Thajsko – Země Úsměvů

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Thajsko, Jižní Thajsko
Název ubytování Thajsko – Země Úsměvů
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 55 890 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

ÚCHVATNÝ OKRUH SEVERNÍM THAJSKEM S POBYTEM NA OSTROVĚ PHUKET Thajsku se přezdívá země úsměvů a Thajci skutečně mají rádi zábavu a pohodu, ale je to také národ přemýšlivý a zručný, což můžete poznat nejen ve spoustě památek, které zde najdete, ale také v krásných rukodělných předmětech a ve vyhlášené kuchyni. Život v Thajsku je velmi různorodý a nabídne vám bohatou historii zobrazenou v nesčetných památkách, krásnou přírodu, zábavu i odpočinek. A tak doufáme, že se rozhodnete pro první návštěvu Thajska a pak do vás vítr zavane semínko lotosu a ve vás vzklíčí pouto neustálých vzpomínek, inspirací a návratů, jak věří Thajci.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Přílet do Bangkoku, ubytování, volno,nocleh.

3. den

Výlet „dlouhoocasou“ lodí po řece Chao Phraya – v minulosti architektonicky nejpřepychovější bulvár města, Wat Arun – chrám růžových červánků – nejvýraznější symbol Bangkoku, vedlejší kanály vedoucí kokosovými plantážemi, sady a zeleninovými zahradami, starými chrámy a tradičními malebnými venkovskými domy – skutečný život na řece. Královský palác – Korunovační sál, Trůnní sál, Přijímací sál a královská kaple Wat Phra Keo se slavným Smaragdovým Buddhou. Odpoledne individuální prohlídky. Nocleh.

4. den

Fakultativní výlet z Bangkoku kolem venkovských domů a vesnic za návštěvou nejbarvitějšího a největšího plovoucího trhu Damnernsaduak. Zastávka u nejvyšší buddhistické pagody Nakhon Pathom. Večer možnost návštěvy thajského večera s thajskou večeří a představením klasických i folklorních tanců. Nocleh.

5. den

Návštěva Bang Pa-In – Královského letního paláce Ayutthayi – udivující směsi evropské a orientální architektury. Ayutthaya – staré hlavní město thajského království – prohlídky včetně chrámů Wat Phra Srisanpetch, Wat Maha Dhat, Wat Chai Watanaram a Wat Yai Chai Mongol. Phitsanulok – prohlídka chrámu Wat Pra Sri Rattana Mahatat, kde je 2. nejvýznamnější socha Buddhy z bronzu v Thajsku. Nocleh.

6. den

Návštěva Sukhothai – prvního hlavního města thajské říše – prohlédnete si muzeum a přilehlý Historický park, chrám Wat Maha Dhat – hlavní královský chrám s 240 menšími pagodami, Wat Sra Sri, Wat Sri Chum – chrám mluvícího Budhy. V Pha Yao navštívíme Wat Sri Khom Kham. Přejezd do Chiang Rai. Nocleh.

7. den

Chiang Rai – prohlídka opiového muzea, poté cesta ke Zlatému trojúhelníku, kde řeky Ruak a Mae Khong tvoří hranici mezi Thajskem, Laosem a Myanmarem. Projížďka lodí do Chiang Saen, dalšího bývalého hlavního města thajského království – návštěva chrámů a ruin. Nocleh.

8. den

Prohlídka Wat Rong Khun – moderního nekonvenčního buddhistického chrámu. Přejezd do Chiang Mai – na hoře Doi Suthep po 290 schodech výstup k nejvýznamnějšímu chrámu severního Thajska Phra Dhat. Nocleh.

9. den

Návštěva sloní farmy Mae Saa Elephant Camp, fakultativní projížďka na slonech okolní přírodou. Návštěva ovocné farmy. Wat Prasingh – chrám z let 1385 – 1400 v klasickém severothajském stylu, Wat Chedi Luang a trh Waroros velmi populární mezi domorodci. Noční transfer (2. třída – lehátkový klimatizovaný vlak) do Bangkoku.

10. den

Transfer na letiště, přelet na Phuket (nebo Koi Samui). Nocleh.

11. den

Odpočinek na krásných plážích největšího thajského ostrova. Fakultativně možnost výletů po ostrově i na ostrovy okolní – např. Phi Phi.

12. den

Odpočinek na krásných plážích největšího thajského ostrova. Fakultativně možnost výletů po ostrově i na ostrovy okolní – např. ostrov Jamese Bonda.

13. den

Odpočinek na krásných plážích největšího thajského ostrova. Fakultativně možnost výletů po ostrově.

14. den

Odpočinek na krásných plážích největšího thajského ostrova. Užijte si proslavené thajské masáže. Nocleh.

15. den

Odpočinek, dle letového řádu transfer na letiště a přelet do Bangkoku a odlet z Bagnkoku, popř. přímo odlet z Phuketu.

16. den

Přílet do Prahy.Tip z okolí
Jižní Thajsko: Čtyři pohodové ostrovy (téměř) bez turistů Thajsko je destinace, která vře množstvím zahraničních návštěvníků. Stačí ale vědět, kam vyrazit, a můžete se ocitnout na pohádkové pláži, kde davy nepotkáte. Vsaďte na zatím příjemně neturistické ostrůvky v jižní části země.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.