Tanzánie – Kilimandžáro výstup, safari, ostrov Zanzibar

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Tanzanie, Keňa
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 97 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Poznejte Tanzánii, zemi, jíž dominuje Kilimandžáro. Čeká Vás výstup na tuto zasněženou horu, ležící uprostřed vyprahlého kontinentu. Tento okamžik se Vám do paměti jistě zapíše. Do světa divokých zvířat nahlédnete při návštěvě safari národních parků Lake Manyara, Tarangire a Ngorongoro. Během návštěv jednotlivých parků budete moci nahlédnout také do života hrdých Masajů, vládců savan. A konečně Zanzibar, ostrov plný vůní, exotiky a koření. Zde dostanete jedinečnou příležitost užít si zdejší tropickou přírodu s jejími slunnými plážemi, koupání a šnorchlování. Programů spojených s výstupem na Kilimandžáro je celá řada. Avšak samotný výstup vyžaduje velice důkladnou aklimatizaci, probíhající na několika vrcholech, příkladem je Mt. Kenya nebo Mt. Meru. Krásnějším zážitkem je zcela určitě Mt. Kenya. Mnozí tvrdí, že se jedná o jeden z nejkrásnějších vrcholů celé Afriky. Zajímavostí rozhodně zastiňuje samotné Kilimandžáro. Jestliže se rozhodnete právě pro tuto variantu, nebudete nucení vláčet sebou žádné kempinkové vybavení a to z toho důvodu, že zde není umožněný pohyb bez místních kuchařů a nosičů. Na Mt. Kenya jsou poplatky za vstup a transfery příliš vysoké. Dalším možným způsobem aklimatizace je výstup na Mt. Meru. Doprovod a ochranu před zvěří zajistí místní průvodce, dále také český horský vůdce, který má na starosti Vaše vybavení a stravování. Budete-li již aklimatizováni z některé z předešlých výpravy, krátce před odletem, budete moci absolvovat pouze výstup na Kilimandžáro. Lze samozřejmě vybrat také jiné trasy, během kterých se aklimatizujete, vzhledem k cenám v okolí Kilimandžára se to ale nevyplatí. Vše nakonec vyjde daleko dráž, než u uvedených variant. Na paměti mějte, že právě safari Nogorongoro, Lake Manyara a Serengeti jsou tím nejkrásnějším, co rovníková oblast nabízí.Poznámka: Po domluvě i letní termíny (červenec).Upozornění: Datum odletu a příletu se může změnit až o cca +/- 3dny v závislosti na konečném letovém řádu.Technická náročnost - Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách Fyzická náročnost - Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Popis stravování

Dle programu

Program zájezdu

1. - 3.den

Přílet do Nairobi a následný přesun do hotelu, ve kterém budete ubytováni a zaslouženě si zde po dlouhé cestě odpočinete. Dále absolvujete prohlídku města, místních obchodů, koloniálních domků a mrakodrapů. Za pozornost stojí i zdejší pestré tržnice, unikátní hadí park a muzea. Druhý den se dálkovým autobusem, jedoucím podél NP Nairobi dostanete k nekonečné savaně. Autobus cestou míjí obydlí Masajů, Jejichž červené postavy jistě zahlédnete. Po překročení hranice se Vám otevře pohled na hory, posléze na Mt. Meru a nakonec i na Kilimandžáro. Po příjezdu do hlavního centra safari východní Afriky, Arushi, budete mít možnost navštívit hadí farmu Mezerami. Můžete zde vidět kobry, pythony, mamby, krokodýli a další druhy plazů. Obdržíte podrobnější informace k následujícímu sedmidennímu výstupu na Kilimandžáro a bude Vám poskytnut dostatečný prostor pro přípravu. Cesta vede po trase Marangu. pro výstup je vyhrazeno pět dní, počítáme také s dvěma aklimatizačními dny.

