Velký okruh jižním Thajskem

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Thajsko, Asie, Thajsko
Název ubytování Velký okruh jižním Thajskem
Typ ubytování Dle programu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 62 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Tipy pro správnou volbu- pět různých pobytů u moře během jediného zájezdu a navíc návštěva kosmopolitního Bangkoku

Popis lokality ubytování

Popis destinaceTato země v srdci jihovýchodní Asie nabízí nejdostupnější skutečně tropické koupání. Najdeme zde prostředí splňující představu tropického ráje, tj. tyrkysová voda a pláže lemované kokosovými palmami. To vše je zasazeno do koloritu thajské současnosti, která je nejživější kulturou této oblasti. Lze tu zažít skutečnou tropickou exotiku a současně poznávat kulturní dědictví buddhistického Siamu. Pobyt u moře lze kombinovat s výlety k památkám, na živá tržiště s nepřeberným množstvím rozličného sortimentu i za krásami tropické přírody.

Tropické monzunové podnebí s relativně suchým obdobím od listopadu do května s malým počtem deštivých dní, zejména v oblasti Pattaya. Od června postupně přibývají monzunové přeháňky a deště, které vrcholí v září a říjnu. Popsané klima nelze v konkrétním termínu zájezdu garantovat.Země a její lidéZemě připomínající hlavu slona leží na Malajském poloostrově a kolem Thajského zálivu. Sever země je hornatý s nejvyšší horou Doi Inthanon (2 570 m), centrální část tvoří nížina podél ústřední řeky Chao Phraya. Největší je však hraniční řeka Mekong. Na jihu jsou rozsáhlé krasové oblasti s četnými jeskyněmi a bizarními skalními útvary. Thajské království bylo založeno v polovině 13. století a do roku 1939 bylo známo jako Siam. Jako jediný stát jihovýchodní Asie nikdy nepodlehlo evropským kolonizátorům. Dnešní konstituční monarchie vznikla z nekrvavé revoluce v r. 1932. Ve II. světové válce bylo na straně Japonska, po ní se stalo spojencem USA. Tři čtvrtiny obyvatel tvoří Thajci, zbytek tvoří čínské a malajské menšiny. Na jihu u malajských hranic žije muslimská menšina, na severu země žijí horské kmeny. Thajský kalendář, který se užívá vedle gregoriánského kalendáře, je o 543 let před ním, takže v r. 2015 má thajský kalendář již rok 2558.Tipy pro správnou volbu✱ nejdostupnější exotika
✱ výborné koupání
✱ výhodné nákupy
✱ široká nabídka atraktivních výletů
✱ přátelská atmosféraČedok PLUS✱ výhodné parkování na letišti v Praze
✱ česky mluvící delegát je k dispozici pouze na Pattayi. Na Ko Samui, Phuketu, Krabi a Ko Changu je k dispozici anglicky mluvící asistence zahr.partnera.
✱ komfortní dálkové letyZákladní informaceOficiální název: Thajské království
Politický systém: konstituční monarchie
Rozloha: 514 000 km2
Počet obyvatel: 65 milionů
Hlavní město: Bangkok
Úřední jazyk: thajština
Dorozumění: anglicky
Náboženství: 95 % buddhismus, 4,5 % islám
Místní měna: thajský baht (THB) = 100 satangů (30,- THB = 1,- USD)
Peníze s sebou: USD, EUR, platby úvěrovými kartami běžné
Místní čas: SEČ + 6 hodin (při letním času + 5 hodin)
Elektřina: 220 V, adaptér není nutný
Vstupní formality: cestovní pas s platností 6 měsíců po návratu, bezvízový styk
Místní doprava: taxi, pokud nemají taxametr, je třeba vyjednat si cenu jízdy předem. Známý je i tzv. „tuk-tuk“, většinou otevřené vozidlo pro více pasažérů.
Očkování a lékař: i když se v Thajsku vyskytují některé tropické nemoci, očkování není povinné, doporučuje se očkování proti žloutence A/B. Zdravotní péče je na dobré úrovni. Zdravotní rizika a aktuálně doporučované očkování (ochranu) konzultujte prosím před cestou s hygienickou stanicí či odborným lékařem.Sport a zábavaSpecifikou této destinace je široká nabídka aktivit „po koupání“. Oblíbenou relaxací jsou thajské masáže, které mnozí rekreanti absolvují prakticky denně, mj. i díky jejich široké dostupnosti za zlomek evropské ceny. Druhou typickou aktivitou je zejména v jižních oblastech Thajska široké rozšíření sportovně orientovaných výletů, v jejichž průběhu je obvyklý poznávací program doplněn o jízdu na kajaku nebo v kanoi, rafting nebo jízdu na slonech. Třetím specifikem typickým zejména pro středisko Pattaya, je nejširší nabídka zábavních služeb v nočních diskotékách a barech v rozsahu a pestrosti, které budete v jiných exotických destinacích jen těžko hledat.

