Švýcarsko, Výstup na Matterhorn z Zermattu

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Švýcarsko, Zermatt, Vaud | Waadt
Ubytování Chata Hörnli
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 17 300 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Zažijte s námi jeden z nejatraktivnějších horských výstupů v Evropě, vystoupejte s námi na nejkrásnější evropskou horu Matterhorn. Tento výstup je pro opravdu zkušené horolezce, je potřeba mít zkušenosti se skalním lezením, pohybem v ledovcovém terénu a po úzkém hřebenu. Pro tento výstup volíme ze dvou základních tras, a to Italskou nebo Švýcarskou normálkou. Pro obě tyto trasy, se budeme aklimatizovat při přechodu hřebene Breithorn 4160m a možnost ještě výstupu na Pollux 4092. Poté vyjdeme ze základny Hörnlihütte - Švýcarská strana, nebo chata Carrel – Itáliiea a odtud nás čeká výstup na samotný úchvatný Matterhorn.
Matterhorn stojí nad horským městečkem Zermatt, kde vás okouzlí spojení historie s překrásnou a nedotčenou přírodou.Technická náročnost - Vysoká - náročné skalní úseky bez připraveného jištění, velmi úzké hřebenové partie bez jištění, ledopády a seraky, Jízda na horském kole často ve volném terénu, velmi náročné terénní přejezdy s občasným přenášením kol. Fyzická náročnost - Vysoká - náročné velmi dlouhé přechody / přejezdy na kole, občas trvající i více než 12 hodin

Popis stravování

Polopenze

Program zájezdu

1.den

Odjezd z ČR ve večerních hodinách

2.den

Necháme se vyvézt lanovkou na Klein Matterhorn. Přesun na horskou chatu Plateau Rosa, možný též bivak. Odpoledne nás čeká menší aklimatizační túra, kde se naučíme a sladíme základní techniky.

3.den

Dnes je před námi aklimatizační výstup na Breithorn. Výstup je nenáročný, půjdeme po sněhu, dolů se dostaneme opět lanovkou jedná se o poměrně nenáročný výstup většinou po sněhu, po výstupu sjedeme opět lanovkou a vystoupíme na Hörnlihütte. Po domluvě je možnost přejít celý hřebem a prodloužit si tak aklimatizaci o jeden den – výstup na Pollux (více info níže)

4.den

Brzy ráno odcházíme z chaty a čeká nás pokus o výstup na vrchol Matterhornu. Tato etapa je celkem dlouhá a náročná. Výstup a sestup nám bude trvat 10 - 13 hodin.

5.den

Sestup do Zermattu. Odjezd zpět do ČR, cestou domů koupání v jezeře Lac Breche

6.den

Případný rezervní den pro výstup   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.