Weissmies a Alphubel – čtyřtisícovky nad Saas Fee

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Švýcarsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 13 890 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Městečko Saas Fee a jeho okolí je jistě oprávněně nazýváno perlou Alp. V pomyslném půlkruhu se tam totiž tyčí 13 čtyřtisícových vrcholů. Na dva z nich povede náš zájezd. Weissmies je nejvyšším vrcholem v alpské skupině Weissmiesgruppe. Výstup na jeho vrchol vede čistě jen po ledovci, který je však poset početnými trhlinami. Samotný výstup není technicky náročný. Čtyřtisícový vrchol Alphubel se nachází na opačné straně údolí a náleží do skupiny Mischabel. Tyčí se po boku dalších významných čtyřtisícovek, jako jsou Dom a Täschhorn. V případě obou výstupů využijeme lanovek, zkrátíme si tak část dlouhých nástupů. Vyrážet budeme z údolí z vesničky Saas Grund, kde budeme ubytováni v apartmánech. Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit slevy ze systému CK Adventura! Průvodce:Vedou horští vůdci s mezinárodní licencí IFMGAVelikost skupiny:Zájezd jede v malých skupinách, max. 3 účastníci na 1 horského vůdce.Poznámka:TECHNICKÉ VYBAVENÍ pro naše horské zájezdy: Pro úplný komfort námi nabízených služeb je v ceně zahrnuto zapůjčení horolezeckého vybavení na via ferraty a ledovcové túry. Používáme standardní horolezecké vybavení, které odpovídá normám UIAA (Mezinárodní horolezecké asociace). Vybavení dělíme dle typu zájezdu. Vybavení pro ledovcové zájezdy: sedací úvazek, nebo kombinace prsního a sedacího úvazku, stoupací železa, cepín, 9mm horolezecké lano, karabiny a horolezecká přilba.

Popis stravování

bez stravování

Popis ubytování

V údolí budeme ubytování ve vesničce Saas Grund ve vícelůžkových apartmánech. K dispozici je plně vybavená kuchyňka, umývárna se studenou i teplou vodou a sprcha.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách, denní přesun do Švýcarska, do Saas Grund (1559 m), ubytování v penzionu v údolí.

2. den

Ráno výjezd lanovkou přímo ze Saas Grund do stanice Hochsaas (3101 m), výstup po ledovci Triftgletscher na čtyřtisícový vrchol Weissmies (4017 m); sestup stejnou cestou a lanovkou do údolí (celodenní túra asi 7 h).

3. den

Místním autobusem do Saas Fee, výjezd lanovkou do stanice Mittelallalin (3457 m), odtud výstup do sedla Feejoch (3826 m) a dále přes Feechopf (3888 m) na druhou čtyřtisícovku Alphubel (4206 m); sestup po ledovci ke stanici lanovky Längfluh (2869 m), zpět do Saas Fee a autobusem do Saas Grund. Během obou výstupů výhledy na ostatní čtyřtisícovky Walliských a Bernských Alp (celodenní túra asi 8 h).

4. den

Dle kondice účastníků výstup via ferratou (obtížnost B) na Mittaghorn (3143 m); odjezd odpoledne do ČR, návrat v nočních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.