Velký okruh severním Thajskem

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Thajsko, Asie, Thajsko
Název ubytování Velký okruh severním Thajskem
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 61 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis lokality ubytování

Popis destinaceTato země v srdci jihovýchodní Asie nabízí nejdostupnější skutečně tropické koupání. Najdeme zde prostředí splňující představu tropického ráje, tj. tyrkysová voda a pláže lemované kokosovými palmami. To vše je zasazeno do koloritu thajské současnosti, která je nejživější kulturou této oblasti. Lze tu zažít skutečnou tropickou exotiku a současně poznávat kulturní dědictví buddhistického Siamu. Pobyt u moře lze kombinovat s výlety k památkám, na živá tržiště s nepřeberným množstvím rozličného sortimentu i za krásami tropické přírody.

Tropické monzunové podnebí s relativně suchým obdobím od listopadu do května s malým počtem deštivých dní, zejména v oblasti Pattaya. Od června postupně přibývají monzunové přeháňky a deště, které vrcholí v září a říjnu. Popsané klima nelze v konkrétním termínu zájezdu garantovat.Země a její lidéZemě připomínající hlavu slona leží na Malajském poloostrově a kolem Thajského zálivu. Sever země je hornatý s nejvyšší horou Doi Inthanon (2 570 m), centrální část tvoří nížina podél ústřední řeky Chao Phraya. Největší je však hraniční řeka Mekong. Na jihu jsou rozsáhlé krasové oblasti s četnými jeskyněmi a bizarními skalními útvary. Thajské království bylo založeno v polovině 13. století a do roku 1939 bylo známo jako Siam. Jako jediný stát jihovýchodní Asie nikdy nepodlehlo evropským kolonizátorům. Dnešní konstituční monarchie vznikla z nekrvavé revoluce v r. 1932. Ve II. světové válce bylo na straně Japonska, po ní se stalo spojencem USA. Tři čtvrtiny obyvatel tvoří Thajci, zbytek tvoří čínské a malajské menšiny. Na jihu u malajských hranic žije muslimská menšina, na severu země žijí horské kmeny. Thajský kalendář, který se užívá vedle gregoriánského kalendáře, je o 543 let před ním, takže v r. 2015 má thajský kalendář již rok 2558.Tipy pro správnou volbu✱ nejdostupnější exotika
✱ výborné koupání
✱ výhodné nákupy
✱ široká nabídka atraktivních výletů
✱ přátelská atmosféraČedok PLUS✱ výhodné parkování na letišti v Praze
✱ česky mluvící delegát je k dispozici pouze na Pattayi. Na Ko Samui, Phuketu, Krabi a Ko Changu je k dispozici anglicky mluvící asistence zahr.partnera.
✱ komfortní dálkové letyZákladní informaceOficiální název: Thajské království
Politický systém: konstituční monarchie
Rozloha: 514 000 km2
Počet obyvatel: 65 milionů
Hlavní město: Bangkok
Úřední jazyk: thajština
Dorozumění: anglicky
Náboženství: 95 % buddhismus, 4,5 % islám
Místní měna: thajský baht (THB) = 100 satangů (30,- THB = 1,- USD)
Peníze s sebou: USD, EUR, platby úvěrovými kartami běžné
Místní čas: SEČ + 6 hodin (při letním času + 5 hodin)
Elektřina: 220 V, adaptér není nutný
Vstupní formality: cestovní pas s platností 6 měsíců po návratu, bezvízový styk
Místní doprava: taxi, pokud nemají taxametr, je třeba vyjednat si cenu jízdy předem. Známý je i tzv. „tuk-tuk“, většinou otevřené vozidlo pro více pasažérů.
Očkování a lékař: i když se v Thajsku vyskytují některé tropické nemoci, očkování není povinné, doporučuje se očkování proti žloutence A/B. Zdravotní péče je na dobré úrovni. Zdravotní rizika a aktuálně doporučované očkování (ochranu) konzultujte prosím před cestou s hygienickou stanicí či odborným lékařem.Sport a zábavaSpecifikou této destinace je široká nabídka aktivit „po koupání“. Oblíbenou relaxací jsou thajské masáže, které mnozí rekreanti absolvují prakticky denně, mj. i díky jejich široké dostupnosti za zlomek evropské ceny. Druhou typickou aktivitou je zejména v jižních oblastech Thajska široké rozšíření sportovně orientovaných výletů, v jejichž průběhu je obvyklý poznávací program doplněn o jízdu na kajaku nebo v kanoi, rafting nebo jízdu na slonech. Třetím specifikem typickým zejména pro středisko Pattaya, je nejširší nabídka zábavních služeb v nočních diskotékách a barech v rozsahu a pestrosti, které budete v jiných exotických destinacích jen těžko hledat.

