Tanzánie – Mt. Meru a výstup na Kilimandžáro

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Tanzanie
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 91 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Zájezd do Tanzánie, země jíž dominuje Kilimandžáro. Uprostřed vyprahlého kontinentu Vás čeká výstup na zasněženou horu. Tento okamžik se Vám jistě zapíše do paměti.
Samotný výstup na Kilimandžáro však vyžaduje důkladnou aklimatizaci, ta probíhá na Mt. Meru. Jako doprovod a ochrana před zvěří Vás doprovodí místní průvodce spolu s českým půrvodcem, který zajistí Vaše vybavení a stravování. Samozřejmě lze vybrat i jiné trasy, kde se v jejich průběhu aklimatizujete, avšak Mt. Meru nabídne krom aklimatizace i skvělé výhledy na Samotné Kilimandžáro

Stručný program zájezdu

Výstup na Mt. Meru
Výstup na Kilimandžáro Upozornění: Datum odletu a příletu se může změnit až o cca +/- 3dny v závislosti na konečném letovém řádu.Technická náročnost - Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách Fyzická náročnost - Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Popis stravování

Dle programu

Popis ubytování

ano

Program zájezdu

1. - 2.den

Po příletu do Arushy se přesunete do hotelu, kde se ubytujete a odpočinete po dlouhé cestě. Následuje prohlídka města, koloniálních domků, místních obchodů, je tu možnost navštívit Mezerami, což je hadí farma. K vidění jsou tu kobry, pythoni, krokodýli, mamby a další druhy plazů.

3.den

Večer následuje příprava na Mt. Meru. Mount Meru (4562 m.n.m.) ve srovnání se svým mnohem vyšším sousedem, Kilimandžárem (5895 m.n.m.), sice nepůsobí tak majestátním dojmem. Je to však nejvyšší činná sopka Afriky a výstup na ní je i fyzicky o něco náročnější ve srovnání s Mt. Kenya i Kilimandžárem. Výstup prochází několika vegetačními zónami, suchý les v nižších částech až po hustý horský les, který se mění v krajinu s křovinami. Směrem k vrcholku hory se mění i flóra a fauna. Při sestupu můžete potkat i stáda slonů a bůvolů, ale vidět můžete i levhraty. Kvůli tomu je povinné mít doprovod ozbrojeného rangera.

4.den

První den Momella Gate 1.500 m - Miriakamba Hut 2.500 m, doba chůze 4-5 hodin, cesta přes suchý les a možnost vidět zvířata, krásné výhledy na NP Arusha a Kilimanjrao.

5. - 6.den

Druhý den Miriakamba Hut 2.500 m - Saddle Hut, doba chůze 3-4 hodiny, cesta přes horský deštný prales. V poledne výstup na Little Mt. Meru (3.820m)

7.den

Třetí den Saddle Hut 3.550 m - Socialist Peak 4.562 m - Miriakamba hut 2.500 m, doba chůze 10-14 hodin, dlouhý výstup s krásnými výhledy a lehkými pasážemi.

8.den

Čtvrtý den Miriakamba 2.500 m - Momella Gate 1.500 m, doba chůze 2-3 hodiny, následuje pohodlný sestup

9. - 10.den

V tuto chvíli obdržíte podrobnější informace k pětidennímu výstupu na Kilimandžáro a budete mít dostatek prostoru na přípravu. Trasa povede po trase Marangu. K výstupu na Kilimandžáro, 5 895 m, Vám dopomůže doprovodný tým, který povede zkušený horský průvodce a jeho asistent. Dále pak Vás kuchař, pomocník a nosiči. K hranici NP Marago Gate 1 800m, Vás odveze mikrobus. Nosiči budou mít na starost nejen Vaše spací pytle a osobní věci, ale také veškerou kuchyňskou výbavu, potraviny, nápoje a palivo. Na Vás je jen malý batůžek s potřebným oblečením, fotoaparátem či kamerou.

11. - 12.den

Při první etapě si užijete mlžný prales, ve kterém kvetou obrovské orchidee, kapradiny, lišejníky a mechy. Camp Mandora Hut je na mýtině v nadmořské výšce 2 700m. Přespat lze v chatě či zděné stavbě. Snídaně i večeře jsou teplé, jen na oběd obdržíte balíček. Uprostřed podhorského lesa nedaleko campu je kráter Mahundi. K hranici lesů se dostanete druhou etapou při které půjdete mnoha vřesovišti. Na obzoru konečně zahlédnete Váš cíl, Kilimandžáro. Vpravo od něj je k vidění sopka Mawenzi. Již na pohled pohodlně vypadající cesta, která vede sopečnou krajinou a je lemována nízkým a pestrým porostem vede až i malebnému campu Horombo Hut, 3 800m. Maximální pohodlí si užijete ve vkusných chatičkách s velkou jídelnou. Rokle s vysokými stromovitými lobéliemi, která přechází ve skalnatý hřeb je přímo nad malebným kempem. Odtud je přehledný výhled.

13.den

Třetí etapa jíž nepatrně stoupá a cestou překonáte nesčetnou řadu vyschlých řečišť potoků. Jakmile začne ubývat vegetace, poznáte, že se přibližujete ke Kilimandžáru. Jen překonat poslední stoupání a zahlédnete camp Kibo Hut 4 703m. Teď Vás čeká nejnáročnější etapa! Jen díky Vaší předchozí aklimatizaci máte velikou šanci na úspěch. Krátce po půlnoci se vydáte na Gillmann´s Pointu, 5 715 m, což je Váš první cíl. Tam Vás zastihne východ slunce. Kdo bude v dobré kondici a s chutí vystoupat ještě výše, může se vydat na nejvyšší vrchol kontinentu Uhuru Peak, 5 895 m. Za předchozí námahu Vám bude odměnou opět nádherný výhled na okolní krajinu. Poté Vás nemine sestup k chatě Kibu, kde bude možnost odpočinku a posilnění. Následně se budete muset ještě přesunout níže, až do campu Horombo Hut.

14.den

Závěrečnou etapu je zapotřebí si náležitě užít. S klidem sestoupíte skrze prales do Mandary campu a následně do campu Marango Gate. Před odjezdem minibusu do hotelu v Arushe, obdrží každý účastník diplom za zdolání některého z vrcholu Kilimandžára.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.