Srílanské delikatesy Plus

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka
Název ubytování Tamarind Tree, Aliya Resort+Spa, Amaya Hills, hotel Bentota.
Typ ubytování Hotely
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 62 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tento zájezd je nástupcem populárního Srílanské delikatesy, tedy opět program který dle našeho názoru obsahuje opravdu to nejlepší, co tento nádherný ostrov nabízí:
Příjemný poznávací okruh, který Vás - v přiměřeném tempu a komfortu - zavede do těch nejzásadnějších kulturních a přírodních lokalit. A pak relax na jedné z nejlepších pláží Indického oceánu. Pro následný pobyt u moře máte na výběr z několika hotelů u vyhlášené pláže v Bentotě na jihozápadě ostrova.
Novinkou je zařazení další noci hned po příletu v příjemném hotelu poblíž letiště: na poznávací program se pak vydáte náležitě odpočati.
ČÍM SE LIŠÍME OD KONKURENCE:
* Konkrétní hotely vyššího standardu!
* Malé skupinky (již od 6 účastníků)!
* Vstupné již v ceně!
* Osobně doprovází pracovník CK, který zájezd připravil!

Na vyžádání Vám rádi nabídneme:
* Cenu pro ubytování v pokojích vyšších kategorií než uvedeno u jmenovaných hotelů v Bentotě.
* Cenu pro třetí osobu na přistýlce (dovoluje-li to vybraná ubytovací kapacita v hotelu u moře) či pro osobu v jednolůžkovém pokoji.
* Prodloužení pobytu ve vybraném hotelu u moře o libovolný počet nocí.
* Kombinaci s pobytem na Maledivách či zastávkou v Dubaji.

POZOR - ODLETY:
Kromě Prahy můžete volit i Vídeň, odkud je v uvedeném období lepší časové rozvržení při cestě na Srí Lanku. Letový řád společnosti EMIRATES je v uvedených termínech:
Praha - Dubai ... 1515-0025
Dubai - Colombo ... 0940-1820 (cca 22 hod. úhrnem včetně přestupu)
Vienna - Dubai ... 2200-0640
Dubai - Colombo ... 0940-1820 (cca 15,5 hod. úhrnem včetně přestupu)
Pro cestu zpět:
Colombo - Dubai ... 0250-0555
Dubai - Praha ... 0855-1240 (cca 14,5 hod. úhrnem včetně přestupu)
Dubai - Vienna ... 0900-1225 (cca 14 hod. úhrnem včetně přestupu)

Popis stravování

Polopenze, all inclusive

Popis ubytování

Popis ubytováníHotelové pokoje

Popis lokality ubytování

Popis lokality ubytováníVnitrozemí, jihozápadní pobřeží

Program zájezdu

01. den: ✈ PRAHA (VIENNA) - DUBAI - COLOMBO

Dle Pokynů na cestu se sejdeme na Letišti V. Havla v Praze-Ruzyni. Odpoledne pak odletíme směr Dubai. V případě alternativy z Vídně je odlet v pozdních večerních hodinách (obě varianty s Emirates).

02. den: Přilétáme do Colomba a odpočineme si v hotelu poblíž...

Po příletu do Dubaje (pražská linka krátce po půlnoci, vídeňská v ranních hodinách) můžeme využít veškeré zázemí mezinárodního letiště: restaurace i obchody fungují nonstop. V poledne odlétá náš další spoj Emirates (společné pro Prahu i Vídeň) směr Colombo, kde přistaneme navečer. Projdeme imigračním (pasovým) odbavením, vyzvedneme si naše zavazadla, můžeme (doporučeno) si hned na letišti vyměnit nějakou hotovost a pak už nás bude očekávat náš řidič, který nás zaveze do hotelu jen pár minut od letiště. Tady budeme mít večeři a pořádně si po cestě odpočineme.

03. den: Sloní sirotčinec a pak centrální část zvanou Kulturní...

