Silvestr na Zanzibaru

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Tanzanie
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 48 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Korálový ostrov nazývaný Zanzibar byl už před 500 lety důležitou obchodní a kulturní křižovatkou v Indickém oceánu. V současné době je v povědomí spíše produkcí mnoha druhů koření a tropického ovoce a zejména díky svému klimatu a teplému moři jako vyhledávaný cíl cestovatelů. Naštěstí jej turismus však zatím nepřipravil o jeho jedinečnou atmosféru. Přes svůj turistický potenciál si celý ostrov stále zachovává původní ráz s chýšemi místních obyvatel, žijících převážně z rybolovu a pěstování tropických plodin. Turistické resorty malebně zapadají svým stylem do okolí a panorama tu nikde nekazí betonové hotely nebo jiné výškové budovy. Historické centrum jediného města na ostrově - Stone Town - je dokonce zařazeno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Zanzibar je ve správném významu souostrovím tvořeným ostrovy Unguja a Pemba. Právě Unguja je všeobecně nazývaná Zanzibarem a tvoří cíl naší cesty, který leží v jižní polovině chráněné mořské rezervace Zanzibar Archipelago.
Přístrojové potápění nebo šnorchlování, plavání s delfíny, rybaření a odpočinek na písečných plážích – tak vypadají hlavní turistická lákadla. Po celou dobu pobytu budeme plnými doušky ochutnávat ze všeho, co nám tropická vegetace a teplé moře nabízí. Rovným dílem budeme pobývat v jižní i severní části ostrova. Na jihu ostrova budeme mít na dosah historický Stone Town, ale po celou dobu zájezdu budeme ubytováni přímo u pláží s každodenní možností koupání.Velikost skupiny:Vzhkledem k charakteru zájezdu může být velikost skupiny až 32 klientů.Poznámka:Pro vstup na Zanzibar (respektive do Tanzanie) je třeba mít očkování proti žluté zimnici. Ačkoli WHO již v r. 2015 oficiálně zrušila povinnost mít do Tanzanie očkování proti žluté zimnici, ještě stále to v běžné praxi nefunguje a bez tohoto očkování a jeho záznamu v mezinárodním očkovacím průkazu vám může být odepřen vstup na území Tanzanie.

Popis stravování

snídaně

Popis ubytování

3x Zanzibar Ocean View Resort **** (
www.zanzibaroceanview.com) na pláži Kilimani poblíž Stone Townu a 4x Amaan Bungalows Beach Resort **** (
www.amaanbungalows.com) na pláži v Nungwi; 1x hotel *** v Dar es Salaamu před odletem domů.

Program zájezdu

1. - 2. den

Polední odlet z Prahy, ranní přílet do Dar es Salaamu, přejezd rychlolodí na Zanzibar; ubytování v resortu nedaleko Stone Townu (zde strávíme celkem 3 noci).

3. - 4. den

Bohatý volitelný program dle vlastního výběru: průvodcovaná prohlídka po historickém jádru města, Spice tour - cesta za kořením (průvodcovaný výlet s výkladem o pěstování koření a tropického ovoce spojený s ochutnávkami), Delfin tour - plavání s delfíny (na malé rybářské loďce s ploutvemi a šnorchlem, pak už jen skok do vody mezi delfíny....), Jozani Forest - pralesní rezervace s guerézami, korálový ostrůvek Changu s chovnou stanicí obřích želv - možnost koupání a šnorchlování na přilehlém útesu, a další možnosti.

5. - 8. den

Přejezd na sever ostrova s bílými plážemi a nejlepším koupáním na celém Zanzibaru (zde strávíme 4 noci); silvestrovská večeře na pláži a přivítání Nového roku; volitelný program: šnorchlování a přístrojové potápění na korálové bariéře, návštěva rybářské vesnice, projížďka na katamaranu, celodenní výlet na ostrov Mnemba se šnorchlováním a grilováním ryb, výlet na rybářské dlabané plachetnici dhow spojený s rybařením, návštěva záchranné stanice mořských želv a další aktivity.

9. - 10. den

Dopoledne na Zanzibaru, odpolední návrat lodí do Dar es Salaamu, nocleh v hotelu, transfer na letiště v brzkých ranních hodinách; letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.