Alpské průsmyky a Matterhorn

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Švýcarsko, Graubünden, Samnaun
Název ubytování Alpské průsmyky a Matterhorn
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 12 279 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

jezero Mondsee – Wattens - Ischgl - Samnaun - Sv. Mořic – Berninský Průsmyk – Tirano – Locarno – Caslano – Zermatt – Matterhorn – Gornergrat – údolí Saas – Mattmark – Hochsaas – Gletsch – Eisgrotte – Furkapass – Andermatt - Luzern

Popis dopravy:
nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Jihlava, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Tišnov Kuřim

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR v ranních hodinách. Cestou se krátce zastavíme u jedinečného jezera Mondsee v regionu Solné komory. Odpoledne si prohlédneme areál Křišťálových světů Swarovski ve městečku Wattens v rakouském Tyrolsku. Projdeme kouzelným podzemním světem plným blyštivé nádhery až ke známému obru s křišťálovýma očima chrlícímu vodu. Čeká na nás i největší křišťál na světě, který má 330 tisíc karátů a průměr asi 40 cm. Večer přijedeme na ubytování, kde nás bude čekat večeře.

2. den

Po snídani se z městečka Ischgl, známého centra zimních sportů dostaneme soustavou pěti lanovek do švýcarského Samnaun. Během jízdy lanovkami se vyfotíme v horách přímo na rakousko-švýcarské hranice, uslyšíme pískot místních svišťů a svezeme se první dvoupatrovou lanovkou na celém světě. V Samnaunu budeme mít možnost nakoupit v jediné bezcelní švýcarské zóně. Následně budeme autobusem pokračovat do rodiště zimního turismu a zároveň jednoho z nejnavštěvovanějších středisek zimních sportů na světě – do Svatého Mořice, který leží vysoko v Engadinském údolí a je ideální základnou pro pěší turisty. Po procházce kolem nádherného Mořického jezera nastoupíme do známého červeného vlaku Bernina Express. Budeme míjet několik ledovců a také známé lyžařské středisko Diavolezza, vyjedeme do nejvyššího bodu berninské dráhy k tyrkysovému jezeru Lago Bianco a následně přejedeme přes unikátní kruhový viadukt Brusio. Za italskými hranicemi ve městě Tirano spatříme vzácnou baziliku Madonna di Tirano, poté přestoupíme na autobus a dojedeme na ubytování v Itálii.

3. den

Po snídani budeme projíždět kantonem Ticino, italskou částí Švýcarska. Navštívíme typickou švýcarskou čokoládovnu Alprose v Caslanu a poté se přesuneme k nejslunnějšímu švýcarskému městu Locarno, které je jedním z nejpřitažlivějších míst v kantonu Ticino. Nikde jinde v celé zemi nenajdeme tolik krásných zahrad se subtropickou vegetací a vinicemi, které se rozběhly po přilehlých svazích v okolí tohoto města. Locarno leží na severní výspě jezera Lago Maggiore, které láká krásnou přírodou a pohodovou atmosférou italského podhůří Alp. Nejprve vyjedeme pozemní zubačkou k nejznámějšímu poutnímu místu jižního Švýcarska, poutnímu kostelu Madonna del Sasso a vyhlídce na Lago Maggiore, následně nás čeká prohlídka města a procházka po promenádě okolo jezera. Poté se přes Simplonpass (2 005 m) dostaneme zpět do oblasti horských masívů v nádherném údolí Saas. Příkrá horská úbočí a hluboké rokle dávají pouze tušit, jaké přírodní síly zde mohou působit. Ubytujeme se v hotelu v Saas Tal.

4. den

Ráno se vydáme autobusem přes Matterské údolí do městečka Täsch, ze kterého se svezeme místním vlakem do nejbohatšího švýcarského střediska Zermatt, jež leží uprostřed štítů přesahujících nadmořskou výšku 4 000 m. Společně si prohlédneme centrum Zermattu a následně budeme mít možnost vyjet soustavou lanovek na Klein Matterhorn do nejvýše položené stanice v celé Evropě ve výšce 3 883 m a spatřit špičatou horu přímo před očima. Možný je i výjezd pověstnou ozubnicovou železnicí na vrchol hory Gornergrat, turistika alpskou krajinou mezi horskými štíty nebo procházka soutěskou Gornerschlucht. Navečer se vrátíme na ubytování do hotelu v Saas Tal.

5. den

Po snídani zůstaneme v údolí Saas. Autobusem vyjedeme až na korunu obrovské přehradní hráze Mattmark ve výšce 2 197 m, kde podnikneme procházku kolem přehradní nádrže s výhledy na okolní štíty třítisícových hor včetně vrcholu Monte Moro na hranicích s Itálií. Následně se vyvezeme lanovkou na Hochsaas až do výšky téměř 3 200 m s výhledem na 18 čtyřtisícových vrcholů. Poté se vydáme na cestu přes známý průsmyk Furkapass (2 431 m), který patří k nejkrásnějším ze všech 16-ti švýcarských průsmyků. Ve vesničce Gletsch se nám naskytnou překrásné výhledy na Rhonský ledovec a poté navštívíme ledovcovou jeskyni EIsgrotte se 100 m dlouhým ledovým tunelem. Dorazíme do horského střediska Andermatt, kde podnikneme krátkou vycházku k památníku generála Suvorova, připomínajícímu jednu z krvavých bitev Napoleonských válek. Se Švýcarskem se rozloučíme prohlídkou největšího města centrální části Švýcarska Luzernu na obou březích řeky Reuss a jezera Vierwaldstättersee. Během podvečerní prohlídky projdeme ulicemi Starého města a uvidíme symbol Luzernu – slavný Kapličkový most, místní radnici, mohutné hradby s devíti věžemi nebo moderní kulturní centrum. Po prohlídce města se vydáme na cestu do ČR.

6. den

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.