Monte Rosa

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Švýcarsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 19 180 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Masiv Monte Rosy představuje obrovskou zaledněnou oblast, která zahrnuje 11 vrcholů většinou vyšších jak 4000 m. Jedním z nich je nejvyšší hora Švýcarska a po Mont Blancu druhá nejvyšší Evropy – Dufourspitze (4634 m). Tento vrchol bude naším hlavním cílem. Abychom se ale nejprve částečně zaklimatizovali, uskutečníme poloviční traverz Breithornu a zdoláme tak dva čtyřtisícové vrcholy. Výstupu na náš hlavní vrchol Dufourspitzi patří mezi technicky i fyzicky obtížné, překonáme během něj 1800 výškových metrů. Zájezd vyžaduji velmi dobrou fyzickou kondici a minimálně základní zkušenosti s vysokohorskou turistikou. Zázemím nám bude chata Monte Rosa Hütte, ze které budeme nalehko vyrážet na túry. Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Náročnost:Zájezd vyžaduje velmi dobrou fyzickou kondici. Je vhodný pro jedince s minimálně základními znalostmi práce s mačkami a cepínem a jistou chůzí ve vysokohorském terénu a po skále.Průvodce:Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGAVelikost skupiny:Zájezd jede v malých skupinách, max. 2 účastníci na 1 horského vůdce.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Popis stravování

Na chatě Monte Rosa Hütte je polopenzi (35–40 CHF) jedinou možností stravování. Polopenze je velmi bohatá, skládá se ze snídaně a večeře o čtyřech chodech (polévka, salát, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj a káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 5 CHF. V případě, že budete mít zájem o polopenzi, prosím oznamte nám tuto skutečnost již při přihlášení (uveďte do poznámky na Smlouvě o zájezdu).

Popis ubytování

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC, umývárnou se studenou a teplou vodou a sprchou za poplatek.
V údolí budeme ubytováni taktéž ve vícelůžkových pokojích některého z penzionů nebo hostelů po cestě do Täsche a v Zermattu.

Program zájezdu

1. - 2. den

Odjezd kolem poledne, večerní příjezd do Švýcarska; nocleh cestou do Vispu, ráno přejezd do Täsche, přesun vlakem do Zermattu (1616 m) a dále lanovkou na Klein Matterhorn (3883 m); aklimatizační výstup, poloviční traverz Breithornu - západní vrchol (4164 m) a centrální vrchol (4159 m), lanovkou do údolí.

3. den

Zubačkou do stanice Rotenboden (2819 m), odtud přechod na chatu Monte Rosa Hütte (2795 m)

4. den

Výstup na nejvyšší vrchol celé skupiny - Dufourspitze (4634 m), výhledy na celý masiv Monte Rosa a věhlasný Matterhorn (celodenní túra asi 10 h).

5. den

Sestup do Zermattu (eventuálně za pomoci lanovky), prohlídka Zermattu; přesun vlakem do Täsche; odpoledne odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.