Zábava na Srí Lance

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srí Lanka, Colombo
Název ubytování Zábava na Srí Lance
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 46 614 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

V okružní části (7 nocí), ubytování v hotelech odpovídajících standardu **/*** podle hodnocení organizátora.
Pokoje: ve všech hotelích jsou vybaveny - klimatizací, koupelnou, často mini barem (za poplatek) a TV.
Vybavení: restaurace, bar, ve většině hotelů také bazén a internet.

V pobytové části (3 nebo 4 noci) ubytování v hotelu vybraném z nabídky "Možnost ubytování v hotelu".

 

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

JinéVýjezd má charakter expedice. Budeme jezdit a procházet se hornatým terénem. Nebudou to těžké túry, ale je třeba mít pohodlné sportovní boty (nejlépe trekkingové) na pěší turistiku a lehké nepromokavé bundy. Program je určen pro ty, kteří chtějí objevovat krásy daného místa aktivním způsobem.ProgramObjevování Pollonaruwy na kolech • trekking na čajové plantáži • Lipton’s seat - lavička sira Liptona • buddhistické centrum uctívání Mihintale • chrám Buddhova zubu v Kandy • rafting po řece Kelani • jeskynní malby v Sigiriyi a Dambulla • pro zájemce let balónem nad Sigiriyou

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).​
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Technické mezipřistání v Bahrajnu (asi 45 min., bez vystupování z letadla).

Den 2
Přílet do Kolomba. Pasové odbavení a setkání s delegátem. Krátká prohlídka Kolomba - barevné metropole, ve které jsou protkány stopy koloniální minulosti s městským shonem a moderností. Uvidíme mimo jiné: buddhistický chrám, kostel Wolvendhal (památka z období holandské nadvlády), radnici, Skořicové zahrady - exkluzivní předměstí, kde se nachází v krásných postkoloniálních vilách četná velvyslanectví a elitní školy, Bandaranaike Memorial International Conference Hall - dar pro Srí Lanku od Čínské lidové republiky, stejně jako repliku sochy Buddhy Aukana, v překladu „pojídající slunce“. Přenocování v hotelu v okolí Kolomba, večeře. (Trasa asi 80 km).

Den 3
Po snídani navštívíme sloní sirotčinec v Pinnawali, kde raněná či stádem odvržená zvířata nalezla nový domov. Budeme také svědky každodenní koupele slonů v nedaleké řece Ma Oya. Následně navštívíme pět jeskynních chrámů v Dambulle (na seznamu UNESCO), jedno z nejvýznamnějších míst buddhistického uctívání na Srí Lance. Chrámy jsou jeskyněmi vytesanými do skal, v nichž se nachází sochy Buddhy. První z těchto chrámů byl založen již v 1. století př. n. l. Pro zájemce odpolední léčebně-relaxační ajurvédská masáž (za poplatek cca 40 USD). Přenocování v hotelu v Sigiriye, večeře. (Trasa asi 230 km).

Den 4
Pro zájemce ranní let balónem nad malebnou oblastí Sygiriyia (za poplatek cca 260 USD). Po snídani vejdeme do skalní pevnosti Sigiriya. Pevnost Sigiriya (na seznamu UNESCO) je královským sídlem z 5. století n. l., postaveným na vrcholu 200 m vysoké skály. Do dnešního dne zůstaly zachovány základy dolního a horního paláce přístupné pouze po úzkém schodišti vedoucím mezi vytesanými lvími tlapami, palácové zahrady a slavné fresky na stěnách skalní jeskyně, zobrazující nebeské panny. Následně navštívíme Mihintale, které se nachází na legendárním kopci. Je to místo setkání mnicha Mahindy a krále Devanampiyatissa, díky čemuž buddhismus zakořenil na Srí Lance a Mihintale se stalo jeho kolébkou. Krásná lokalita nabízí nádherné pohledy. Přejezd do hotelu v Polonnaruwa, večeře. (Trasa asi 170 km).

Den 5
Po snídani navštívíme město Polonnaruwa, které poznáme ze sedla kola (asi 3hod. jízda). Během společného přejezdu si prohlédneme bývalé hlavní město srílanského království. Navštívíme zde ruiny královského paláce, zvaného Čtyřúhelník: Dalada Maluwa - komplex 12 historických budov a chrámů, které se datují do 11. století a Gal Vihara - monumentální skálu, ve které jsou vytesány čtyři sochy Buddhy, z nichž jedna je docela kontroverzní a je do dneška předmětem sporu. Následně ochutnáme místní pokrmy během oběda v podobě pikniku (v ceně). Přejezd do Kandy. Cestou se zastavíme v zahradě koření v okolí Mataly, kde poznáme tajemství pěstování koření a jejich využití. Město je malebně umístěno na kopcích okolo jezera Kandy, nad jehož břehem se nachází jedno z nejznámějších míst na Srí Lance - Chrám Buddhova zubu (seznam UNESCO), nejdůležitější buddhistický chrám na ostrově s relikvií Budhova zubu. Prohlídka chrámu během večerního rituálu zvaného púdžá, jenž doprovázejí tradiční bubeníci a během něhož jsou obětovány květiny. Tento rituál je doprovázen vznešenou náladou. Ubytování, večeře v hotelu v Kandy. (Trasa asi 180 km).

Den 6
Po snídani přejezd do vesnice Kithugalla, odkud se vydáme na vzrušující rafting po řece Kelani (asi 1 hod., stupeň obtížnosti není vysoký). Během této nezapomenutelné plavby budeme mít příležitost obdivovat tropickou flóru porůstající břehy - právě tato scenérie sloužila jako pozadí pro film "Most přes řeku Kwai". Další atrakcí bude tento den přejezd horskou trasou srílanským místním vlakem s nepřekonatelným výhledem. Přenocování v hotelu v okolí Bandarawela/Haputale/Nuwara Elyia, večeře. (Trasa asi 180 km).

