Dent Blanche – čtyřtisícový „Bílý zub“

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Švýcarsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 19 180 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vrchol Dent Blanche, u nás nazývaný „Bílý zub“, patří svým vzhledem k nejimpozantnějším čtyřtisícovým vrcholům. Nachází se v těsné blízkosti legendárního Matterhornu, skupiny Monte Rosa a Mischabel. Svoji významnost dokazuje i výškou, řadí se se svými 4357 metry do popředí seznamu nejvyšších čtyřtisícovek Evropy. Výstup na Dent Blanche je velmi náročný, vyžaduje od účastníků dobrou fyzickou kondici a pokročilé zkušenosti s vysokohorskou turistikou (tj. již absolvované předchozí výstupy na Monte Rosu, Dom, Mont Blanc nebo jiné). Samotnému výstupu na Dent Blanche bude samozřejmě předcházet potřebná aklimatizace. Oba dny nastoupáme kolem 1000 výškových metrů. Celý výstup je koncipován jako přechod s ubytováním na horských chatách.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Náročnost:Zájezd vyžaduje velmi dobrou fyzickou kondici. Je vhodný pro jedince s minimálně základními znalostmi práce s mačkami a cepínem a jistou chůzí ve vysokohorském terénu a po skále.Průvodce:Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGAVelikost skupiny:Zájezd jede v malých skupinách, max. 2 účastníci na 1 horského vůdce.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Popis stravování

Na obou chatách nás ubytují jen vč. polopenze. Polopenze je velmi vydatná, skládá ze snídaně a večeře o čtyřech chodech (polévka, salát, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Popis ubytování

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.
V údolí budeme ubytováni taktéž ve vícelůžkových pokojích některého z penzionů nebo hostelů cestou do Täsche.

Program zájezdu

1. – 2. den

Odjezd kolem poledne, večerní příjezd do Švýcarska; nocleh cestou do Vispu, ráno přejezd do Täsche, přesun vlakem do Zermattu (1616 m) a výstup na chatu Schönbielhütte (2694 m), (výstup asi 4 h).

3. den

Výstup po ledovci Stockji Gletscher na aklimatizační vrchol Tête Blanche (3710 m), sestup po ledovci na chatu Cabane de la Dent Blanche (3507 m).

4. den

Pokus o náročný přechod čtyřtisícového vrcholu Dent Blanche (4357 m), sestup zpět na chatu Schönbielhütte (2694 m). Z vrcholu fantastické panorama masivů Mont Blancu a Monte Rosy, bílé pyramidy Weisshornu a celé skupiny Mischabel. Speciální podívanou pak bude pohled do severní stěny Matterhornu.

5. den

Sestup do údolí a prohlídka Zermattu; vlakem do Täsche; odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.