Piz Bernina – nejvýchodnější čtyřtisícovka

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Švýcarsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 9 180 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Piz Bernina patří do Východních Alp a je jediným vrcholem, který zde přesahuje výšku čtyři tisíce metrů. Právem je tedy nazýván „králem Východních Alp“. Leží na hranici Švýcarska a Itálie. Z jeho vrcholu je za dobrého počasí možné vidět téměř celý hřeben Alp, od tyrolských třítisícovek přes skupinu Ortler a čtyřtisícové vrcholy Walliských a Bernských Alp až po masiv Mont Blanku. Výstup na vrchol Piz Bernina patří k těm náročnějším. Na vrchol vystoupáme ze švýcarské strany, od lanovky Diavolleza. Nejprve půjdeme po ledovci Vadret Pers až ke skalnímu hřebínku Fortezza, kde nás čeká krátká skalnatá část II. stupně obtížnosti. Podobně náročný úsek pak překonáme ještě jednou nad chatou Marco e Rosa, při výstupu na předvrchol La Spalla. Zázemím nám budou horské chaty s polopenzí, vydáme se tedy jen s malými batohy s nejnutnější výbavou.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura!Náročnost:Zájezd vyžaduje velmi dobrou fyzickou kondici. Je vhodný pro jedince s minimálně základními znalostmi práce s mačkami a cepínem a jistou chůzí ve vysokohorském terénu a po skále.Průvodce:Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGAVelikost skupiny:Zájezd jede v malých skupinách, max. 3 účastníci na 1 horského vůdce.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Popis stravování

Na chatách Berghaus Diavolleza a Marco e Rosi je jedinou možností stravování polopenze. Polopenze je velmi bohatá, skládá se ze snídaně a večeře o čtyřech chodech (polévka, salát, hlavní chod, dezert). Snídaně se obvykle skládá z pečiva, másla a marmelády. Často bývá doplněna sýrem, popřípadě müsli a jogurtem. Podává se vždy čaj a káva. Čaj na cestu do termosky je k dispozici vždy ráno a je součástí polopenze, jinak za příplatek 5 CHF.

Popis ubytování

Je ve vícelůžkových noclehárnách, vybavených vždy matrací, polštářem a dvěma dekami. Není tedy nutné brát si spací pytel, jen vložku do spacáku. Chaty disponují restaurací, WC, umývárnou se studenou vodou. V Berghaus Diavolleza k dispozici umývárna s teplou vodou a sprcha.

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd ve odpoledních hodinách, nocleh cestou v Rakousku, před polednem příjezd do švýcarské Pontresiny, lanovkou na Diavollezu (2937 m), zde nocleh.

3. den

Ráno sestup k ledovci, přes ledovec až k hřebeni Fortezza, lehký skalní výstup přes hřeben a dále po ledovci až k chatě Marco e Rosa (3597 m); výstup k vrcholu La Spalla a odtud krátkým skalním hřebínkem na vrchol nejvýchodnější čtyřtisícovky Piz Bernina (4049 m), sestup stejnou cestou na chatu Marco e Rosa (dvě túry 6 h a 4 h).

4. den

Sestup stejnou cestou přes hřeben Fortezza až na Diavollezu, lanovkou do údolí; po poledni odjezd do ČR, návrat v pozdních nočních hodinách (sestup a krátký výstup asi 5 h).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.