Za šamany kakaové Afriky - poznávací zájezd Togo, Ghana

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Togo, Ghana
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 62 300 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Více informací o programu Černá jako káva, horká jako vášeň! Reggae, fotbal a skvělé pivo. Džungle, savana i rušná města. Obávané voodoo, majestátní kostely. Modrý oceán a pláže bez lidí. Objevte s námi místa, kam zatím žádná česká cestovka nejezdí!Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Dle programu

Program zájezdu

1. - 2.den

Přílet do Accry - metropole Ghany. Pevnost Osu, Památník nezávislosti, neopakovatelná tržnice Makola, historické lokality James Town a Ussher Town. Uvítací večeře a noční život v rytmu reggae.

3.den

Kokrobite - rastamani, široké pláže, teplé moře, studené drinky a horký písek. Chcete se naučit základům místních tanců a hře na africké perkusy? V Kokrobite to není problém!

4. - 5.den

Po někdejším Zlatonosném pobřeží Atlantiku do historického hlavního města Cape Cost - návštěva středověkého hradu s kobkami otroků a sousední Elminy - středověké perly s pevností St. Jago, hradem Sv. Jiří, holandským vojenským hřbitovem a irskou misií. Možnost fakultativního výletu do Národního parku Kakum /s chodníkem v korunách tropických stromů.

6.den

Hrdé Kumasi - srdce Ašantského království! Vojenské muzeum, posvátný meč Anohye, bláznivá Kejetia - nejbarevnější tržnice západní Afriky. Věříte na duchy? Tak pojďte - vyprávíme se na jezero mrtvých duší Bosumtwi a do šamanského domu Abosomfie…

7. - 9.den

Tamalé - hlavní město Severních teritorií. Velká mešita, barvírna kůží, Dům velkého ímáma Golupke. Po travnatých rovinách se přesuneme do nejlepšího národního parku Ghany - Mole. Nenáročný ranní trek parkem - pozorování divokých zvířat 'sloni, opice, krokodýli, prasata bradavičnatá', unikátní středověká mešita v Larabanze, odpočinek u hotelového bazénu s výhledem na africkou divočinu...

10. - 14.den

Přesun travnatými rovinami z Tamalé do Toga, do království etnika Ewe. Navštívíme tajemné údolí Taberma s typickými domy tata ze 17. století - dřevo, sláma a hlína. Fetiše, kouzla věčné sváry okolních kmenů. Přes někdejší koloniální perly Sokodé a Atakpamé do krajiny lesů, kávových a kakaových plantáží a do Kpalimé, historického skvostu Toga. Romantický vodopád Akloa, francouzské koloniální vily, německá katedrála Svatého Ducha, příjemný výstup kakaovými háji na nejvyšší horu Toga - Mt. Agou '986 m n.m.'.

15. - 16.den

Prohlídka metropole Lomé - ,Paříže západní Afriky' - náměstí Nezávislosti, katedrála Notre Dam, trh šamanských fetišů, noční život tožské metropole. Po romantickém pobřeží Atlantiku do Togoville - hlavního města afrického voodoo! Amulety, tajná místa obřadů, fetiše, kouzelné stromy, návštěva domu náčelníka, plavba po tajuplném jezeru Togo.

17.den

Odlet do ČRZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.