Srílanská esence

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka
Název ubytování Aliya Resort+Spa, Amaya Hills, Bentota Beach by Cinnamon
Typ ubytování Hotely
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 49 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Je Vaším snem podívat se na Srí Lanku, ale Váš čas je limitovaný? Pak pro Vás máme tuto speciální nabídku, kde nechybí ty nejzajímavější a nejdůležitější lokality, ale ani krátký relax u moře. Malá skupinka, vysoký standard ubytování, doprovod kvalifikovaného pracovníka CK, renomovaná letecká společnost (Emirates). Pouze v tomto termínu!

Popis stravování

Polopenze, all inclusive

Popis ubytování

Popis ubytováníHotelové pokoje

Popis lokality ubytování

Popis lokality ubytováníSigiriya, Kandy, Bentota

Program zájezdu

Den 01: Odlet z Prahy

Dle Pokynů na cestu, které každý obdrží současně s uzavřením cestovní smlouvy, se sejdeme na Letišti V. Havla v Praze-Ruzyni. Odpoledne (konkrétní letový řád bude součástí zmíněných Pokynů) pak odletíme směr Dubai, kde přistaneme po cca 6 hodinách letu, abychom přestoupili na další spoj.

Den 02: Přilétáme do Colomba a míříme do centrální části zvané...

Z Dubaje letí náš další spoj do Colomba cca čtyři hodiny, takže na místě bychom měli být okolo půl deváté místního času. Projdeme imigračním (pasovým) odbavením, vyzvedneme si naše zavazadla, můžeme (doporučeno) si hned na letišti vyměnit nějakou hotovost a pak už nás bude očekávat náš řidič, který s námi zamíří do centrální části zvané Kulturní trojúhelník: je v něm totiž převážná většina zásadních památkových lokalit ostrova. A aby cesta nebyla dlouhá (celkem cca 4-5 hod.), pěkně si ji rozdělíme zastávkou v místě zvaném Pinnawala. Zdejší sloní sirotčinec byl před několika desetiletími založen s bohulibým úmyslem: je to vyhledávané a vděčné zařízení, zachraňující opuštěná divoká slůňata či slony zdravotně postižené, zkrátka tvory, kteří by ve volné přírodě neměli šanci přežít. Naše návštěva tak přispěje k jeho chodu. Apropos - víte, že právě odtud před nedávnem přicestovaly dvě sloní slečny do pražské ZOO? V restauraci s terasou nad řekou, kde se stádo koupe, bude příležitost občerstvit se obědem (ve vl. režii). Do prvního pobytového místa nedaleko slavné skály Sigiriya dorazíme v pozdním odpoledni. Ubytujeme se a dopřejeme si trochu relaxu po dlouhé cestě: bazén, bar, spa centrum či šlofík na pokoji - každý dle svého gusta. Před večeří se sejdeme a řekneme si co a jak na další den - stejně jako to budeme dělat ve dnech následujících.

Den 03: Kdo nebyl na Sigiriyi, ten nebyl na Srí Lance. A královská...

Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl na Sri Lance, ten titulek prostě sedí, monumentální skála Sigiriya se svou unikátní historií hodnou hollywoodského thrilleru je místní Number One bez jakékoliv diskuze a nemůže chybět v programu žádného poznávacího zájezdu na Srí Lanku. Povíme si dávný příběh pojící se se vznikem Sigiriye i jen pár let staré nešťastné love story, která zde tragicky skončila. Čeká nás areál zahrad, famózní freskové vyobrazení nádherných dívek, zbytky lví brány a paláce na vrcholu... a to pěkně prosím z pátého století! Výstup na vrchol (je cca 200 metrů nad okolním terénem) není nijak extrémně fyzicky náročný a dá se - pokud někdo z nás usoudí, že to nedá - přerušit na místě, kde se dá počkat na ostatní, až budou sestupovat. V případě zájmu lze potom v nedaleké Habaraně zařadit fakultativní projížďku na slonech. Odpoledne si prohlédneme historicky i chronologicky druhé nejvýznamější královské město Polonnaruwu. Kompaktní areál rozvalin nás vrátí zpět do 11. až 13. století. O významu Polonnaruwy dodnes svědčí zbytky královského paláce (měl prý 7. pater!), audienční síně, skupina svatyní, monumentální zvonovitá stúpa a opravdové finále představují velké sochy Buddhy vytesané ve skále v Gal Vihara. Pod nájezdy ze severu však Polonnaruwa - po zhruba dvou stoletích rozkvětu - začala strádat, až byla zcela vypleněna. Poté již žádné sinhálské království nemělo tu moc a sílu a kolonizátorům, kteří sem v dalších stoletích dorazili, nedokázala roztroušená královstvíčka dlouhodobě vzdorovat. Dle zájmu účastníků lze na podvečer zařídit - coby fakultativní program - jeep safari za divokými slony a dalšími zvířaty do nedalekého Národního parku Minneriya.

Den 04: Cesta na jih bude provoněna kořením a vyšperkována návštěvou...

