Nadelhorn a Lenzspitze

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Švýcarsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 19 180 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Čtyřtisícové vrcholy Nadelhorn a Lenzspitze se nacházejí ve Walliských Alpách a patří do skupiny Mischabel. Tyčí se v hřebeni po boku dalších významných čtyřtisícovek, jako jsou Dom, Täschhorn a Alphubel, přímo nad známým horským městečkem Saas Fee. Oba zmiňované vrcholy patří k velmi oblíbeným, ale ne příliš snadným výstupům. Především výstup na Lenzspitze vyžaduje od účastníků dobrou fyzickou kondici a pokročilé zkušenosti s vysokohorskou turistikou (tj. již absolvované předchozí výstupy na Monte Rosu, Dom, Mont Blanc nebo jiné). Jedná se o výstup cca 400 m ledovou stěnou se sklonem kolem 45°. Přechod mezi oběma vrcholy má charakter nejprve sněhového a později i skalnatého hřebínku s lezením II. až III. stupně obtížnosti UIAA. Zázemím nám bude chata Mischabelhütte, ze které každý den vystoupáme kolem 1000 výškových metrů. Oba zmiňované vrcholy tvoří horskou kulisu mezi údolími Saastal a Mattertal. V případě pěkného počasí se nám z nich naskytnou výhledy do obou směrů, na legendární Matterhorn, Dent Blanche, Weisshorn, ale i Weissmies či Lagginhorn. Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura! Průvodce:Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGAVelikost skupiny:Zájezd jede v malých skupinách, max. 2 účastníci na 1 horského vůdce.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.U tohoto zájezdu je zapotřebí mít s sebou lezecké cepíny, které nejsou zahrnuty v ceně.

Popis stravování

Na většině švýcarských horských chat je polopenze (35–40 CHF) jedinou možností stravování. Polopenze je velmi bohatá, skládá se ze snídaně a večeře o čtyřech chodech (polévka, salát, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj a káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 5 CHF.

Popis ubytování

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací s polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chata disponuje restaurací, WC a umývárnou se studenou vodou.
V údolí budeme ubytováni ve vesničce Saas Grund ve vícelůžkových apartmánech. K dispozici je plně vybavená kuchyňka, umývárna se studenou i teplou vodou a sprcha.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách, denní přesun do Švýcarska, do Saas Grund (1559 m), ubytování v penzionu v údolí.

2. den

Ráno přesun do Saas Fee (1772 m); lanovkou na Hannig (2336 m), výstup po lehkém klettersteigu na chatu Mischabelhütte (3335 m)

3. den

Aklimatizační výstup do sedla Windjoch (3845 m) a dále na téměř čtyřtisícový Ulrichshorn (3925 m).

4. den

Brzo ráno výstup východní stěnou na Lenzspitze (4294 m), 400 m dlouhý svah se sklonem 45°, dále pak po hřebeni na Nadelhorn (4327 m) – krásný sněhový hřbet v závěru se skalnatými pasážemi. Během obou výstupů výhledy na ostatní čtyřtisícovky Walliských a Bernských Alp. Lanovkou do údolí; odpolední odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.