Mönch, Jungfrau a Fiescherhorny

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Švýcarsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 14 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zájezd nás zavede do oblasti Bernských Alp, které po Walliských Alpách patří k nejvýznamnějším alpským celkům nejen na území Švýcarska, ale i v celé Evropě. Konkrétněji zamíříme do regionu Jungfrau, který se pyšní hned několika NEJ. V roce 2001 byla oblast zapsána do seznamu Světového přírodního dědictví UNESCO. Další NEJ je samotný Aletschský ledovec, který je největším ledovcem kontinentální Evropy. V neposlední řadě stojí i železniční stanice v sedle Jungfraujoch, která svoji polohou v (3454 m) drží prvenství nejvýše položené železniční stanice v Evropě. Kromě těchto zajímavostí, které budeme mít jako na dlani, nás čeká zdolání čtyř čtyřtisícovek během tří dnů. Jména vrcholů: Mönch, Hinter a Grosses Fiescherhorn a Jungfrau není třeba více popisovat. Pro horaly jsou to výzvy a legendy. Celý program je velmi náročný, vyžaduje od účastníků dobrou fyzickou kondici a pokročilé zkušenosti s vysokohorskou turistikou (tj. již absolvované předchozí výstupy na Monte Rosu, Dom, Mont Blanc nebo jiné). Mezi náročné části programu patří: přenocování na chatě Mönchjochhütte ve výšce 3650 m, dlouhé přesuny mezi jednotlivými chatami a celkové převýšení které absolvujeme.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Průvodce:Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGAVelikost skupiny:Zájezd jede v malé skupině max. 2 účastníků na 1 horského vůdce.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy:Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Popis stravování

Na všech chatách nás ubytují jen vč. polopenze. Polopenze je velmi vydatná, skládá ze snídaně a večeře o čtyřech chodech (polévka, salát, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem a salámem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj nebo káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze.

Popis ubytování

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.

Program zájezdu

1. den

V časných ranních hodinách sraz ve švýcarském Grindelwaldu (1034 m), výjezd zubačkou do sedla Jungfraujoch (3471 m), výstup na první z čtyřtisícových vrcholů Mönch (4107 m), sestup a nocleh na chatu Mönchsjochhütte (3650 m).

2. den

Přechod přes sedla Obers Mönchsjoch (3624 m) a Fieschersattel (3923 m) na čtyřtisícové vrcholy Hinter Fiescherhorn (4025 m), případně i Grosses Fiescherhorn (4049 m), návrat na chatu Mönchjochhütte (3650 m).

3. den

Ráno výstup na jednu z nejslavnějších čtyřtisícovek Jungfrau (4158 m); sestup zpět do sedla Jungfraujoch, sjezd zubačkou do Grindelwaldu.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.