Čtyřtisícové vrcholy Walliských Alp

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Švýcarsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 13 890 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Městečko Saas Fee a jeho okolí je jistě oprávněně nazýváno perlou Alp. V pomyslném půlkruhu se tam totiž tyčí 13 čtyřtisícových vrcholů. Na dva z nich povede náš zájezd. Výstupy nejsou technicky náročné, zvládnou jej i méně zkušení jedinci. K nástupu na první z vrcholů Allalinhorn a také na chatu Britannia Hütte využijeme lanovky. Absolvujeme tedy jen asi 600 metrů převýšení. Při výstupu na Stralhorn pak vystoupáme již po svých kolem 1100 výškových metrů. Allalinhorn je považován za nejlépe dostupnou a jednu z nejlehčích čtyřtisícovek v Alpách.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Průvodce:Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGAVelikost skupiny:Max. 6 účastníků na 2 horské vůdce.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Popis stravování

Na chatě Britannia Hütte nás ubytují jen vč. polopenze. Polopenze je velmi vydatná, skládá ze snídaně a večeře o čtyřech chodech (polévka, salát, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Popis ubytování

Na chatě Britannia Hütte ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.
V údolí budeme ubytováni ve vesničce Saas Grund ve vícelůžkových apartmánech. K dispozici je plně vybavená kuchyňka, umývárna se studenou i teplou vodou a sprcha.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách, denní přesun do Švýcarska, do Saas Grund (1559 m), ubytování v pensionu v údolí. 

2. den

Výjezd lanovkou do stanice Mittelallalin (3457 m), odtud výstup do sedla Feejoch (3826 m) a dále na první z čtyřtisícových vrcholů Allalinhorn (4027 m), zpět k lanovce, přesun do mezistanice Felskinn (2989 m), krátký přechod na chatu Britannia Hütte (3030 m), (výstup i sestup asi 3 h).

3. den

Po ledovci Allalingletscher výstup na druhou čtyřtisícovku Strahlhorn (4143 m), v závěru úzký sněhový hřebínek. Z obou vrcholů se pokocháme výhledy na alpské velikány Mont Blanc, Matterhorn a Monte Rosu. Stejnou cestou zpět až na stanici lanovky Felskinn; ubytování v pensionu v údolí (celodenní túra asi 11 h).

4. den

Dle kondice účastníků výstup via ferratou (obtížnost B) na Mittaghorn (3143 m); odjezd odpolene do ČR, návrat v nočních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.