Thajské masáže
Nedílnou součástí pobytů v Thajsku jsou proslulé thajské masáže, které zde pořídíte za zlomek evropské ceny. Umění thajských masérů se vyvíjelo celá staletí a vycházelo z obdivuhodných znalostí anatomie lidského těla a prvků alternativní medicíny. Tajemství blahodárných účinků masáží je založeno na principech reflexní terapie, která vhodným propojováním energetických center v lidském těle působí pozitivně na regeneraci tělesných i duševních sil. I skeptici, kteří nevěří v léčivé účinky těchto masáží, uznávají jejich relaxační výsledky. V posledních letech se vedle klasické masáže stále více prosazuje tzv. olejová masáž, která je fyzicky méně náročnou variantou masáže přizpůsobenou očekáváním zahraničních turistů. Stále větší popularitu získává i zcela samostatná důkladná masáž chodidel. Masáže jsou v Thajsku dostupné prakticky kdekoliv – uvnitř hotelových areálů i v masážních salonech mimo ně.
Orientační cena thajské masáže: 250,- Kč za hodinu.

Sportovní aktivity
Většina hotelů vyšší kategorie nabízí sportovní vyžití v rámci hotelových areálů. K dispozici jsou tenisové kurty, stolní tenis, případně různé míčové hry. Vzhledem k charakteru destinace se většina sportovního vyžití nabízí na plážích. Zejména ve středisku Pattaya a na ostrově Phuket je k dispozici řada vodních sportů jako např. vodní lyže, vodní skútry, parasaling či šlapadla. Na Ko Samui, Ko Chang či Krabi jsou sportovní aktivity limitované a soustřeďují se zejména na šnorchlolování či potápění.

Po koupání …
Každá z nabízených oblastí v rámci Thajska má svá specifika. Klienti ubytovaní ve středisku Pattaya mají možnost bohatého nočního života v bezpočtu barů a restaurací. K dispozici jsou zde i velká nákupní centra lákající k výhodným nákupům. Na ostrově Phuket je převážná část našich hotelů situována v menších a klidnějších střediscích. Za rušným nočním životem je třeba dojíždět do města Patong, které je centrem zábavy na ostrově. Ostatní pobytová místa, ať již ostrovy Ko Samui a Ko Chang nebo středisko Krabi, slibují spíše klidnější dovolenou s možností posezení v příjemných restauracích mimo hotelové areály.

Rent-a-car
Vzhledem k hustotě provozu, který panuje na thajských silnicích, a jízdě vlevo se pronájem vozu nedoporučuje. K přepravě je výhodnější využívat místní taxi, která jsou dostupná za velmi příznivé ceny.

Nákupy
Nákupní ráj. Skoro ve všech městech jsou tzv. Noční trhy, kde lze najít širokou paletu řemeslných i uměleckých výrobků, které není vidět v kamenných obchodech. Výhodně se nakupuje textil, hlavně hedvábí, a všechny druhy ručních prací.