V pohodě se nasnídáme a pak již společně vyrazíme do centrální části zvané Kulturní trojúhelník: je v něm totiž převážná většina zásadních památkových lokalit ostrova. A aby cesta nebyla dlouhá (celkem cca 4-5 hod.), pěkně si ji rozdělíme zastávkou v místě zvaném Pinnawala. Zdejší sloní sirotčinec byl před několika desetiletími založen s bohulibým úmyslem: je to vyhledávané a vděčné zařízení, zachraňující opuštěná divoká slůňata či slony zdravotně postižené, zkrátka tvory, kteří by ve volné přírodě zřejmě neměli šanci přežít. Naše návštěva tak přispěje k jeho chodu. Apropos - víte, že právě odtud nedávno přicestovaly dvě sloní slečny do pražské ZOO? V restauraci s terasou nad řekou, kde se stádo koupe, bude příležitost občerstvit se obědem (ve vl. režii). Do prvního pobytového místa nedaleko slavné skály Sigiriya dorazíme v pozdním odpoledni. Krátce předtím budeme míjet první z úžasných kulturních dědictví (UNESCO) ostrova – Dambullu. Kořeny nádherného jeskynního chrámu zasahují již do prvního století před naším letopočtem. Navštívíme všech pět přístupných jeskyní s desítkami soch Buddhy, stropními malbami, malými dagobami atd. Po prohlídce zbývá cca půlhodinka a jsme v našem dalším hotelu, kde strávíme dvě noci.

04. den: Kdo nebyl na Sigiriyi, nebyl na Srí Lance, královská...

…ten titulek prostě sedí, monumentální skála Sigiriya se svou unikátní historií hodnou hollywoodského thrilleru je místní Number One bez jakékoliv diskuze a nemůže chybět v programu žádného poznávacího zájezdu na Srí Lanku. Povíme si dávný příběh pojící se se vznikem Sigiriye i jen pár let staré nešťastné love story, která zde tragicky skončila. Čeká nás areál zahrad, famózní freskové vyobrazení nádherných dívek, zbytky lví brány a paláce na vrcholu... a to pěkně prosím z pátého století! Výstup na vrchol (je cca 200 metrů nad okolním terénem) není nijak extrémně fyzicky náročný a je možné jej - pokud někdo z nás usoudí, že to nedá - přerušit na místě, kde lze počkat na ostatní, až budou sestupovat. Odpoledne si prohlédneme historicky i chronologicky druhé nejvýznamější královské město Polonnaruwu. Kompaktní areál rozvalin nás vrátí zpět do 11. až 13. století. O významu Polonnaruwy dodnes svědčí zbytky královského paláce (měl prý 7. pater!), audienční síně, skupina svatyní, monumentální zvonovitá stúpa a opravdové finále představují velké sochy Buddhy vytesané ve skále v Gal Vihara. Dle zájmu účastníků lze na podvečer zařídit - coby fakultativní program (cca 60 EUR) - jeep safari za divokými slony a dalšími zvířaty do nedalekého Národního parku Minneriya.

05. den: Cesta na jih do Kandy bude provoněna kořením, Hotel:Amaya...

Po snídani se s oblastí Sigiriya rozloučíme a přesuneme se cca o tři hodiny (čistého času jízdy) jižně. Cca v polovině této cesty je městečko Matale a v něm či blízkém okolí jedna krátká a jedna dlouhá zajímavá zastávka. Přímo ve městě najdeme zřejmě nejúžasnější tamilský chrám mimo sever ostrova Muthumariamman Kovil. Jeho interiér nebývá vždy přístupný, ale pohled na monumentální gópuram – cca pětatřicetimetrovou věž zdobenou více než tisícovkou soch a sošek všech hinduistických božstev za krátkou zastávku stojí. Tou delší zastávkou bude exkurze do zahrady koření. Je jich zde celá řada a jedná se o jakési showroomy, kde uvidíme, jak roste vanilka, hřebíček, skořice, kakao a další koření, kvůli kterým se za dávných časů o Srí Lanku pobili Portugalci a Holanďané, aby vavřín vítězů nakonec připadl Britům. Až si celou zahradu projdeme, dostane se nám ukázky co se z čeho vyrábí a nač se používá v přírodní medicíně či kosmetice. Marná sláva, ledascoc opravdu funguje a je možné si tyto přírodní produkty přímo zde koupit. V pozdním odpoledni se na další dvě noci ubytujeme ve třetím hotelu na naší trase.

06. den: Výlet do hor, za vodopády a královstvím čaje, odpoledne...