Den 7
Po časné snídani přejezd minibusy z Bandaraweli na start trekkingu ke známému místu zvanému Lipton’s seat. Je to místo, kde Sir Thomas Lipton, tvůrce značky čaje známého po celém světě, během svých návštěv na Srí Lance rád poseděl a kochal se výhledem na čajové zahrady. Oblast mezi čajovými keři projížděl na koni. My projdeme tuto trasu pěšky (asi 3 hod.). Během našeho putování navštívíme vesnici sběračů čaje, kde se nachází výkupna listů. Zastavíme se a osobně nasbíráme čaj pod bedlivým dohledem místních sběračů. Odměnou za vytrvalý trekking budou kouzelné výhledy z Lipton’s seat. Následuje oběd pod širým nebem (v ceně). Navštívíme také místní továrnu na výrobu čaje, kde bude příležitost k ochutnávce a nákupu čaje. Návrat do hotelu, večeře. (Trasa asi 80 km).

Den 8
Po snídani přejezd do vesnice Ella známé díky krásné lokalitě. Je skvělou základnou pro četné výpravy, především na Malou Adamovu horu. Tento vrchol dobudeme společně (asi 1,5 hod. trasa). Během trekkingu dojdeme k vyhlídkovému místu Ella Gap, kde si uděláme přestávku na fotografování. Pro zájemce možnost výstupu na sousední vrchol (asi 40 min.). Přejezd k vodopádu Diyaluma - druhému nejvyššímu na Srí Lance (220 m). Poté se vydáme do Národního parku Udawalawe zahrnujícího oblast rozlehlých travnatých rovin nad řekou Walawe. Jeho hlavní atrakcí jsou sloni, ale lze se zde setkat také s krokodýly, šakaly obecnými, hulmany, buvoly, ovíječi skvrnitými a mnoha druhy ptáků. Večeře a přenocování v hotelu v Hambantotě. (Trasa asi 180 km).

Den 9
Po snídani přejezd na západní pobřeží ostrova. Cestou navštívíme holandskou pevnost v Galle, zapsanou na seznamu Světového dědictví UNESCO. Pevnost i stará část Galle si zachovaly jedinečný koloniální šarm, jenž kontrastuje s moderní rušnou částí města, typickou pro jižní Asii. Cestou zastavíme u slavných srílanských rybářů, kteří sedí na kůlech vyčnívajících ze dna oceánu a loví ryby. V městě Meetiyagoda se seznámíme s tradiční metodou těžby drahokamů a polodrahokamů na ostrově. Právě odsud pochází slavný měsíční kámen, který se vyznačuje jedinečnou modrou září. Po prohlídce přejezd do vybraného hotelu na pobytovou část.

Den 10-11 nebo 10-12
Pobyt ve vybraném hotelu na západním pobřeží Srí Lanky. Volný čas k odpočinku, opalování, koupání a nakupování. Možnost využít fakultativní výlety.

Den 12 nebo 13
Časné vystěhování z hotelu (snídaně v podobě cestovních balíčků), transfer na letiště v Kolombu. Odlet charterovým letadlem do Polska. Technické mezipřistání v Bahrajnu (asi 45 min., bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.

Upozornění! Pořadí realizace bodů programu může být změněno nebo zrušeno.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem na trase Varšava - Kolombo, letištní taxy, ubytování: 7 nocí během okružní části, 7 snídaní, 7 večeří, 3 nebo 4 noci ve vybraném hotelu během pobytové části, stravování dle popisu hotelu, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského delegáta a rezidenta během pobytové části, turistický program viz níže, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštěvovaných objektů, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, obsluhy skupiny v systému TGS (včetně nákladů za účast v programu cca 270 USD, povinný poplatek delegátovi formou balíčku). Nezahrnuje: osobní výdaje, další jídla a nápoje (které nejsou uvedeny v programu), srílanské vízum a fakultativní výlety.

Fakultativní výlety: ajurvédská masáž (cca 40 USD), projížďka na slonovi (cca 40 USD), let balónem (cca 260 USD).

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu jsou uvedeny ke dni 28.2.2016 a mohou být změněny.Výlety v okolíAjurvédská masáž

Ájurvéda - koncepce zdraví a terapie, je uznávána Světovou zdravotnickou organizací. Vznikla v Indii v dávných dobách, na Srí Lance je velmi populární a používána v každodenním životě. Pro masáže prováděné touto technikou jsou používány speciální oleje na bázi unikátních směsí bylin. Masáž trvá asi 1 hod., zahrnuje hlavu a tělo. Cena cca 40 USD.

Projížďka na slonovi

Během pobytu na Srí Lance jen těžko odoláte projížďce na slonovi. Tito asijští obři jsou nejmírnější variantou tohoto druhu, proto lze bez obav pozorovat přírodu z výšky jejich hřbetů. Charakteristická chůze a úžasná krajina promění tuto projížďku v nezapomenutelné dobrodružství. Cena cca 40 USD.

Let balónem

Ranní přelet balónem nad malebnou oblastí Sygiriyie. Z ptačí perspektivy budeme pozorovat přírodu a srílanskou vesnici probouzející se k životu: divokou džungli kolem Lví skály, rýžová pole, brodící se buvoly, někdy lze v této době vidět procházející se slony. Barvy vycházejícího slunce budou zabarvovat krajinu během klidného letu balónem.

    

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.