Dom – klenot mezi čtyřtisícovkami

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Švýcarsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 17 980 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zájezd je určen zkušenějším vysokohorským turistům. Samotný výstup na Dom vyžaduje velmi dobrou fyzickou kondici, kvůli velkému převýšení v každém dni zájezdu. Dom díky svým 4545 výškovým metrům patří k nejvyšším vrcholům Evropy. Z jeho vrcholu se nám nabídnou rozhledy na okolní čtyřtisícové vrcholy mezi které patří i věhlasná Monte Rosa a Matterhorn. Chata Domhütte bude po celou dobu zájezdu naším výchozím místem. Je nově zrekonstruovaná a bez polopenze nás neubytují.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Náročnost:Zájezd je vhodný pro jedince s minimálně základními znalostmi práce s mačkami a cepínem a jistou chůzí ve vysokohorském terénu a po skále.Průvodce:Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGAVelikost skupiny:Zájezd jede v malých skupinách, max. 2 účastníci na je 1 horského vůdce.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Popis stravování

Na chatě Domhütte nás ubytují jen vč. polopenze. Polopenze je velmi vydatná, skládá ze snídaně a večeře o třech chodech (polévka, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Popis ubytování

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.
V údolí budeme ubytováni taktéž ve vícelůžkových pokojích některého z penzionů nebo hostelů po cestě do Täsche.

Program zájezdu

1. – 2. den

Odjezd kolem poledne, večerní příjezd do Švýcarska; nocleh cestou do Vispu, ráno přejezd do Randy (1409 m), výstup po krátkých zajištěných cestách na chatu Domhütte (2940 m), (výstup asi 5 h).

3. den

Aklimatizační výstup přes ledovec Festigletscher do sedla Festijoch (3723 m), možnost výstupu na Hohgwächte (3740 m), (celodenní túra 7 h).

4. den

Výstup na nejvyšší "vnitrozemský" vrchol Švýcarska - Dom (4545 m). Z vrcholu se nám naskytnou výhledy na ostatní čtyřtisícovky Walliských Alp - panorama vrcholů Matterhorn, Monte Rosa, Breithorn aj., (celodenní túra asi 10 h).

5. den

Sestup panoramatickou cestou úbočím do Täsche, odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.