Protože Kandy je již v podhůří, vypravíme se dopoledne vzhůru o hezkých pár stovek výškových metrů, až do míst, kde nádherná svěží zeleň čajových plantáží pokrývá téměř všechny okolní stráně. Jednu z tradičních továren navštívíme a prohlédneme si celý proces, jak se z čersvých zelených lístků vyrábí pověstný černý cejlonský čaj nejvyšší jakosti. Jak voňavý zážitek… Samozřejmě v továrním obchůdku bude možnost si místní produkci nakoupit. Kde jsou hory, tam jsou horské bystřiny. A těm občas nezbývá, než spadnout hezkých pár desítek metrů dolů. Jeden z nejmalebnějších vodopádů, Ramboda Falls, je oblíbenou zastávkou s možností se naobědvat ve vyhlídkové restauraci. Odpoledne se vrátíme přímo do města Kandy, opravdového srdce Srí Lanky. Navštívíme továrnu na zpracování bohaté škály místních drahokamů (spojeno s filmovou prezentací a malým muzeem těžby), dle zájmu také nějaký ten obchod se sárí či dalším oblečením „na památku“ atd. V podvečer shlédneme folklorní show prezentovanou nejlepšími srílannskými bubeníky a tanečníky (ano, ti jsou právě z Kandy) včetně finální ukázky chůze po žhavém popelu, abychom pak den zakončili návštěvou Dalida Maligawa – Chrámu Buddhova zubu. Díky posvátné relikvii (která ovšem není veřejně ukazována) je pro každého buddhistu poutním místem číslo jedna a v kouzelné večerní atmosféře a osvětlení, vyšperkované každodenním ceremoniálem púdža, bude jistě zlatým hřebem návštěvy Kandy.

07. den: Po prohlídce přírodních skvostů botanické zahrady...

Snídaní završíme náš pobyt ve vnitrozemí a naše cesta povede k moři. Nicméně dopoledne ještě strávíme nedaleko našeho hotelu velmi příjemnou prohlídkou Královské botanické zahrady v Peradenyi. Člověk nemusí být zrovna botanik, aby si procházku tímto kouzelným areálem užil: monumentální trsy bambusů, úžasné seychellské obří kokosy Coco de mer, aleje královských palem, památné stromy či pavilon orchidejí. V této lokalitě také s oblibou hnízdí tisícihlavá hejna velkých netopýrů – kaloňů. V odpoledních hodinách dorazíme na jihozápadní pobřeží do Bentoty a ubytujeme se v našem hotelu.

08. - 09. den: Volno, relax, Hotel:Club Bentota

Druhá část naší cesty bude patřit tomu správnému odpočinku u hřejivých vod Indického oceánu: Club Bentota, Bentota Beach by Cinnamon, Centara Ceysands Resort + Spa ... pobyty s all inclusive Avani Bentota Resort + Spa ... pobyty s polopenzí

08. - 09. den: Volno, relax, Hotel:Bentota Beach by Cinnamon

Druhá část naší cesty bude patřit tomu správnému odpočinku u hřejivých vod Indického oceánu: Club Bentota, Bentota Beach by Cinnamon, Centara Ceysands Resort + Spa ... pobyty s all inclusive Avani Bentota Resort + Spa ... pobyty s polopenzí

08. - 09. den: Volno, relax, Hotel:Centara Ceysands Resort &...

Druhá část naší cesty bude patřit tomu správnému odpočinku u hřejivých vod Indického oceánu: Club Bentota, Bentota Beach by Cinnamon, Centara Ceysands Resort + Spa ... pobyty s all inclusive Avani Bentota Resort + Spa ... pobyty s polopenzí

08. - 09. den: Volno, relax, Hotel:Avani Bentota Resort &...

Druhá část naší cesty bude patřit tomu správnému odpočinku u hřejivých vod Indického oceánu: Club Bentota, Bentota Beach by Cinnamon, Centara Ceysands Resort + Spa ... pobyty s all inclusive Avani Bentota Resort + Spa ... pobyty s polopenzí

10. den: Vracíme se na letiště.

Ještě celý den můžeme relaxovat u moře a za tím účelem máme rezervován náš pokoj až do večerního odjezdu na letiště (cca 22:00). Stravovací služby končí večeří. Club Bentota, Bentota Beach by Cinnamon, Centara Ceysands Resort + Spa ... pobyty s all inclusive Avani Bentota Resort + Spa ... pobyty s polopenzí Po večeři bude připraven transfer, který by - s využitím dálnice - měl trvat cca dvě hodiny.

11. den: ✈ COLOMBO - DUBAI – PRAHA (VIENNA)

Po půlnoci odlétáme zpět směr Dubai a Praha či Vídeň, kam bychom měli dorazit krátce po poledni.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.