Po snídani se s oblastí Sigiriya rozloučíme a přesuneme se cca o tři hodiny (čistého času jízdy) jižně, s první zastávkou po několika desítkách minut. Historie se zde psala takříkajíc v dobách, kdy v našich končinách frustrovaní lišáci zoufale hledali někoho, komu by dali dobrou noc. Ano, kořeny nádherného jeskynního chrámu v Dambulle zasahují již do prvního století před naším letopočtem. Navštívíme všech pět přístupných jeskyní s desítkami soch Buddhy, stropními malbami, malými dagobami atd. Cca po další hodině jízdy je městečko Matale a v něm či blízkém okolí další zajímavé zastávky: Přímo ve městě najdeme zřejmě nejúžasnější tamilský chrám mimo sever ostrova - Muthumariamman Kovil. Jeho interiér běžně přístupný nebývá, ale pohled na monumentální gópuram - cca pětatřicetimetrovou věž zdobenou více než tisícovkou soch a sošek všech hinduistických božstev za krátkou zastávku stojí. Nejdelší zastávkou bude exkurze do zahrady koření. Je jich zde celá řada a jedná se o jakési showroomy, kde uvidíme, jak roste vanilka, hřebíček, skořice, kakao a další koření, kvůli kterým se za dávných časů o Srí Lanku pobili Portugalci a Holanďané, aby vavřín vítězů nakonec připadl Britům. Až si celou zahradu projdeme, dostane se nám ukázky co se z čeho vyrábí a nač se používá v přírodní medicíně či kosmetice. V pozdním odpoledni se na další dvě noci ubytujeme ve druhém hotelu na naší trase.

Den 05: Malý výlet do hor, za vodopády a královstvím čaje, odpoledne...

Protože Kandy je již v podhůří, vypravíme se dopoledne vzhůru o hezkých pár stovek výškových metrů, až do míst, kde nádherná svěží zeleň čajových plantáží pokrývá téměř všechny okolní stráně. Jednu z tradičních továren navštívíme a prohlédneme si celý proces, jak se z čersvých zelených lístků vyrábí pověstný černý cejlonský čaj nejvyšší jakosti. Jak voňavý zážitek… Samozřejmě v továrním obchůdku bude možnost si místní produkci nakoupit. Kde jsou hory, tam jsou horské bystřiny. A těm občas nezbývá, než spadnout hezkých pár desítek metrů dolů. Jeden z nejmalebnějších vodopádů, Ramboda Falls, je oblíbenou zastávkou s možností se naobědvat ve vyhlídkové restauraci. Odpoledne se vrátíme přímo do města Kandy, opravdového srdce Srí Lanky. Navštívíme továrnu na zpracování bohaté škály místních drahokamů (spojeno s filmovou prezentací a malým muzeem těžby), dle zájmu také nějaký ten obchod se sárí či dalším oblečením „na památku“ atd. V podvečer shlédneme folklorní show prezentovanou nejlepšími srílannskými bubeníky a tanečníky (ano, ti jsou právě z Kandy) včetně finální ukázky chůze po žhavém popelu, abychom pak den zakončili návštěvou Dalida Maligawa – Chrámu Buddhova zubu. Díky posvátné relikvii (která ovšem není veřejně ukazována) je pro každého buddhistu poutním místem číslo jedna a v kouzelné večerní atmosféře a osvětlení, vyšperkované každodenním ceremoniálem púdža, bude jistě zlatým hřebem návštěvy Kandy.

Den 06: Po prohlídce přírodních skvostů botanické zahrady již...

Snídaní završíme náš pobyt v Kandy a ve vnitrozemí vůbec a naše cesta povede k moři. Nicméně dopoledne ještě strávíme nedaleko našeho hotelu velmi příjemnou prohlídkou Královské botanické zahrady v Peradenyi. Člověk nemusí být zrovna botanik, aby si procházku tímto kouzelným areálem užil: monumentální trsy bambusů, úžasné seychellské obří kokosy Coco de mer, aleje královských palem, památné stromy zasazené slavnými návštěvníky... a na konci pavilon orchidejí, jak jinak. V této lokalitě u řeky Mahaweli také s oblibou hnízdí tisícihlavá hejna velkých netopýrů – kaloňů. V odpoledních hodinách dorazíme na jihozápadní pobřeží do Bentoty a ubytujeme se v našem hotelu. All inclusive začíná ihned naším ubytováním.

Den 07: Volno, relax, Hotel:Bentota Beach by Cinnamon

Celý den můžeme relaxovat u moře či bazénu, s bohatým all inclusive.

Den 08: Vracíme se na letiště, Hotel:Bentota Beach by Cinnamon

Ještě celý den můžeme relaxovat u moře a za tím účelem máme rezervován náš pokoj až do večerního odjezdu na letiště (cca 22:00). Stravovací služby končí večeří. Po večeři bude připraven transfer, který by - s využitím dálnice - měl trvat cca dvě hodiny.

Den 09: Návrat domů

Po půlnoci odlétáme zpět směr Dubai a Praha, kam bychom měli dorazit krátce po poledni.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.