Grand tour Tureckem

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Turecko
Název ubytování Grand tour Tureckem
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 38 980 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Inex
Popis zájezdu

Poznávací zájezd.

Popis stravování

dle programu

Program zájezdu

Den 1

odlet z ČR do turecké Antalye, transfer do hotelu, večeře a nocleh.

Den 2

snídaně a následně přejezd přes pohoří Taurus do někdejšího hlavního města seldžucké říše Konye města vystavěného na dně vyschlého jezera, kde navštívíte klášter dervišů a mauzoleum Mevlany, zakladatele řádu tančících dervišů a mešitu Selimiye. Po stopách hedvábné cesty příjezd do noclehárny pro velbloudí karavany Sultanhani Kervansaray ze 13. století. Po prohlídce odjezd do Kappadokie na večeři a nocleh.

Den 3

po snídani návštěva podzemního města Kaymakli, nejhlubšího podzemního města v Turecku, které je až 60 m hluboko vykopané v lávové tufě. Prohlídka vesnice Uchisar, návštěva manufaktury na výrobu suvenýrů z onyxu. V údolí Göreme, tzv. muzeum pod širým nebem, navštívíte klášterní komplexy a kostely z 11. století s nádherně zachovalými freskami. Následuje návštěva vesnice Zelve a jejího klášterního komplexu, který tvoří 3 spojená údolí. Projížďka Avanosem, městem hrnčířů, návštěva keramické dílny. Večeře a nocleh v Kappadokii. Fakultativně možnost folklorního večera Turecká noc, kde mimo jiné uvidíte i ukázku dervišského obřadu sema. Další možností je fakultativní let horkovzdušným balonem nad magickou krajinou Kappadokie.

Den 4

po snídani odjezd do Hattusas, bývalého hlavního města Chetitské říše. Dále návštěva nejposvátnějšího místa Chetitské říše – skalní svatyně Yazilikaya s reliéfy chetitských bohů a králů. Odpoledne odjezd do Ankary na večeři a nocleh.

Den 5

po snídani přejezd na Citadelu s prohlídkou starých tureckých domů a výhledem na město. Následuje prohlídka světoznámého Muzea anatolských civilizací s největší sbírkou chetitského umění, reliéfů a hliněných tabulek s klínovým i hieroglyfickým chetitským písmem. Přejezd z Ankary do Istanbulu na večeři a nocleh. V případě časových možností návštěva Grand Bazaru.

Den 6

po snídani pěší prohlídka starého Istanbulu, návštěva Modré mešity, chrámu Hagia Sophia, Hippodromu se třemi obelisky – egyptským, Theodosiovým a hadím. Návštěva palácového komplexu Topkapi. Odpoledne prohlídka Velkého a Egyptského bazaru a Nové mešity – Yeni Camii. Fakultativně možnost plavby po Bosporu. Návrat na večeři do hotelu.

Den 7

snídaně a následný přejezd zpět do Asie přes Bosporskou úžinu. V Gebze nalodění na trajekt do Yalovy. Pokračování do Bursy. V Burse prohlídka Velké mešity, Zelené mešity, Zeleného mauzolea a bazaru s hedvábím. V podvečer volno, večeře a nocleh.

Den 8

po snídani přejezd do Troji. Návštěva starobylé Troji s archeologickým komplexem a trojským koněm. Odjezd na večeři a nocleh.

Den 9

po snídani prohlídka Pergamonu, kde navštívíte nádherný Trajánův chrám, nejstrmější divadlo antického světa s nádherným výhledem a zbytky druhé největší knihovny antického světa. Dále navštívíte antické lázeňské centrum Aesclepion s tunelem zdraví a řadou zařízení pro lázeňské procedury. Pokračování do Efesu, hlavního města provincie Asia a nyní nejzachovalejšího antického města v Asii. Zde uvidíte vše, co bylo důležité pro život antického města – promenády, lázně, Celsovu knihovnu, divadlo, agoru i obytné domy vyzdobené mozaikami. Odjezd do hor ke Slavičímu vrchu s domkem, kde údajně žila a zemřela Panna Marie. Návštěva manufaktury na výrobu kožených oděvů s možností nákupu. Odjezd na večeři a ubytování.

Den 10

snídaně, přejezd přes Denizli do Pamukkale, kde uvidíte sněhobílé vápencové útesy a jezírka s tyrkysově modrou léčivou vodou. Dále navštívíte antické lázeňské město Hierapolis, kde byla k léčení využívána termální léčivá voda z Pamukkale a kde vše sloužilo k pohodlí lázeňských hostů. Večeře a nocleh v okolí Pamukkale.

Den 11

po snídani zastávka ve výrobně koberců, kde máte možnost spatřit samotný počátek spřádání vláken hedvábí nebo vlny přes jejich barvení a tkaní až po finální hotové výrobky. Přejezd do Antalye, okružní jízda městem s možností nákupů, večeře a nocleh v Antalyi nebo Kemeru.

Den 12

dle letového řádu transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do ČR.

Den 13

Varianta na 14 nocí individuální volno ve 3* hotelu s polopenzí v Antalyi nebo Kemeru (za příplatek možnost pobytu v hotelu dle vlastního výběru s all inclusive na Turecké riviéře).

Den 14

indindividuální volno ve 3* hotelu s polopenzí v Antalyi nebo Kemeru (za příplatek možnost pobytu v hotelu dle vlastního výběru s all inclusive na Turecké riviéře).

Den 15

dle letového řádu transfer na letiště v Antalyi a odlet zpět do ČR.

Poznámky

v termínech na 14 nocí je v ceně zahrnuto prodloužení v hotelu 3* s polopenzí, může se jednat i o městský hotel. V případě zájmu o prodloužení v hotelu dle vašeho výběru příplatek na vyžádání.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.