Hory a safari Keni a Tanzánie s výstupem na Kilimandžáro

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Tanzanie, Keňa
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 103 980 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Mt Kenya je sama osobě nádhernou horou a možná krásnější než Kilimandžáro. Leží na rovníku v krásném národním parku plném zvěře.

Samotný výstup na Kilimandžáro však vyžaduje důkladnou aklimatizaci, ta probíhá na několika vrcholech například na Mt. Kenya. Podle mnohých se jedná jeden z nejkrásnějších vrcholů celé Afriky. Je rozhodně zajímavější než samotné Kilimandžáro. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, není zapotřebí žádného kempinkového vybavení, protože výstup Mt. Kenya i na Kilimandžáro organizujeme s místními partnery, kteří zajišťují servis včetně nosičů, průvodců kuchařů i potřebného vybavení

Po dobrodružství v horách Vás čekají nejkrásnější safari rovníkové Afriky. Užijte si plnými doušky nefalšovanou divočinu s místními rangery, kteří Vás zavedou na místa, kde budete mít zvěř doslova na dosh ruky. Čekají vás safari Nogorongoro, Serengeti a Lake Manyara
Stručný program zájezdu

Výstup na Mt. Kenya
Výstup na Kilimandžáro
Třídenní safariUpozornění: Datum odletu a příletu se může změnit až o cca +/- 3dny v závislosti na konečném letovém řádu.Technická náročnost - Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách Fyzická náročnost - Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Popis stravování

Dle programu

Program zájezdu

1. - 2.den

Po příletu do Nairobi budete přepraveni do hotelu, kde se ubytujete a odpočinete po dlouhé cestě. Následuje prohlídka města, koloniálních domků, místních obchodů a mrakodrapů. Za nahlédnutí stojí i místní pestré tržnice, muzea a unikátní hadí park.

2. - 3.den

Mt.Kenya, Sirimon – Chogoria trek. Z Nairobi odjedeme do oblasti národního parku Mt. Kenya, s místním průvodcem, kuchařem a nosiči. Noc strávíme v Naro Moru, místě, kudy prochází rovník. Ráno odjedeme džípem na sever k hranici parku Sirimon Gate, 2 600 m. Krátká etapa prvního dne nás vede několika vegetačními pásmy podhůřím s bujnou vegetací k místu kde budeme nocovat , je to Old Moses camp, 3 300 m.

4. - 7.den

Druhý den treku projdeme přes náhorní planinu, později pak půjdeme oblastí rašelinišť a vřesovišť, kterým dominují sloupovité lobélie a stromovité senecie. Vysoko nad krajinou se tyčí ostré vrcholky našeho cíle, hor Mt Kenya. Druhá nejvyšší hora Afriky má tři vrcholy Batian, 5 199 m, Nelion, 5 188 m a Lenana 4 986 m, který je naším cílem. Pod samotnou stěnou hory leží malebný Shipton camp, 4 300 m kde budeme nocovat před pokusem o vrchol Mt Kenya. Již časně ráno zahájíme výstup, cestou vedoucí skalní roklí, pak v serpentinami až do sedla Simba Col 4 620 m. Tady si odpočineme a pokračovat budeme mezi skalami snadnou cestou, kudy vystoupíme až na vrchol Point de Lenana, 4 986 m. Odměnou je nádherný výhled na celý horský masiv, ledovce a hluboká údolí se zrcadly modrých jezer. Sestoupíme z vrcholu do sedla a dále budeme pokračovat na západ trasou Chogoria do údolí. Cestou mezi skalami jsou často vidět plaché damany. Naše trasa vede dále podél hrany hlubokého kaňonu s jezerem, až vstoupíme od lesa, budeme se už blížit ke kempu., kde strávíme poslední noc pod Mt Kenya.

8. - 10.den

Ráno budeme pokračovat ještě asi 2 hodiny až k hranici hustého horského pralesa. Vhledem k velkému množství divoké zvěře, zejména slonů, buvolů, nosorožců, levhartů nelze pokračovat pěšky. Bude Vás očekávat džíp, kterým po dobrodružné cestě pralesem dojedete do městečka Chogoria. A dále zpět do hotelu v Nairobi, kde oslavíte úspěšný přechod rovníku a výstup na vrchol Mt.Kenya. Přechod je vynikající aklimatizaci, která je předpokladem pro úspěšný výstup na Kilimandžáro. K nekonečné savaně Vás druhý dne dopraví dálkový autobus, který jede podél NP Nairobi. Cestou jistě zahlédnete červené postavy místních mužů – Masajů. Po překročení hranice se objeví hory, posléze Mt. Meru a konečně i Kilimandžáro. Po příjezdu do Arushi, což je hlavní centrum safari východní Afriky. Je tu možnost navštívit Mezerami, což je hadí farma. K vidění jsou tu kobry, pythoni, krokodýli, mamby a další druhy plazů. V tuto chvíli obdržíte podrobnější informace k sedmidennímu výstupu na Kilimandžáro a budete mít dostatek prostoru na přípravu. Trasa povede po trase Marangu. Na výstup je vyhrazeno pět dní, k tomu jsou zařazeny ještě dva dny na aklimatizaci.

