Davos

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Švýcarsko
Název ubytování Davos
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 14 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Inex
Popis zájezdu

Poznávací zájezd.

Popis stravování

dle programu

Program zájezdu

Den 1

Odjezd ráno. Přejezd Německem k Bodamskému jezeru, průjezd Bregenzem po rakouském břehu jezera do Švýcarska. Kvečeru příjezd do světoznámého Davosu. Ubytování v hotelu Ochsen přímo v centru. Procházka po Davosu a výjezd pozemní lanovkou na Schatzalp (1861 m n.m.). Ze Schatzalpu nádherný rozhled na Davos a okolní hory. Večeře. Nocleh.

Den 2

Snídaně. Odjezd do Klosters. Výjezd kabinovou lanovkou na Gotschnagrat (2285 m n.m.). Panoramatickou cestou k chatě Parsennhütte (2200 m n.m.). Od chaty dále po panoramatické cestě až do Meierhofer Tälli. Z křižovatky cest výstup k horskému jezírku Totalpsee, po menším odpočinku další výstup do vysokohorského sedla Weissfluhjoch (2662 m n.m.). Ze sedla návrat do Davosu pozemní lanovkou Parsennbahn. Procházka přes Davos lázeňským parkem k hotelu. Večeře. Nocleh.

Den 3

Snídaně. Odjezd do Glaris. Výjezd kabinovou lanovkou na Rinerhorn (2053 m n.m.). Pohodlnou cestou s výhledy na Abirügg (2105 m n.m.). Úbočím sestup do údolí potoka Sertig do stejnojmenné horské vesničky. Po občerstvení výstup k horskému jezírku Stadlersee a dále na vrchol Jakobshorn (2590 m n.m.). Z vrcholu panoramatický výhled na Davos a okolní alpské vrcholky. Kabinovou lanovkou zpět do Davosu a krátká procházka k hotelu. Večeře. Nocleh.

Den 4

Snídaně. Odjezd do Bergünu, malebné horské obce na trase železnice do průsmyku Albula. Celá železniční trať až do Svatého Mořice je zařazena do světového dědictví UNESCO. Vlakem z Bergünu do Predy – na 12,6 km překonává výšku 416 metrů díky 5 kruhovým tunelům, 2 normálním tunelům, 9 viaduktům a 2 galeriím. Z Predy sestup zpět do Bergünu po železniční naučné stezce podél tratě. Při sestupu se prochází kolem všech tunelů a viaduktů, které se navzájem proplétají, pod nimi dovádí zpěněná říčka Albula. Přejezd autobusem do Filisuru. Cestou během malé zastávky u Filisuru krátká vycházka přímo pod impozantní oblouky viaduktu Landwasser. Možnost neopakovatelných fotozáběrů s projíždějícím Glacier Expressem. Vlakem z Filisuru do Davosu, vlak překonává viadukt Wiesen, s 210 metry délky a výškou téměř 90 metrů je nejvyšší v celé Rhétské dráze. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

Den 5

Snídaně. Odjezd do Klosters. Výjezd kabinovou lanovkou na Madrisu (1887 m n.m.). Mírný výstup na Zügenhüttli (2063 m n.m.), poté po horizontále na Älpli (2034 m n.m.). Po odpočinku výstup do sedla Schaffürgli (2394 m n.m.) přímo pod Madrisahornem. Sestup zpět přes Saaser Alp na Madrisu. Při sestupu krásné pohledy na protilehlý vrchol Weissfluh nad Davosem. Návrat lanovkou a autobusem do Davosu. Večeře. Nocleh.

Den 6

Snídaně. Odjezd k pozemní lanovce Parsennbahn. Lanovkou až na vrchol Weissfluh (2844 m n.m.). Z vrcholu nádherný kruhový rozhled. Návrat lanovkou do sedla Weissfluhjoch (2662 m n.m.). Mírný sestup údolím Haupter Tälli do sedla Strelapass (2352 m n.m.). Po občerstvení v horské restauraci sestup po nádherné panoramatické cestě nad Davosem až do mezistanice Parsennbahn, po celou cestu krásné výhledy na Davos, jezero a okolní hory. Večer odjezd do ČR.

Den 7

Návrat ráno.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.