Potápění šnorchlování
Se svými dvěma tisíci kilometry pobřeží patří Thajsko k ideálním místům pro všechny typy potápění od ponorů ke korálovým útesům, přes hloubkové potápění k podmořským vulkánům a do krasových jeskyní až po vrakové potápění. Oblast leží na hranici dvou odlišných podmořských světů. Hlavní potápěčskou arénou jsou ostrovy v Andamanském moři na jihozápadě Thajska. Potápěčské příležitosti zde začínají na severu blízko hranic s Barmou na ostrovech Similian a Surin s možnostmi hloubkového potápění podél žulových útesů spadajících do hlubin křišťálově čisté vody. Velké ryby, manty, predátoři jsou k vidění právě zde. Pobřeží ostrova Phuket je využíváno více méně pro začátečníky a k tréninku a za potápěním se dojíždí lodí na nedaleké ostrovy. Další prvotřídní oblastí potápění je pobřeží v okolí Krabi a ostrovy Phi Phi. Tamnější pobřeží nabízí potápění v mělkých vodách ke korálovým útesům pokrývajícím vápencová podmořská skaliska. Malé hloubky, bezpečí a bohatství korálové fauny a flory jsou hlavní přednosti těchto dvou oblastí. Výhodou těchto oblastí je dostupnost nejlepších lokalit z míst ubytování během dvacetiminutové jízdy motorovým člunem. Pro ty nejnáročnější je určeno potápění jižně od ostrova Ko Lanta s extrémním bohatstvím korálového světa a excelentní dohledností. Zde leží též dvě nejznámější místa thajského potápěčského ráje: Hin Mouang nabízející ponory až do hloubky 70 metrů – nejvíce v Thajsku a Hin Daeng, kde potkáte obrovské manty i velrybí žraloky. Druhou hlavní zónou potápění jsou ostrovy v Thajském zálivu. Mělká pánev s hloubkami nepřesahujícími 80 metrů nabízí extrémní bohatství korálového světa s druhy typickými pro malé hloubky. Je zde však poněkud nižší dohlednost, než v Andamanském moři. Nejlepší příležitosti nabízí ostrov Ko Phangan se dvěma excelentními útesovými stěnami: Sail Rock a Samran Pinnacles. Pattaya nabízí cvičné a rekreační potápěčské příležitosti s možností ponorů k vrakům a dále pěkné potápění zejména na ostrůvcích Samaesan jižně od střediska. V neposlední řadě rostoucí popularitu získávají dosud málo dotčené korálové terény v okolí ostrova Ko Chang.
Doporučená místa ubytování:
Krabi, Phi Phi, Ko Lanta, Ko Phangan
Orientační cena ponoru:
2 hodiny včetně lahví se stlačeným vzduchem a lodní dopravou: 1 800,- Kč za osobu.

Gastronomie
Thajská jídla jsou velmi kořeněná, kombinace koriandru s dalším kořením jim dává specifickou chuť. Hlavním chodem bývá rýže v různých úpravách nebo tenké vlasové nudle, doplněné omáčkami a kari, často se podávají speciální polévky. Ryby a kuřecí maso bývají upravené na grilu nebo smažené. Charakteristickým nápojem je studený čaj, mezi nealkoholickými nápoji vyniká pomerančový džus nebo kokosové mléko přímo z naseknutého ořechu, vodu lze pít pouze kupovanou v uzavřených lahvích. Alkoholické nápoje jsou poměrně drahé.

Golf
Tradice hraní golfu v Thajsku sahá až do dvacátých let minulého století, kdy bylo pro thajského krále zřízeno první golfové hřiště. Nyní je golf vyhledávaným sportem především návštěvníky z Evropy a Austrálie, kteří zde oceňují nízké náklady na green fee a možnosti hrát nerušeně golf po celou zimní sezonu. Zdejší golf má svá specifika. Golfová etiketa a disciplína nejsou tak upjaté jako v Evropě a přímo na hřištích jsou k dispozici stánky s občerstvením, takže gastronomie se stává součástí hry. Vzhledem k překotnému budování hřišť v devadesátých letech je třeba z velmi široké škály možností vybírat jen ta skutečně dobře založená.

Laem Chabang Country Club
Jedno z nejlepších golfových hřišť v Thajsku strategicky umístěné blízko od centra Pattaya patří mezi 50 nejlepších golfových příležitostí v Asii. 27 jamek (Par 72) je tvořeno třemi devítijamkovými hřišti, z nichž každé nabízí jiné golfové zážitky. Strategicky umístěné bunkery i vodní překážky nabízejí vzrušující hru na bermudském trávníku dobře hratelného hřiště se škálou terénů všech typů obtížnosti.
Orientační cena green fee: 2 000,- Kč

Phoenix Golf Country Club
Z Pattaya nejsnáze dosažitelné golfové hřiště s překrásným výhledem na Thajský záliv nabízí na třech devíti jamkových úsecích tři různé typy hry. 27 jamek (Par 72) a 6400 yardů jsou hlavní charakteristiky tohoto zdařilého hřiště založeného Denisem Griffithsem v roce 1993. Z hlediska překonávaných vzdáleností snadno zvládnutelné hřiště střední obtížnosti určené zejména pro rekreační milovníky golfu.

