosférou, továrna na čaj.

10. den

Haputale – Kataragama: procházka v horské oblasti – vodopád Ella; přejezd na jih k moři do Tissy – město chrámů a rýžových políček; večer Kataragama – poutní město buddhistů, muslimů i hinduistů.

11. den

NP Jala – Indický oceán: ranní safari v NP proslulém velkou populací slonů a leopardů s jedinečnou možností spatřit divoká zvířata na vlastní oči; následný přesun do plážového letoviska na jižním pobřeží v poklidné části ostrova (Unawatuna/Hikkaduwa/Ahangama).

12.–14. den

Pobyt u moře: odpočinek na zlatavém písku, koupání, šnorchlování, možnost potápění; fakultativně výlet do původního tropického pralesa Sinharádža ; výlet do okolí – "river safari" na řece Maduva, želví farma, sběrači toddy, středověká pevnost v Galle tyčící se nad vlnami Indického oceánu.

15.–16. den

Večer přesun do Kolomba a odlet, přílet do ČR 16. den. PRODLOUŽENÝ POBYT U MOŘE:

17.–20. den

Pobyt u moře: koupání, šnorchlování, výlety; 19. den večer přejezd na letiště a odlet, návrat domů 20. den.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.