11. - 14.den

K výstupu na Kilimandžáro, 5 895 m, Vám dopomůže doprovodný tým, který povede zkušený horský průvodce a jeho asistent. Dále pak Vás kuchař, pomocník a nosiči. K hranici NP Marago Gate 1 800m, Vás odveze mikrobus. Nosiči budou mít na starost nejen Vaše spací pytle a osobní věci, ale také veškerou kuchyňskou výbavu, potraviny, nápoje a palivo. Na Vás je jen malý batůžek s potřebným oblečením, fotoaparátem či kamerou. Při první etapě si užijete mlžný prales, ve kterém kvetou obrovské orchidee, kapradiny, lišejníky a mechy. Camp Mandora Hut je na mýtině v nadmořské výšce 2 700m. Přespat lze v chatě či zděné stavbě. Snídaně i večeře jsou teplé, jen na oběd obdržíte balíček. Uprostřed podhorského lesa nedaleko campu je kráter Mahundi. K hranici lesů se dostanete druhou etapou při které půjdete mnoha vřesovišti. Na obzoru konečně zahlédnete Váš cíl, Kilimandžáro. Vpravo od něj je k vidění sopka Mawenzi. Již na pohled pohodlně vypadající cesta, která vede sopečnou krajinou a je lemována nízkým a pestrým porostem vede až i malebnému campu Horombo Hut, 3 800m. Maximální pohodlí si užijete ve vkusných chatičkách s velkou jídelnou. Rokle s vysokými stromovitými lobéliemi, která přechází ve skalnatý hřeb je přímo nad malebným kempem. Odtud je přehledný výhled.

14. - 16.den

Třetí etapa jíž nepatrně stoupá a cestou překonáte nesčetnou řadu vyschlých řečišť potoků. Jakmile začne ubývat vegetace, poznáte, že se přibližujete ke Kilimandžáru. Jen překonat poslední stoupání a zahlédnete camp Kibo Hut 4 703m. Teď Vás čeká nejnáročnější etapa! Jen díky Vaší předchozí aklimatizaci máte velikou šanci na úspěch. Krátce po půlnoci se vydáte na Gillmann´s Pointu, 5 715 m, což je Váš první cíl. Tam Vás zastihne východ slunce. Kdo bude v dobré kondici a s chutí vystoupat ještě výše, může se vydat na nejvyšší vrchol kontinentu Uhuru Peak, 5 895 m. Za předchozí námahu Vám bude odměnou opět nádherný výhled na okolní krajinu. Poté Vás nemine sestup k chatě Kibu, kde bude možnost odpočinku a posilnění. Následně se budete muset ještě přesunout níže, až do campu Horombo Hut. Závěrečnou etapu je zapotřebí si náležitě užít. S klidem sestoupíte skrze prales do Mandary campu a následně do campu Marango Gate. Před odjezdem minibusu do hotelu v Arushe, obdrží každý účastník diplom za zdolání některého z vrcholu Kilimandžára.

17. - 19.den

Další den po výstupu na Kilimandžáro Vás čeká odjezd na čtyřdenní safari na který Vás doprovodí doprovodný tým. Jako první je na programu Národní park Tarangire, který proslul jeho rozmanitou faunou. Překrásné baobaby dodávají této krajině ojedinělý ráz. Celým parkem protéká stejnojmenná řeka u niž se shlukují velká stáda zvířat. Početné rodiny slonů se pohybují v jejím řečišti. V korunách větších stromů číhají levharti a lvi. Toto místo je nejlepší pro sledování a fotografování veškeré divoké zvěře. Po zhlédnutí veškeré fauny a flory následuje odjezd do kempu Mt. Wa Mbu. Tato obec je známá přívětivostí a pestrostí místních obyvatel, v obci je až 100 etnik. Závěr dne Vás zpestří místní folklorní hudba a místní tanečníci. Za návštěvu stojí i místní tržnice s tradičními výrobky a trhy s ovocem. Ráno se odjíždí džípy na NP Lake Menyara, který proslul jeho typicky jiným rázem krajiny. V této krajině převládají husté lesy které jsou z jedné strany sevřeny stejnojmenným jezerem a z druhé hřebenem hor. Snad se Vám ukáží i místní lvi a sloni, žirafy s nosorožci, hroši, antilopy se zebrami a kolonie vodního ptactva. Následuje zastávka ve světově proslulém kráteru Ngorongoro s rozlohou 260km2. V těchto místech najdete snad největší koncentraci zvěře na světě. Toto místo je domovem mnoha stád pakoní a zeber, ale i hyen a lvů. V jezera kráterů jsou obydlena krokodýly, vodním ptactvem i hrochy. Ve stepi najdete i malé vesnice, které jsou osídleny kmeny Masajů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.