Laguna Phuket Golf Club
Golfový klub Laguna se nachází na ostrově Phuket a je součástí areálu luxusního hotelu. Toto 18 jamkové hřiště, (Par 71) je vhodné pro hráče všech úrovní. 6 654 yardů dlouhé mírně vlnité hřiště je zasazeno do blízkosti několika lagun a tropické vegetace, přičemž v pozadí se tyčí zalesněné vrcholky zdejších hor. Hra skrz labyrintem vodních lagun vyžaduje od hráčů velkou přesnost a správný výběr holí.
Orientační cena green fee: 3 400,- Kč

Santiburi Samui Country Club
Toto unikátní 18 jamkové hřiště je vystavěno ve svahu v centrální části ostrova Ko Samui. Díky své poloze je téměř z každého místa nádherný panoramatický výhled na moře a okolní tropickou vegetaci. Toto 3 824 yardů dlouhé (Par 72) hřiště je určeno zkušenějším hráčům, protože nabízí různé výškové horizonty hřiště, množství stromů, křovin i útesů.Vzhledem k náročnosti terénu je pro pohybna greenu nezbytný Cart.
Orientační cena green fee: 1 000,- Kč

Program zájezdu

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Bangkoku s přestupem2. den: Přílet do Bangkoku, transfer do hotelu, ubytování.3. den: Snídaně, fakultativní prohlídka Bangkoku – chrám Wat Traimit v čínské čtvrti se sochou zlatého Buddhy, chrámový komplex Wat Po se sochou ležícího Buddhy. Odpoledne prohlídka královského paláce s chrámem Smaragdového Buddhy, projížďka lodí po kanálech řeky Chao Phraya, během které zhlédnete chrám Wat Arun. Na závěr prohlídky návštěva manufaktury na zpracování drahých kamenů a zlata. Návrat do hotelu.4.den: Snídaně, odjezd do letního paláce králů Ayutthayi Bang Pa-In. Po prohlídce přejezd do starobylého bývalého hlavního města Ayutthayi, které nabízí fascinující podívanou na částečně zachovalé stavby z období největšího rozkvětu říše. Prohlídka chrámu Wat Yai Chai, Wat Pra Mongkol Bophit a přilehlý královský palác Wat Si Saket. Pokračování do města Phitsanulok, známého především pěstováním banánů. Ubytování v hotelu a večeře.5. den: Snídaně, prohlídka chrámu Wat Pra Sri Rattana Mahatat, kde se nachází druhá nejvýznamnější buddhistická socha v Thajsku z bronzu a kopie týkových dveří z paláce Smaragdového Buddhy v Bangkoku. Přejezd do Sukhotai, prvního hlavního města thajské říše, prohlídka muzea a přilehlého Historického parku s rozlohou více než 16 ha. Návštěva chrámu Wat Sa Si, který byl dříve určený pouze pro budoucí mnichy, dále Wat Mai a především Wat Mahathat – hlavní královský chrám, kolem něhož je rozmístěno 240 menších pagod. Po obědě zastávka u chrámu Wat Sri Chum – chrámu mluvícího Buddhy, určeného pro povzbuzení vojska. Přesun do městečka Lampang, posledního města v Thajsku, kde v dnešní době stále jezdí kočáry s koňmi. Ubytování a večeře. 6. den: Snídaně, dopoledne přejezd do Chiang Rai, rychle se rozvíjejícího města severního Thajska. Cestou zastávka u moderního chrámu Wat Rong Khun. Po obědě vyjížďka lodí k horskému kmeni Akha, prohlídka horské vesnice a místních obyvatel v domorodých krojích se zcela odlišným jazykem a zvyky. Vesnička je zároveň sloní farmou – možnost fakultativní projížďky na slonech okolní přírodou (cca 1 hod). Po návratu do Chiang Rai ubytování v hotelu a večeře.7. den: Snídaně, odjezd do Chiang Saen, prohlídka chrámu Wat Chedi Luang, jehož dominantou je ohromná pagoda. Přesun na Zlatý trojúhelník – Golden Triangle, kde řeky Ruak a Mae Khong tvoří hranici mezi Thajskem, Laosem a Barmou. Výlet rychlou lodí po řece Mae Khong s možností návštěvy laoského území. Celá zdejší oblast je známá rovněž jako centrum pěstování

Trasa

Bangkok / Ayutthaya / Bang Pa-In / Phitsanulok / Sukhotai / Lampang / Chiang Rai / Zlatý trojúhelník / Mae Sai / Chiang Mai / letovisko dle výběruZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.