Thajské masáže
Nedílnou součástí pobytů v Thajsku jsou proslulé thajské masáže, které zde pořídíte za zlomek evropské ceny. Umění thajských masérů se vyvíjelo celá staletí a vycházelo z obdivuhodných znalostí anatomie lidského těla a prvků alternativní medicíny. Tajemství blahodárných účinků masáží je založeno na principech reflexní terapie, která vhodným propojováním energetických center v lidském těle působí pozitivně na regeneraci tělesných i duševních sil. I skeptici, kteří nevěří v léčivé účinky těchto masáží, uznávají jejich relaxační výsledky. V posledních letech se vedle klasické masáže stále více prosazuje tzv. olejová masáž, která je fyzicky méně náročnou variantou masáže přizpůsobenou očekáváním zahraničních turistů. Stále větší popularitu získává i zcela samostatná důkladná masáž chodidel. Masáže jsou v Thajsku dostupné prakticky kdekoliv – uvnitř hotelových areálů i v masážních salonech mimo ně.
Orientační cena thajské masáže: 250,- Kč za hodinu.

Sportovní aktivity
Většina hotelů vyšší kategorie nabízí sportovní vyžití v rámci hotelových areálů. K dispozici jsou tenisové kurty, stolní tenis, případně různé míčové hry. Vzhledem k charakteru destinace se většina sportovního vyžití nabízí na plážích. Zejména ve středisku Pattaya a na ostrově Phuket je k dispozici řada vodních sportů jako např. vodní lyže, vodní skútry, parasaling či šlapadla. Na Ko Samui, Ko Chang či Krabi jsou sportovní aktivity limitované a soustřeďují se zejména na šnorchlolování či potápění.

Po koupání …
Každá z nabízených oblastí v rámci Thajska má svá specifika. Klienti ubytovaní ve středisku Pattaya mají možnost bohatého nočního života v bezpočtu barů a restaurací. K dispozici jsou zde i velká nákupní centra lákající k výhodným nákupům. Na ostrově Phuket je převážná část našich hotelů situována v menších a klidnějších střediscích. Za rušným nočním životem je třeba dojíždět do města Patong, které je centrem zábavy na ostrově. Ostatní pobytová místa, ať již ostrovy Ko Samui a Ko Chang nebo středisko Krabi, slibují spíše klidnější dovolenou s možností posezení v příjemných restauracích mimo hotelové areály.

Rent-a-car
Vzhledem k hustotě provozu, který panuje na thajských silnicích, a jízdě vlevo se pronájem vozu nedoporučuje. K přepravě je výhodnější využívat místní taxi, která jsou dostupná za velmi příznivé ceny.

Nákupy
Nákupní ráj. Skoro ve všech městech jsou tzv. Noční trhy, kde lze najít širokou paletu řemeslných i uměleckých výrobků, které není vidět v kamenných obchodech. Výhodně se nakupuje textil, hlavně hedvábí, a všechny druhy ručních prací.

