Čtyřtisícové vrcholy masivu Monte Rosa

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Švýcarsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 13 480 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Masiv Monte Rosy představuje obrovskou zaledněnou oblast, která zahrnuje 11 vrcholů většinou vyšších jak 4000 m. V průběhu našeho zájezdu vystoupáme na 3 z nich. Který milovník hor by neznal jména – Breithorn (4164 m), Pollux (4092 m) a Castor (4176 m). Jedná se o středně náročné výstupy v nadmořské výšce nad 4000 m, z tohoto důvodu věnujeme první den důkladné aklimatizaci. Ubytování na stylových horských chatách s možností stravování.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Náročnost:Zájezd je vhodný pro jedince s minimálně základními znalostmi práce s mačkami a cepínem a jistou chůzí ve vysokohorském terénu a po skále.Průvodce:Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGAVelikost skupiny:Zájezd jede v malých skupinách, max. 4 účastníci na 1 horského vůdce.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Popis stravování

Na obou italských horských chatách, je možné si zakoupit samostatně snídani (7–10 EUR) a večeři (hlavní chod, 10–18 EUR). Zároveň si můžete rovnou objednat celou polopenzi (26–30 EUR), která se skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Občas bývá doplněna sýrem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj a káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 2-4 EUR. V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Popis ubytování

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chaty disponují restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.
V údolí budeme ubytování taktéž ve vícelůžkových pokojích některého z penzionů nebo hostelů po cestě do Täsche.

Program zájezdu

1. – 2. den

Odjezd kolem poledne, večerní příjezd do Švýcarska; nocleh cestou do Vispu, ráno přejezd do Täsche, přesun vlakem do Zermattu (1616 m) a dále lanovkou do stanice Trockener Steg (2939 m), výstup přes ledovec na chatu Guide del Cervino (3480 m). Odpoledne aklimatizační program a odpočinek (výstup asi 2,5 h).

3. den

Výstup do sedla Breithornpass a dále na ledovcový vrchol Breithorn (4164 m), sestup na chatu Rifugio Guide della Val d'Ayas (3420 m), (celodenní túra asi 8 h).

4. den

Pokus o výstup na dva čtyřtisícové vrcholy skupiny Monte Rosa - Pollux (4092 m) a Castor (4176 m), odtud výhledy na ostatní vrcholy Walliských Alp, včetně věhlasného Matterhornu, sestup zpět na chatu (celodenní túra asi 10 h).

5. den

Sestup na Trockener Steg, odtud lanovkou do Zermattu, prohlídka Zermattu; přesun vlakem do Täsche; odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních až časných ranních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.