4. - 11.den

Výstupu na Kilimandžáro, 5 895 m, Vám zjednoduší doprovodný tým, který je veden zkušeným horským průvodcem a jeho asistentem. Společně s Vámi půjde také kuchař a nosiči, kteří vám pomohou tím, že převezmou část Vašich zavazadel. K NP Marago Gate 1 800m, Vás odveze mikrobus. Nosiči se postarají nejen o Vaše osobní věci a spací pytle, ale také o veškerou kuchyňskou výbavu, nápoje, potraviny a palivo. Vy si ponesete pouze vlastní malý batůžek s nejpotřebnějším oblečením, fotoaparát či kameru. Během první etapy si užijete kvetoucí mlžný prales. Kvetou zde obrovské orchideje, lišejníky, kapradiny a mechy. Camp Mandora Hut leží na mýtině v nadmořské výšce 2 700m. Přespat zde, je možné v chatě či zděné stavbě. Snídaně a taktéž večeře jsou teplé, pouze na oběd každý obdrží balíček. Nedaleko campu, Uprostřed podhorského lesa je kráter Mahundi. Druhá etapa Vás zavede k hranici lesů a půjdete mnoha vřesovišti. Obzor Vám konečně naskytne pohled na Kilimandžáro, Váš cíl. Vpravo od něj spatříte sopku Mawenzi. Na pohled pohodlně vyhlížející cesta vede sopečnou krajinou a lemuje jí nízký a pestrý porost. Končí až v malebném campu Horombo Hut, 3 800m. Ve vkusných chatičkách s velkou jídelnou si užijete maximální pohodlí. Přímo nad tímto malebným kempem se rozkládá rokle s vysokými stromovitými lobéliemi a později přechází ve skalnatý hřeb. Je odtud velice přehledný výhled. Již nepatrně stoupající třetí etapou překonáte nesčetnou řadu vyschlých řečišť potoků. Že se přibližujete ke Kilimandžáru, poznáte s úbytkem vegetace. Po překonání posledního stoupání zahlédnete camp Kibo Hut ležící ve výšce 4 703m. Právě nyní následuje nejnáročnější etapa! Pouze Vaše předchozí aklimatizaci vám dává naději, a máte díky ní velkou šanci na úspěch. Těsně po půlnoci se vydáte do výšky 5 715 m na Gillmann´s Pointu, který je Vaším prvním cílem. Právě zde Vás zastihne překrásný východ slunce. Ti, kteří budou v dobré kondici, s chutí vystoupí ještě výše a vydají se na nejvyšší vrchol kontinentu Uhuru Peak, ležící ve výšce 5 895 m. Odměnou za předchozí námahu Vám bude opět nádherný výhled na okolní krajinu. Následně Vás nemine sestup k chatě Kibu, kde se posilníte a budete mít možnost odpočinku. Později se budete muset přesunout ještě níže, a to až do campu Horombo Hut. Náležitě si užijete závěrečnou etapu. Skrze prales v klidu sestoupíte do Mandary campu a následně také do campu Marango Gate.

12. - 17.den

Každý účastník obdrží diplom za zdolání některého z vrcholu Kilimandžára a následně se minibusem přesunete do hotelu v Arushe. Následující den odjedete na čtyřdenní safari, kterým Vás provede doprovodný tým. V první řadě navštívíte Národní park Tarangire, který je proslulý svou rozmanitostí fauny. Ojedinělý ráz dodávají této krajině překrásné baobaby. Celým parkem protéká stejnojmenná řeka, shlukuje se u ní velká stáda zvířat. V jejím řečišti se pohybují početné rodiny slonů. Levharti a lvi číhají v korunách stromů. Toto místo je tím nejlepším místem pro fotografování a sledování veškeré divoké zvěře. Po tom co si dostatečně užijete faunu a floru zdejšího parku, odjedete do kempu Mt. Wa Mbu. Tato obec je chvalně známá přívětivostí a pestrostí obyvatel, v obci žije až 100 etnik. Závěr dne Vám zpestří zdejší folklorní hudba a místní tanečníci. Vaši pozornost si jistě zaslouží také místní tržnice s tradičních výrobků nebo trhy s ovocem. Ráno se džípy odjíždí na NP Lake Menyara, který je jeho typicky jiným rázem krajiny proslulý. Krajině panují husté lesy, které z jedné strany svírá stejnojmenné jezero a z druhé hřeben hor. Při troše štěstí se Vám ukáží i místní sloni a lvi, žirafy s hrochy, nosorožci, antilopy se zebrami a kolonie vodního ptactva. Následně se zastavíte ve světově proslulém kráteru Ngorongoro o rozloze 260km2. Toto místo je označeno jako místo největší koncentrace zvěře na světě. Ngorongoro je domovem mnoha stád zeber a pakoní, ale i hyen a lvů. Jezera kráterů okupují krokodýly, vodní ptactvo i hroši. Ve stepi najdete i malé vesničky, osídleny kmeny Masajů. Po návratu do Arushe odjedete do Dar es Salaamu. K vidění zde jsou koloniální stavby a muslimské mešity. Dále se trajektem přesunete na ostrov Zanzibar, pověstný ostrov svou otrokářskou minulostí. Za návštěvu jistě stojí také Sultánův palác, dům a kostel Livingstona, Palác zázraků, nepřejděte ani rybí tržnice. Nádherné místní pláže Vám nabízí řadu aktivit jako je šnorchlování, koupání a dokonce plavání s delfíny. K nejoblíbenějším výletům, patří tzv. Spice Tour – jedná se o výlet za kořením a ochutnávkou exotického ovoce. Pak už jen návrat zpět do Arushe a následně do Nairobi, a návrat zpět do ĆR.

18. - 22.den

Po návratu do Arushe odjedete do Dar es Salaamu. K vidění zde jsou koloniální stavby a muslimské mešity. Dále se trajektem přesunete na ostrov Zanzibar, pověstný ostrov svou otrokářskou minulostí. Za návštěvu jistě stojí také Sultánův palác, dům a kostel Livingstona, Palác zázraků, nepřejděte ani rybí tržnice. Nádherné místní pláže Vám nabízí řadu aktivit jako je šnorchlování, koupání a dokonce plavání s delfíny. K nejoblíbenějším výletům, patří tzv. Spice Tour – jedná se o výlet za kořením a ochutnávkou exotického ovoce. Pak už jen návrat zpět do Arushe a následně do Nairobi, a návrat zpět do ĆR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.