Švýcarské Železniční Dobrodružství

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Švýcarsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 11 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

POSCHIAVO • PRŮSMYK BERNINA • LAGO BIANCO • SV. MOŘIC • PRŮSMYK ALBULA • TIEFENCASTEL • DAVOS • REICHENAU • FURKADAMPFBAHN • GLETSCH • REALP • CHUR • AROSA • FILISUR • SCHATZALP • GOLDAU • MT. RIGI • VITZNAU • VIERWALDSTÄTTERSEE • LUZERN

1. Den

1. DEN: V odpoledních hodinách vyjedeme z Brna, Prahy, Plzně (další nástupní místa trasy 5, 9, 10, svoz Ostrava a Olomouc 400 Kč).

2. Den

2. DEN: Ráno vyjedeme průsmykem Julier (2.284 m), který využívali již Římané, a po krátké zastávce sjedeme do údolí Engadin, odkud se přes další průsmyk Bernina dostaneme do údolí Val di Poschiavo. Prohlédneme si známý kruhový viadukt Brusio a poté odjedeme do Poschiava u stejnojmenného jezera. Odtud se dostaneme vlakem po trase Bernina Expressu přes množství viaduktů do průsmyku Bernina (2.238 m), ve kterém se uprostřed velehor rozprostírá jezero Lago Bianco. Odtud odjedeme do noblesního lázeňského letoviska Sv. Mořic. Vlakem se vydáme po trase Glacier Expressu přes průsmyk Albula do Tiefencastelu – cesta vede téměř 6 km dlouhým tunelem Albula a přes množství tunelů a viaduktů až ke světoznámému viaduktu Landwasser dlouhému 136 m. Železnice přes tyto dva průsmyky jsou zapsány na seznamu UNESCO. Odjezd do Davosu (1.560 m), nejvýše položeného švýcarského města, ubytování v hotelu Ochsen přímo v centru, večeře, nocleh.

3. Den

3. DEN: Po snídani budeme projíždět přes údolí Prättigau a údolí Rýna až do Reichenau, kde je soutok Zadního a Předního Rýna. Údolím Surselva budeme stoupat do průsmyku Oberalp (2.044 m), v jehož blízkosti Rýn pramení. Odtud sjedeme do Andermattu a po krátké cestě do Realpu začneme stoupat mnoha serpentinami do průsmyku Furka (2.431 m). Cestou dolů se nám otevře pohled na ledovec Rhonegletscher s prameništěm Rhony, vesničku Gletsch a v pozadí vinoucí se cesta do průsmyku Grimsel. Poté podnikneme více než dvouhodinovou jízdu historickou ozubnicovou železnicí „Furkadampfbahn“ po trase z Oberwaldu do Realpu. Vagony jsou taženy historickou parní lokomotivou a cestou nás bude čekat spousta mostů a tunelů. Vlak jede do Gletsche v horském kotli pod průsmyky Grimsel a Furka, pak okolo ledovce Rhony až do průsmyku Furka (2.163 m). Odtud začneme klesat a hluboká údolí přejíždět po mostech, z nichž některé jsou kvůli lavinám v zimním období originální „skládací“ konstrukce. V cílové stanici Realp na nás bude čekat autobus. Návrat do hotelu, večeře.

4. Den

4. DEN: Po snídani odjedeme přes Klosters do Churu - centra kantonu Graubünden a nejstaršího sídla ve Švýcarsku, kde první nálezy lidského osídlení jsou staré přes pět tisíc let. Vlakem vyjedeme do horské Arosy (1.742 m) – cestou budeme stoupat o tisíc výškových metrů, množstvím serpentin, mostů a tunelů a zlatým hřebem je přejezd viaduktu Langwieser. Prohlídka Arosy, jednoho z nejznámějších a nejvyhledávanějších švýcarských horských středisek, které se nachází na jižních svazích hory Weisshorn. Vlakem se vrátíme do Churu, které je sídlem biskupství již od středověku, a prohlédneme si historické centrum. Cestou do Filisuru se zastavíme u kamenného železničního mostu Solisbrücke nad hlubokou soutěsku a těsně před Filisurem se projdeme přímo pod impozantními oblouky viaduktu Landwasser – s trochou štěstí bude zrovna projíždět i Galcier Express. Vlakem z Filisuru přejedeme do Davosu a cestou překonáme i nejvyšší viadukt v celé Rhétské dráze Wiesen – je 210 m dlouhý a téměř 90 m vysoký. Po večeři procházka po Davosu a výjezd lanovkou na Schatzalp (1.861 m), ze kterého se nám otevře nádherný rozhled na Davos a okolní hory. Nocleh.

5. Den

5. DEN: Po snídani pojedeme kolem jezera Walensee do Goldau. Výjezd ozubnicovou železnicí na vrchol Rigi (1.798 m), mýtickou horu Švýcarů. Z vrcholu je nádherný rozhled na švýcarské Alpy, město Luzern a jezero Vierwaldstättersee. Nejstarší ozubnicovou železnicí Evropy sjedeme do lázeňského městečka Vitznau na břehu jezera. Podnikneme lodní výlet po jezeře Vierwaldstättersee s nádhernými výhledy na okolní hory a masiv Pilatus do Luzernu. Prohlédneme si středověkou část tohoto malebného města na březích řeky Reuss a dochované hradby s devíti věžemi, které se svou délkou 870 m řadí k nejlépe dochovaným hradbám ve Švýcarsku. A opomenout nesmíme ani nejstarší krytý dřevěný most v Evropě – Kapličkový most i druhý krytý most Spreuerbrücke, mezi nimiž se nachází nádherný barokní jezuitský kostel. Naše putování zakončíme u známého Lvího památníku a poté se již vydáme na cestu zpět do ČR.

6. Den

6. DEN: Návrat v ranních hodinách.

SLEVY ZA VČASNÝ NÁKUP

Všem klientům, kteří si do 29. 2. 2017 koupí zájezd, bude poskytnuta sleva ve výši: 8% do 31. 12. 2016 6% do 31. 01. 2017 4% do 28. 02. 2017 Tyto slevy jsou počítány vždy ze základní ceny zájezdu bez příplatků a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tato sleva se nepočítá z platby za příplatky. Slevu nelze sčítat s jinými slevami.

SLEVY PRO STÁLÉ ZÁKAZNÍKY

Všem stálým klientům (tj. všem, kteří se alespoň dvakrát zúčastnili našich zájezdů) bude poskytnuta sleva při zakoupení zájezdu ve výši: 10% do 31. 12. 2016 8% do 31. 01. 2017 6% do 28. 02. 2017 Tyto slevy jsou počítány ze základní ceny zájezdu a maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Tuto slevu nelze sčítat s dalšími slevami. Sleva zároveň platí i pro 1 rodinného příslušníka.

SLEVY PRO SENIORY

U všech zájezdů z tohoto katalogu bude na všechny termíny s odjezdem/odletem do 30. 6. 2017 a po 1. 9. 2017 poskytnuta sleva ve výši 5 % ze základní ceny zájezdu všem osobám starším 60 let. Maximální výše slevy je 2.000 Kč na osobu a zájezd. Slevu nelze sčítat s jinými slevami. Slevy z ceny zájezdů je možné uplatňovat jen při koupi zájezdu, nelze je uplatňovat dodatečně.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 2000,- Kč | pojištění léčebných výloh a storna ERV (os/pobyt) - 290,- Kč | doporučená výměna na vlaky a loď 188 CHFZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.