Hotel Uroa Bay Beach Resort

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Tanzanie, Zanzibar, Vých. pobř. - Uroa
Ubytování Hotel Uroa Bay Beach Resort
Druh zájezdu Pobytové, u moře
Cena za osobu celkem od 33 290 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

All inclusive zahrnující plnou penzi formou bufetu, alkoholické a nealkoholické nápoje místní výroby.

Popis ubytování

PolohaHotel se nachází v klidném postředí na východním pobřeží ostrova u vesničky Uroa a dsponuje 61 pokoji umístěných v hlavní budově a v několika bungalovech. Vzdálenost od letiště cca 42 km.VybaveníRecepce se vstupní halou, restaurace, 2 bary, 2 bazény s oddělenou částí pro děti, lehátka a slunečníky u bazénu (zdarma), konfereční místnost pro cca 60 lidí, WIFI (za poplatek).UbytováníSuperior: dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky (cca 30m2) jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, vysoušečem vlasů, individuálně ovládanou klimatizací, SAT TV, trezorem, ledničkou, balkonem s výhledem do zahrady, výhledem na oceán nebo přímým výhledem na oceán (pokoje s výhledem na moře za příplatek). Family: dvoulůžkové pokoje s možností až dvou přistýlek (cca 50 m2) jsou vybaveny stejně jak pokoje superior, liší se pouze velikostí.Sport a zábavaTenis, fotbal, plážový volejbal, wellness centrum (masáže, relaxační procedůry - za poplatek).PlážUroa Beach, public, fine white sand, gently shelving beach, right next to the hotel, access via hotel garden and descend by steps, on a separate area: artificial private beach, free umbrellas and sunbeds.Veřejná pláž Uroa Beach se nachází přímo u hotelu dotupná přes hotelovou zahradu a dále nutné sejít po schodech. Oddělená soukromá část pláže pro klienty hotelu, slunečníky a lehátka (zdarma).Tipy pro správnou volbu- Vhodné pro páry- All inclusive

Popis lokality ubytování

Popis destinaceZanzibar – vysněný ostrov z pohádek tisíce a jedné noci. Při vyslovení tohoto jména se vybaví vůně exotických koření, které jsou zde domovem, a od středověku nejvýznamnějším artiklem obchodu mezi Orientem a Západem. 85 km dlouhý a 30 km široký ostrov leží na jižní polokouli jen 6 stupňů pod rovníkem asi 40 kilometrů od břehů východní Afriky. Je tvořen hlavním ostrovem s téměř neznámým jménem Unguja, hornatým ostrovem Pemba, odkud pochází africký čarodějnický kult, a dalšími asi 50 ostrůvky. Prvním Evropanem, který ostrov spatřil, byl asi portugalský mořeplavec Vasco da Gama. V té době byl ostrov již po staletí po vlivem arabských obchodníků, kteří sem přijížděli na svých dřevěných lodích poháněných monzunovými větry. Ostrov se jim tak zalíbil, že sem ománští vládci na mnoho let přesunuli své sídlo ze Šťastné Arábie. Ostatně sultanátem zůstal Zanzibar až do roku 1964. I proto zde dodnes převažuje muslimská populace, která se mísí se zdejší africkou kulturou obohacenou o indické prvky. Metropoli ostrova tvoří proslulé kamenné město, jehož křivolaké uličky jsou nyní pod ochranou UNESCO. Zde napsaly dějiny své stinné stránky. Dvě stě let tu kvetl obchod s otroky na největším otrokářském tržišti světa. Tropické klima, trvale teplé. Nejstálejší počasí panuje v období leden až březen. Nejteplejší měsíce s malým počtem srážek jsou říjen až březen. Naopak období od května do listopadu je považováno za chladnější s proměnlivým počasím a vyšším počtem srážek, které mají charakter každodenních přeháněk střídaných slunečnímy úseky. Teplota moře neklesá pod 24 °C, vlhkost vzduchu je relativně vysoká. Popsané klima nelze v konkrétním termínu garantovat.

Zanzibar dnes
Vedle produkce vzácných koření se dnes ostrov stává cílem zejména evropských turistů, kteří hledají poslední dosud nedotčené přírodní ráje. Toto označení si ostrov skutečně zaslouží, protože má snad nejkrásnější pláže východní Afriky. Mnozí cestovatelé potvrzují, že nikde jinde na světě snad neviděli tak jemný bílý písek a skutečně azurovou barvu vody jako na Zanzibaru. Přírodním rájem jsou i okolní ostrůvky. Není proto divu, že na jeden z nich jezdí i slavný Bill Gates.


Proč na Zanzibar?
V porovnání s jinými exotickými cíli má pobyt na Zanzibaru výhodu kratší letové vzdálenosti z Evropy bez nutnosti adaptace na jiné časové pásmo, protože časový posun nepřesahuje dvě hodiny. Druhou výhodou je možnost kombinace pobytu na překrásných plážích s výlety ať již za šnorchlováním k bohatým korálovým útesům, na okolní exotické ostrovy nebo na safari na blízké africké pevnině. Specifikou ostrova je i nedotčenost místního života turistickým průmyslem. Komfort a luxus hledejte uvnitř hotelových areálů. Za jejich hranicemi se nachází afromuslimský kolorit a tradiční způsob života s jeho specifiky.