Potápění šnorchlování
Se svými dvěma tisíci kilometry pobřeží patří Thajsko k ideálním místům pro všechny typy potápění od ponorů ke korálovým útesům, přes hloubkové potápění k podmořským vulkánům a do krasových jeskyní až po vrakové potápění. Oblast leží na hranici dvou odlišných podmořských světů. Hlavní potápěčskou arénou jsou ostrovy v Andamanském moři na jihozápadě Thajska. Potápěčské příležitosti zde začínají na severu blízko hranic s Barmou na ostrovech Similian a Surin s možnostmi hloubkového potápění podél žulových útesů spadajících do hlubin křišťálově čisté vody. Velké ryby, manty, predátoři jsou k vidění právě zde. Pobřeží ostrova Phuket je využíváno více méně pro začátečníky a k tréninku a za potápěním se dojíždí lodí na nedaleké ostrovy. Další prvotřídní oblastí potápění je pobřeží v okolí Krabi a ostrovy Phi Phi. Tamnější pobřeží nabízí potápění v mělkých vodách ke korálovým útesům pokrývajícím vápencová podmořská skaliska. Malé hloubky, bezpečí a bohatství korálové fauny a flory jsou hlavní přednosti těchto dvou oblastí. Výhodou těchto oblastí je dostupnost nejlepších lokalit z míst ubytování během dvacetiminutové jízdy motorovým člunem. Pro ty nejnáročnější je určeno potápění jižně od ostrova Ko Lanta s extrémním bohatstvím korálového světa a excelentní dohledností. Zde leží též dvě nejznámější místa thajského potápěčského ráje: Hin Mouang nabízející ponory až do hloubky 70 metrů – nejvíce v Thajsku a Hin Daeng, kde potkáte obrovské manty i velrybí žraloky. Druhou hlavní zónou potápění jsou ostrovy v Thajském zálivu. Mělká pánev s hloubkami nepřesahujícími 80 metrů nabízí extrémní bohatství korálového světa s druhy typickými pro malé hloubky. Je zde však poněkud nižší dohlednost, než v Andamanském moři. Nejlepší příležitosti nabízí ostrov Ko Phangan se dvěma excelentními útesovými stěnami: Sail Rock a Samran Pinnacles. Pattaya nabízí cvičné a rekreační potápěčské příležitosti s možností ponorů k vrakům a dále pěkné potápění zejména na ostrůvcích Samaesan jižně od střediska. V neposlední řadě rostoucí popularitu získávají dosud málo dotčené korálové terény v okolí ostrova Ko Chang.
Doporučená místa ubytování:
Krabi, Phi Phi, Ko Lanta, Ko Phangan
Orientační cena ponoru:
2 hodiny včetně lahví se stlačeným vzduchem a lodní dopravou: 1 800,- Kč za osobu.

Gastronomie
Thajská jídla jsou velmi kořeněná, kombinace koriandru s dalším kořením jim dává specifickou chuť. Hlavním chodem bývá rýže v různých úpravách nebo tenké vlasové nudle, doplněné omáčkami a kari, často se podávají speciální polévky. Ryby a kuřecí maso bývají upravené na grilu nebo smažené. Charakteristickým nápojem je studený čaj, mezi nealkoholickými nápoji vyniká pomerančový džus nebo kokosové mléko přímo z naseknutého ořechu, vodu lze pít pouze kupovanou v uzavřených lahvích. Alkoholické nápoje jsou poměrně drahé.

Golf
Tradice hraní golfu v Thajsku sahá až do dvacátých let minulého století, kdy bylo pro thajského krále zřízeno první golfové hřiště. Nyní je golf vyhledávaným sportem především návštěvníky z Evropy a Austrálie, kteří zde oceňují nízké náklady na green fee a možnosti hrát nerušeně golf po celou zimní sezonu. Zdejší golf má svá specifika. Golfová etiketa a disciplína nejsou tak upjaté jako v Evropě a přímo na hřištích jsou k dispozici stánky s občerstvením, takže gastronomie se stává součástí hry. Vzhledem k překotnému budování hřišť v devadesátých letech je třeba z velmi široké škály možností vybírat jen ta skutečně dobře založená.

Laem Chabang Country Club
Jedno z nejlepších golfových hřišť v Thajsku strategicky umístěné blízko od centra Pattaya patří mezi 50 nejlepších golfových příležitostí v Asii. 27 jamek (Par 72) je tvořeno třemi devítijamkovými hřišti, z nichž každé nabízí jiné golfové zážitky. Strategicky umístěné bunkery i vodní překážky nabízejí vzrušující hru na bermudském trávníku dobře hratelného hřiště se škálou terénů všech typů obtížnosti.
Orientační cena green fee: 2 000,- Kč

Phoenix Golf Country Club
Z Pattaya nejsnáze dosažitelné golfové hřiště s překrásným výhledem na Thajský záliv nabízí na třech devíti jamkových úsecích tři různé typy hry. 27 jamek (Par 72) a 6400 yardů jsou hlavní charakteristiky tohoto zdařilého hřiště založeného Denisem Griffithsem v roce 1993. Z hlediska překonávaných vzdáleností snadno zvládnutelné hřiště střední obtížnosti určené zejména pro rekreační milovníky golfu.

