Tanzánie, Zanzibar - Pohodový Zanzibar s výlety

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Tanzanie, Afrika, Zanzibar
Název ubytování Ubytování Zaz
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 48 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis lokality ubytování

Popis destinaceV nezávislé Tanzánii tvoří nejpočetnější etnikum bantuské kmeny, dále Masajové, Svahilci a Arabové. Živí se především zemědělstvím, pěstováním kávy a bavlny. V Tanzánii je nejvyšší hora Afriky - sněhem pokrytý vrchol Kilimandžára (5895 m). Centrální vrchovinu odděluje tektonický zlom od údolních oblastí mezi Viktoriiným jezerem a jezerem Tanganjika.

Program zájezdu

1. - 2.den:

Odlet z Prahy, přílet na ZANZIBAR, transfer z letiště, ubytování, společná seznamovací večeře, procházka po pláži při západu slunce a pozorování desítek plachetnic, které se vypravily na večerní rybolov.

3. den:

Snídaně, odpočinek u moře, šnorchlování, možnost pronájmu katamaranu s lodníkem a vyjížďka kolem pobřeží. Večeře.

4. den:

Snídaně, celodenní výlet do pralesa JOSEFI FOREST, který je domovem pozoruhodné a jedinečné opice KIRKA GUERÉZA. Opice, oděná do červeného kožíšku s bílými licousy žije jen na Zanzibaru. Nepolapitelný zanzibarský leopard loví v noci - možná to je důvod, proč je tato rezervace otevřena pouze během dne?! Jozani má vynikající naučnou stezku a průvodci jsou dobře vyškolení a informovaní. V lese uvidíte mangrové bažiny a budete chodit po mangrových lesích. Prohlídka impozantní fauny a flory je jedním z vrcholů, jaké může Zanzibar nabídnout. Večeře.

5. den:

Snídaně, volný den u moře, fakultativně výlet lodí na ostrov PEMBA nebo si dopřejte luxusní peeling s masáží, svahilský oběd, potápění s delfíny, fotbal s Masaji na pláži či vyjížďku plachetnicí. Večeře.

6. den:

Po snídani odjedeme a přeplujeme lodí na PRISON ISLAND, který byl kdysi používán arabskými obchodníky pro obchod s otroky, které si přivezli z africké pevniny, aby zabránili jejich útěku před prodejem. Prison Island je domovem obřích suchozemských želv. Vydáme se na procházku do zalesněného vnitrozemí, kde uvidíte celou řadu ptáků, barevné pávy, netopýry a krásné motýly. Ostrov je lemován kouzelným korálovým útesem, který je ideální pro šnorchlování a má krásnou bílou pláž pro opalování. Večeře.

7. den:

Snídaně, celodenní výlet do STONE TOWN, metropole Zanzibaru, kde se zastavila historie. Navštívíme DŮM ZÁZRAKŮ (Home of wonder), někdejší trh s otroky, arabské pevnosti a mešity. Jistě nezapomeneme shlédnout dům LIVINGSTONE HOME, dům cestovatele Davida Livingstona, který se zasloužil o zrušení obchodu s otroky na Zanzibaru. Bez povšimnutí nemineme dům, kde se narodil a žil FREDDIE MERCURY, zpěvák a skladatel skupiny Queen, který je považován za jednoho z nejvýznamnějších zpěváku v historii. Stone Town má skvělé obchody s velkým množstvím rukodělných výrobků. Můžete strávit hodiny putováním fascinujícím labyrintem úzkých uliček. Po návratu odpočinek na pláži. Večeře

8. den:

Snídaně, volný den u moře, který si můžete zpestřit projížďkou na kole po pláži a okolních korálových útesech s koupáním a relaxací. Večeře

9. den:

Snídaně, celodenní výlet na farmu koření a exotického ovoce – SPICE TOUR. Historická komodita Zanzibaru - hřebíček, muškátový oříšek, skořice, pepř a mnoho dalšího koření, jsou zásadní složkou každodenního života ostrova. Při naší procházce s výkladem se prochází plantážemi, můžete vidět, cítit a ochutnat všechno, co farma nabízí. Farma je nejlepší místo pro nákup čerstvého koření přímo od zdroje. Večeře

10. den:

Snídaně, pobyt u moře, relaxace, potápění, procházky po pláži a objevování tvorů moře v lagunách při odlivu, pozorování místních obyvatel při rybolovu, pozorování západu slunce při poslední večeři výtečné svahilské kuchyně.

11. - 12. den:

Snídaně, transfer na letiště, odlet do ČR a přílet do PRAHY dle letového řádu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.