Zvláštnosti pobytu u moře na Zanzibaru
Pobřeží Zanzibaru je lemováno vodami Indického oceánu s nabídkou oceánského typu koupání i koupání se středomořskými prvky. Oceánský typ koupání zažijete při ubytování na východním pobřeží. Každých šest hodin při odlivu moře ustoupí ke korálovému útesu, jenž lemuje celé pobřeží. Začátek odlivu je příležitostí ke koupání v klidné ustupující vodě se slabým příbojem, vrcholící odliv pak láká k expedici až ke korálovému útesu s možností poznat bohatý podmořský život. Se začínajícím přílivem moře ožívá. Na své si přijdou milovníci surfingu, živého příboje a koupání v mořských vlnách. Při ubytování na západním a severním pobřeží (Nungwi) se koupání odehrává na závětrné části ostrova, kde má koupání středomořské prvky. Síla přílivu i odlivu je slabší, za odlivu neustupuje voda příliš daleko od břehu a koupání za odlivu je podporováno přítomností četných lagun. Voda je zde klidnější se slabším příbojem a menší tvorbou vln.Tipy pro správnou volbu✱ nádherné pláže s jemným pískem
✱ kombinace: koupání a výlety
✱ bez únavného časového posunuČedok PLUS✱ přímé lety Praha – Zanzibar
✱ výhodné parkování na letišti v PrazeZákladní informaceOficiální název: Zanzibar (správní oblast Sjednocené republiky Tanzanie)
Politický systém: republika
Rozloha: 1 658 km2
Počet obyvatel: 800 000
Hlavní město: Zanzibar (Stone City)
Úřední jazyk: svahilština, arabština, angličtina
Dorozumění: anglicky
Náboženství: 99% islám
Místní měna: Tanzanský šilink (TZS) (cca 1617,- TZS = 1,- USD)
Peníze s sebou: USD, Euro je téměř neznámé, bankomaty jsou k dispozici sporadicky, platby kartami jen v turistických zařízeních.
Místní čas: SEČ+2 hodiny (při letním času + 1 hodina)
Elektřina: 220 V, adaptér nutný
Vstupní formality: cestovní pas s minimální platností 6 měsíců od data vstupu, vyplnění vstupní karty a poplatek cca 50,- USD
Místní doprava: místní silnice nejsou plně asfaltované, transfery do jednotlivých hotelů jsou zajišťovány minibusy (tzv. matatu)
Očkování a lékař: na Zanzibar je povinné očkování proti žluté zimnici, dále se doporučuje očkování nebo jiná ochrana proti malárii či žloutence typu A i B. Na ostrově nejsou kvalitní nemocniční zařízení. Větší úrazy či závažná onemocnění jsou na místě obtížně řešitelná, nejbližší kvalitní nemocnice je v Dar es Salaamu (cca 30 minut letadlem). Zdravotní rizika a aktuálně doporučované očkování (ochranu) konzultujte prosím před cestou s hygienickou stanicí či odborným lékařem.Sport a zábavaSportovní aktivity
Na Zanzibaru se nabízí sportovní vyžití především ve spojení s mořem. Oblíbené jsou lodní výlety kombinované s koupáním v pobřežních lagunách, případně rybolovem. Šíře nabídky zábavy v jednotlivých hotelech je závislá na jejich kategorii. Ve většině případů je v rámci hotelových areálů k dispozici plážový volejbal, fotbal, stolní tenis, některé hotely nabízejí i tenis. Hotelová i plážová centra vodních sportů lákají klienty na kajaky, windsurfing či šnorchlování. K oblíbeným aktivitám patří jízda na koni nebo na horském kole. Některé luxusní hotely mají vlastní animační programy.

Potápění
Zanzibar patří k nejlepším potápěčským oblastem na světě. Lze se tu buď naučit potápět nebo se v potápění zdokonalit. Kurzy probíhají podle mezinárodního systému PADI, lze zde získat celosvětově platný certifikát. Pro zkušené potápěče se nabízí potápění okolo lodních vraků, v noci nebo v mořských proudech. Potápěčskou výbavu lze zapůjčit na místě. Místní korálový útes je jeden z druhově nejbohatších na světě. Na severu Unguji se potápí z lodí a šnorchlování je nejlepší při odlivu. Vyhledávané lokality jsou také západně od Kendwy a útesy kolem ostrova Mnemba (východně od Zanzibaru, národní park).

Po koupání ...
Zábava na Zanzibaru je organizována především v rámci hotelových areálů. Mimo samotné objekty hotelů je minimální možnost zábavy.

Rent a car
Na Zanzibaru není problém vypůjčit si auto, moped, motocykl (nebo kolo). Potřebujete mezinárodní řidičský průkaz nebo si můžete zakoupit místní řidičský průkaz. Z místních půjčoven automobilů mají dobré renomé Car Hire Zanzibar, Car Rentals nebo Zanzibar Car Rentals, zapůjčení auta však zprostředkuje i hotelová recepce. Auto lze vypůjčit už od částek 60 USD/den, ale jistým úskalím je jízda vlevo a klíčovým problémem časté a opakované policejní kontroly (počítejte s placením pokuty nebo bakšiše). Proto se doporučuje auto najmout, vzhledem ke stavu silnic nejlépe džíp, rovnou s místním řidičem. Denní sazba je kolem 100 USD a určitě se vyplatí. Další volbou je najmout si na konkrétní cesty po ostrově taxi, což se cenově příliš neliší. V každém případě důkladně prostudujte smluvní podmínky, stav vozu a rozsah pojištění, zejména proti krádeži, nehodě a závažné poruše. Ověřte si, zda je v ceně neomezený počet najetých kilometrů a taxativně si nechte vyjmenovat, co v ceně není. Také konkrétní podmínky pronájmu vozu nebo taxi s řidičem sjednejte předem a písemně.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.