Laguna Phuket Golf Club
Golfový klub Laguna se nachází na ostrově Phuket a je součástí areálu luxusního hotelu. Toto 18 jamkové hřiště, (Par 71) je vhodné pro hráče všech úrovní. 6 654 yardů dlouhé mírně vlnité hřiště je zasazeno do blízkosti několika lagun a tropické vegetace, přičemž v pozadí se tyčí zalesněné vrcholky zdejších hor. Hra skrz labyrintem vodních lagun vyžaduje od hráčů velkou přesnost a správný výběr holí.
Orientační cena green fee: 3 400,- Kč

Santiburi Samui Country Club
Toto unikátní 18 jamkové hřiště je vystavěno ve svahu v centrální části ostrova Ko Samui. Díky své poloze je téměř z každého místa nádherný panoramatický výhled na moře a okolní tropickou vegetaci. Toto 3 824 yardů dlouhé (Par 72) hřiště je určeno zkušenějším hráčům, protože nabízí různé výškové horizonty hřiště, množství stromů, křovin i útesů.Vzhledem k náročnosti terénu je pro pohybna greenu nezbytný Cart.
Orientační cena green fee: 1 000,- Kč

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Bangkoku s přestupem2. den: Přílet do Bangkoku, transfer do hotelu, ubytování.3. den: Snídaně, celodenní fakultativní prohlídka města.4. den: Snídaně, transfer na letiště a odlet na ostrov Phuket. Jedná se o největší a zároveň i nejdražší z thajských ostrovů s krásnými dlouhými písčitými plážemi a nesčetnými mořskými zátokami. Transfer do hotelu, ubytování, volný program.5. den: Snídaně, individuální volno na koupání, opalování, sport či fakultativní výlety. Doporučujeme návštěvu města Phuket s možností výhodných nákupů, návštěvy trhů, denních a nočních klubů, masážních salonů, barů a diskoték, z výletů zejména fakultativní výlet lodí na ostrov Jamese Bonda.6. den: Snídaně, transfer lodí na ostrov Phi Phi – skalnaté krasové souostroví, které okouzluje průzračně čistou vodou, plážemi s bílým pískem lemovanými palmovými háji a neuvěřitelně barevným podmořským světem. Ostrov je pravým rájem pro potápěče od amatérů po nejnáročnější profesionály. Ubytování v bungalovech s příslušenstvím.7. den: Snídaně, individuální volno. Lze využít nepřeberného množství fakultativních lodních výletů (rybaření, potápění…) a ochutnat vynikající mořskou kuchyni.8. den: Snídaně, transfer lodí na ostrov Ko Lanta, ubytování v resortu.9.-10. den: Snídaně, individuální program. Doporučujeme návštěvu vesnice mořských nomádů Sang Ga U, krápníkové jeskyně Mai Kaeo, projížďku kanoí mangrovými porosty na ostrově Lanta Noi nebo výlet na blízký ostrov Ko Mook se známou Smaragdovou jeskyní. Večer lze posedět v některém z plážových barů s kulisou krásných barev zapadajícího slunce. 11. den: Snídaně, transfer lodí na Krabi – nádherné a zatím stále ještě poklidné místo, které si svou přírodní krásou nezadá s Phi Phi. Ubytování.12. den: Snídaně, individuální volno. Krabi nabízí překrásné pláže lemované palmami, fascinující skalní útvary a pestrobarevný podmořský život na útesech, vybízející k potápění nebo šnorchlování. Možnost fakultativních lodních výletů na některý z mnoha neobydlených ostrůvků v okolí. 13. den: Snídaně, transfer scénickou krajinou šíje Kra do Don Saku, přejezd trajektem na Ko Samui, ubytování a nocleh v hotelu.14.-15. den: Snídaně, individuální program na ostrově, který ohromí svou krásou již na první pohled. Doporučujeme fakultativní výlet k vodopádům do vnitrozemí ostrova, cestou s návštěvou motýlí farmy a velké sochy Buddhy, nebo lodní výlet do mořského parku Ang Thong sestávajícího z neobydlených ostrůvků a nádherného korálového moře. Nocleh v ho

Trasa

Bangkok | Krabi | ostrov Ko Lanta | ostrov Phi Phi | ostrov Phuket | Ko SamuiZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.