Tanzánie – Mt. Meru a výstup na Kilimandžáro

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Tanzanie, Keňa
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 84 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Poznejte Tanzánii, zemi, jíž dominuje Kilimandžáro. Čeká Vás výstup na tuto zasněženou horu, ležící uprostřed vyprahlého kontinentu. Tento okamžik se Vám do paměti jistě zapíše. Do světa divokých zvířat nahlédnete při návštěvě safari národních parků Lake Manyara, Tarangire a Ngorongoro. Během návštěv jednotlivých parků budete moci nahlédnout také do života hrdých Masajů, vládců savan. A konečně Zanzibar, ostrov plný vůní, exotiky a koření. Zde dostanete jedinečnou příležitost užít si zdejší tropickou přírodu s jejími slunnými plážemi, koupání a šnorchlování. Programů spojených s výstupem na Kilimandžáro je celá řada. Avšak samotný výstup vyžaduje velice důkladnou aklimatizaci, probíhající na několika vrcholech, příkladem je Mt. Kenya nebo Mt. Meru. Krásnějším zážitkem je zcela určitě Mt. Kenya. Mnozí tvrdí, že se jedná o jeden z nejkrásnějších vrcholů celé Afriky. Zajímavostí rozhodně zastiňuje samotné Kilimandžáro. Jestliže se rozhodnete právě pro tuto variantu, nebudete nucení vláčet sebou žádné kempinkové vybavení a to z toho důvodu, že zde není umožněný pohyb bez místních kuchařů a nosičů. Na Mt. Kenya jsou poplatky za vstup a transfery příliš vysoké. Dalším možným způsobem aklimatizace je výstup na Mt. Meru. Doprovod a ochranu před zvěří zajistí místní průvodce, dále také český horský vůdce, který má na starosti Vaše vybavení a stravování. Budete-li již aklimatizováni z některé z předešlých výpravy, krátce před odletem, budete moci absolvovat pouze výstup na Kilimandžáro. Lze samozřejmě vybrat také jiné trasy, během kterých se aklimatizujete, vzhledem k cenám v okolí Kilimandžára se to ale nevyplatí. Vše nakonec vyjde daleko dráž, než u uvedených variant. Na paměti mějte, že právě safari Nogorongoro, Lake Manyara a Serengeti jsou tím nejkrásnějším, co rovníková oblast nabízí.Upozornění: Datum odletu a příletu se může změnit až o cca +/- 3dny v závislosti na konečném letovém řádu.Technická náročnost - Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách Fyzická náročnost - Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Popis stravování

Dle programu

Popis ubytování

ano

Program zájezdu

1. - 2.den

Přílet do Nairobi a následný přesun do hotelu, ve kterém budete ubytováni a zaslouženě si zde po dlouhé cestě odpočinete. Dále absolvujete prohlídku města, místních obchodů, koloniálních domků a mrakodrapů. Za pozornost stojí i zdejší pestré tržnice, unikátní hadí park a muzea. Druhý den se dálkovým autobusem, jedoucím podél NP Nairobi dostanete k nekonečné savaně. Autobus cestou míjí obydlí Masajů, Jejichž červené postavy jistě zahlédnete. Po překročení hranice se Vám otevře pohled na hory, posléze na Mt. Meru a nakonec i na Kilimandžáro. Po příjezdu do hlavního centra safari východní Afriky, Arushi, budete mít možnost navštívit hadí farmu Mezerami. Můžete zde vidět kobry, pythony, mamby, krokodýli a další druhy plazů.

3. - 7.den

Výstup na Mt. Meru, který je aklimatizací pro výstup na kilimnadžáro. Výstup je organizován s naším průvodcem a bez dalšího zázemí, každý účastník tak musí mít své kempingové vybavení. Fakultativně je možno tyto služby objednat.

7. - 15.den

Obdržíte podrobnější informace k následujícímu sedmidennímu výstupu na Kilimandžáro a bude Vám poskytnut dostatečný prostor pro přípravu. Cesta vede po trase Marangu. pro výstup je vyhrazeno pět dní, počítáme také s dvěma aklimatizačními dny. Výstupu na Kilimandžáro, 5 895 m, Vám zjednoduší doprovodný tým, který je veden zkušeným horským průvodcem a jeho asistentem. Společně s Vámi půjde také kuchař a nosiči, kteří vám se zavazadly. K NP Marago Gate 1 800m, Vás odveze mikrobus. Nosiči se postarají nejen o Vaše osobní věci a spací pytle, ale také o kuchyňskou výbavu, nápoje, potraviny a palivo. Vy si ponesete pouze vlastní malý batůžek s nejpotřebnějším oblečením, fotoaparát či kameru. Během první etapy si užijete kvetoucí mlžný prales. Kvetou zde obrovské orchideje, lišejníky, kapradiny a mechy. Camp Mandora Hut leží na mýtině v nadmořské výšce 2 700m. Přespat zde, je možné v chatě či zděné stavbě. Snídaně a taktéž večeře jsou teplé, pouze na oběd každý obdrží balíček. Nedaleko campu, Uprostřed podhorského lesa je kráter Mahundi. Druhá etapa Vás zavede k hranici lesů a půjdete mnoha vřesovišti. Obzor Vám konečně naskytne pohled na Kilimandžáro, Váš cíl. Vpravo od něj spatříte sopku Mawenzi. Na pohled pohodlně vyhlížející cesta vede sopečnou krajinou a lemuje jí nízký a pestrý porost. Končí až v malebném campu Horombo Hut, 3 800m. Ve vkusných chatičkách s velkou jídelnou si užijete maximální pohodlí. Přímo nad tímto malebným kempem se rozkládá rokle s vysokými stromovitými lobéliemi a později přechází ve skalnatý hřeb. Je odtud velice přehledný výhled. Po překonání posledního stoupání zahlédnete camp Kibo Hut ležící ve výšce 4 703m. Právě nyní následuje nejnáročnější etapa! Pouze Vaše předchozí aklimatizaci vám dává naději, a máte díky ní velkou šanci na úspěch. Těsně po půlnoci se vydáte do výšky 5 715 m na Gillmann´s Pointu, který je Vaším prvním cílem. Právě zde Vás zastihne překrásný východ slunce. Ti, kteří budou v dobré kondici, s chutí vystoupí ještě výše a vydají se na nejvyšší vrchol kontinentu Uhuru Peak, ležící ve výšce 5 895 m. Následně Vás nemine sestup k chatě Kibu, kde se posilníte a budete mít možnost odpočinku. Později se budete muset přesunout ještě níže, a to až do campu Horombo Hut. Náležitě si užijete závěrečnou etapu. Skrze prales v klidu sestoupíte do Mandary campu a následně také do campu Marango Gate. Každý účastník obdrží diplom za zdolání některého z vrcholu Kilimandžára a následně se minibusem přesunete do hotelu v Arushe.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.