Orient Express

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Turecko, Bulharsko, Rakousko, Itálie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 294 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nechte se unést Orient Expressem a užijte si veškerého luxusu, který tento legendární vlak nabízí na cestě za poznáním.

Program zájezdu

1. den - PRAHA – ISTANBUL

Odlet z Prahy do Istanbulu. Po příletu následuje okruh po městě, kde se svezeme lodí přes Bospor, symbolicky se dotkneme nohou jiného kontinentu a vrátíme se přes most zpět na starý kontinent. Odjezd do hotelu, večeře individuálně, nocleh.

2. den - ISTANBUL – PROHLÍDKA MĚSTA

Snídaně v hotelu. Dnešní den věnujeme prohlídce města. Dopoledne navštívíme jeho symbol Hagia Sofia, monumentální Modrou mešitu, slavné Jerebatanské cisterny v městském centru i Konstantinův sloup, nejstarší stavbu města. Odpoledne budeme věnovat návštěvě pašova paláce Topkapi s jeho nepřebernými krásami. Večeře i oběd individuálně, nocleh v hotelu.

3. den - ORIENT EXPRESS

Snídaně v hotelu, oběd individuálně, dnešní čas věnujeme návštěvě světoznámého Velkého bazaru. Odjezd na nádraží, kde nastoupíme do vozů Wagons–Lits historické soupravy Venice Simplon–Orient–Expressu. Večeře a nocleh ve vlaku. Náš vlak jede trasu soupravy králů, kterou v době „Belle Époque“ po Evropě jezdily korunované hlavy a jízda touto soupravou patřila k nepsaným společenským povinnostem té nejvyšší společenské třídy. Vlak je složen z luxusních lůžkových vagonů se dvěma místy v každém kupé (jedno horní, jedno dolní) s příslušenstvím, nebo luxusních apartmánů, a v soupravě jsou zařazeny i další luxusně vybavené vozy jako například jídelní. V ceně jízdného je plná penze a veškerý program během jízdy vlakem po trase.

4. den - BUKUREŠŤ – PROHLÍDKA MĚSTA

Snídaně ve vašem kupé. Vlak projíždí přes území Bulharska a Rumunska. Oběd v luxusním jídelním voze. Příjezd do Bukurešti, následuje krátká prohlídka města, kde se nachází nádherný královský palác, monumentální vítězný oblouk, slavná koncertní hala Georgea Enesca, kostel sv. Spiridona, uličky starého města, kde jsou pěší zóny i moderní architektura pamatující doby Ceaušeska. Večeře a nocleh v hotelu.

5. den - ORIENT EXPRESS - DEN VE VLAKU

Snídaně v hotelu. Odjezd v dopoledních hodinách. Cesta nás vede přes Transylvánské Alpy opředené pověstmi o upírech. Zastavíme se v horském městě Sinaia. Návštívíme letní královskou rezidenci – zámek Peleš. Večeře a nocleh ve vlaku.

6. den - BUDAPEŠŤ – PROHLÍDKA MĚSTA

Snídaně ve vlaku, příjezd do Budapešti, po kterém následuje prohlídka města, kde uvidíme historickou budovu parlamentu, slavnou Rybářskou baštu, chrám sv. Matyáše i řadu jiných zajímavostí. Jistě zbude i nějaký volný čas pro procházku městským centrem, které bylo pro našimi turisty za minulého režimu nazýváno „Malým Západem“. Večeře a nocleh v hotelu

7. den - VÍDEŇ – PROHLÍDKA MĚSTA

Snídaně v hotelu, odjezd dále do Rakouska. Oběd je podáván ve vlaku. Odpolední zastávka ve Vídni, kde na nás z každé historické stavby dýchne duch starého dobrého mocnářství. Uvidíme noblesní Hofburg, slavný svatoštěpánský chrám, budovu světoznámé opery či jedno z nejkrásnějších barokních děl Karlskirche. Večeře a nocleh ve vlaku.

8. den - BENÁTKY – PROHLÍDKA MĚSTA

Snídaně ve vlaku. Příjezd do Benátek. Odjezd do hotelu. Oběd individuálně. Odpoledne se projedeme lodí po slavném Canal Grande, kde se ve vodách zrcadlí nádhera zdejších paláců, navštívíme náměstí sv. Marka a podle možnosti i symbol města, stejnojmennou katedrálu. Večeře individuálně, nocleh v hotelu.

9. den - BENÁTKY

Snídaně v hotelu. Dnešek věnujeme dalším pamětihodnostem města, navštívíme slavný dóžecí palác, symbol moci Benátské republiky, kde se můžeme pokochat kromě jiného nádhernými kazetovými stropy, kterými je tento palác pověstný, vychutnáme si pohled na staré město z Campanilly a navštívíme slavnou obrazárnu v prostorách Univerzity. Oběd i večeře individuálně, nocleh v hotelu.

10. den - BENÁTKY – PRAHA

Dopoledne jistě zbude čas na další procházku nádherou města na laguně či možnost svézt se gondolou. Odjezd na letiště, odlet a přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.