Thajsko – Země Úsměvů

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Thajsko, Jižní Thajsko
Název ubytování Thajsko – Země Úsměvů
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 52 890 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

ÚCHVATNÝ OKRUH SEVERNÍM THAJSKEM S POBYTEM NA OSTROVĚ PHUKET Thajsku se přezdívá země úsměvů a Thajci skutečně mají rádi zábavu a pohodu, ale je to také národ přemýšlivý a zručný, což můžete poznat nejen ve spoustě památek, které zde najdete, ale také v krásných rukodělných předmětech a ve vyhlášené kuchyni. Život v Thajsku je velmi různorodý a nabídne vám bohatou historii zobrazenou v nesčetných památkách, krásnou přírodu, zábavu i odpočinek. Atak doufáme, že se rozhodnete pro první návštěvu Thajska a pak do vás vítr zavane semínko lotosu a ve vás vzklíčí pouto neustálých vzpomínek, inspirací a návratů, jak věří Thajci.

Program zájezdu

1.-2. den

Odlet z Prahy a přílet do Bankoku, ubytování, nocleh.

3. den

Výlet „dlouhoocasou“ lodí po řece Chao Phraya – v minulosti architektonicky nejpřepychovější bulvár města, Wat Arun – chrám růžových červánků – nejvýraznější symbol Bankoku, vedlejší kanály vedoucí kokosovými plantážemi, sady a zeleninovými zahradami, starými chrámy a tradičními malebnými venkovskými domy – skutečný život na řece. Královský palác – Korunovační sál, Trůnní sál, Přijímací sál a královská kaple Wat Phra Keo se slavným Smaragdovým Buddhou. Odpoledne individuální prohlídky. Nocleh.

4. den

Fakultativní výlet z Bankoku kolem venkovských domů a vesnic za návštěvou nejbarvitějšího a největšího plovoucího trhu Damnernsaduak. Zastávka u nejvyšší buddhistické pagody Nakhon Pathom. Večer možnost návštěvy thajského večera s thajskou večeří a představením klasických i folklorních tanců. Nocleh.

5. den

Návštěva Bang Pa-In – Královského letního paláce Ayutthayi – udivující směsi evropské a orientální architektury. Ayutthaya – staré hlavní město thajského království – prohlídky včetně chrámů Wat Phra Srisanpetch, Wat Maha Dhat, Wat Chai Watanaram a Wat Yai Chai Mongol. Phitsanulok – prohlídka chrámu Wat Pra Sri Rattana Mahatat, kde je 2. nejvýznamnější socha Buddhy z bronzu v Thajsku. Nocleh.

6. den

Návštěva Sukhothai – prvního hlavního města thajské říše – prohlédnete si muzeum a přilehlý Historický park, chrám Wat Maha Dhat – hlavní královský chrám s 240 menšími pagodami, Wat Sra Sri, Wat Sri Chum – chrám mluvícího Budhy. V Pha Yao navštívíme Wat Sri Khom Kham. Přejezd do Chiang Rai. Nocleh.

7. den

Chiang Rai – prohlídka opiového muzea, poté cesta ke Zlatému trojúhelníku, kde řeky Ruak a Mae Khong tvoří hranici mezi Thajskem, Laosem a Myanmarem. Projížďka lodí do Chiang Saen, dalšího bývalého hlavního města thajského království – návštěva chrámů a ruin. Nocleh.

8. den

Prohlídka Wat Rong Khun – moderního nekonvenčního buddhistického chrámu. Přejezd do Chiang Mai – na hoře Doi Suthep po 290 schodech výstup k nejvýznamnějšímu chrámu severního Thajska Phra Dhat. Nocleh.

9. den

Návštěva sloní farmy Mae Saa Elephant Camp, fakultativní projížďka na slonech okolní přírodou. Návštěva ovocné farmy. Wat Prasingh – chrám z let 1385 – 1400 v klasickém severothajském stylu, Wat Chedi Luang a trh Waroros velmi populární mezi domorodci. Noční transfer (2. třída – lehátkový klimatizovaný vlak) do Bankoku.

10. den

Transfer na letiště, přelet na Phuket (nebo Koi Samui). Nocleh.

11.-14. den

Odpočinek na krásných plážích největšího thajského ostrova. Fakultativně možnost výletů po ostrově i na ostrovy okolní – např. Phi Phi.

15. den

Odpočinek, dle letového řádu transfer na letiště a přelet do Bankoku a odlet z Bankoku.

16. den

Přílet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.