Orka Lotus Beach Hotel

*****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Turecko
Ubytování Orka Lotus Beach Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 14 832 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Nově vybudovaný hotel situovaný v jedné z nejkrásnějších zátok Egejského moře, z jedné strany obklopen azurovými vodami, z druhé středomořským piniovým lesem. Orka Lotus Beach Hotel sestává z 12 budov umístěných na ploše cca 5 ha areálu. Jen cca 2 km od hotelu se nachází letovisko Icmeler, do zábavního centra Marmaris s širokou nabídkou barů, znamenitých restaurací, obchodů a klubů je to cca 6 km. Letiště Dalaman je vzdáleno cca 90 km.

Pláž
Před Orka Lotus Beach Hotelem se nachází soukromá písečná pláž o délce cca 650 m s výhledem na zátoku a okolní hory, přejít se dá přes promenádu, která spojuje Marmaris s Icmelerem. Lehátka, matrace, slunečníky a osušky na pláži zdarma.

Pokoje
Orka Lotus Beach Hotel má 441 luxusních pokojů.
- Standardní pokoje (plocha cca 26 m²) - mohou se ubytovat max. 3 dospělé osoby (možnost přistýlky v podobě normálního lůžka). Pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchou nebo vanou, vysoušečem vlasů, centrální klimatizací, telefonem, TV se satelitním příjmem, trezorem zdarma, žehlícím prknem (na vyžádání), mini barem (nealkoholické nápoje a pivo zdarma, doplňování jednou denně) a balkonem s výhledem na moře nebo do zahrady.
- Pokoje promo - jsou vybaveny stejně jako standardní pokoje, s výhledem na jiné hotelové budovy.
- Standard Large pokoje (plocha cca 36 m²) -  mohou se ubytovat max. 4 osoby (přistýlky v podobě normálních lůžek). Pokoje jsou vybaveny stejně jako standardní pokoje, navíc mají příslušenství pro přípravu čaje a kávy, DVD přehrávač a župany.
- Rodinné pokoje (po potvrzení) - 2 místnosti o ploše cca 40 - 55 m² - pro max. 4 dospělé osoby a dítě. Pokoje jsou vybaveny stejně jako standardní pokoje, navíc mají tyto pokoje (s výhledem na moře) příslušenství pro přípravu čaje a kávy. Možnost přidání postýlky pro dítě do 2 let zdarma.

Vybavení
24 hodinová recepce, hlavní restaurace, 4 a la carte restaurace: asijská, italská, mořské plody a Steak House, 5 barů: lobby, pool bar, beach bar, blue a vitamin bar ve SPA centru (spotřeba se platí). V areálu hotelu se nachází aquapark s 5 skluzavkami, relaxační bazén a krytý bazén, sluneční terasa, sauna a turecké lázně ve SPA centru (zdarma). Lehátka, matrace, slunečníky a plážové osušky u bazénů k dispozici zdarma. Dále konferenční prostory, TV místnost, čítárna a parkoviště. Orka Lotus Beach Hotel nabízí balíčky pro novomanžele. Za poplatek: pokojová služba, prádelna, obchody, kadeřnictví, kosmetika, masáže a procedury ve SPA centru, služba hlídání dětí.

Strava
Ultra All Inclusive: snídaně, pozdní snídaně, oběd a večeře formou bohatého bufetu, odpolední občerstvení a zmrzlina. Místní nealkoholické a alkoholické nápoje, některé dovážené nápoje (whisky, rum, vodka, gin, likéry - vybrané značky) a také teplé nápoje a koláče jsou dostupné v lobby baru 24 hodin. Restaurace a la carte jsou k dispozici po předchozí rezervaci (rezervační poplatek cca 20 EUR se týká Steak House a restaurace s plody moře). Za poplatek ostatní dovážené nápoje (nealkoholické i alkoholické), nápoje v lahvích a čerstvé ovocné šťávy. Dětská jídla jsou k dispozici v hlavní restauraci.

Sport a zábava
Orka Lotus Beach Hotel provozuje pestrý animační program během dne i večer, pořádá večery s živou hudbou. Kromě toho tenisový kurt (osvětlení za poplatek), plážový volejbal, aqua aerobik, stolní tenis, stolní fotbal, šipky a boccia. Za poplatek: vodní sporty na pláži, lekce potápění, tenisové lekce. Pro děti: mini disco, mini klub, dětské hřiště.

Internet
Internet Wi-Fi v lobby zdarma, taktéž na pokojích.

Místní kategorie
*****

Jiné
www.orkahotels.com

Náš názor
Elegantní hotel vytříbeného stylu s krásným výhledem na zátoku, širokým výběrem restaurací a komfortně zařízenými pokoji. Orka Lotus Beach Hotel doporučujeme i těm nejnáročnějším klientům, kteří ocení odpočinek v luxusu a Ultra All Inclusive. I naši nejmenší tu pro sebe najdou atrakce, zajišťující nezapomenutelnou dovolenou v rodinné, prázdninové atmosféře.

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

ProgramDen první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti Rainbow Tours. Aktuálí letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.CenaZákladní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní taxy, transfery letiště-hotel-letiště, 7 nebo 14 nocí v hotelu, stravu dle ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, stravu a nápoje, které nejsou uvedené v popisu jednotlivých hotelů, ostatní osobní náklady.Výlety v okolíEFEZ 
Jedno z nejlépe zachovalých starověkých měst na světě. Výlet do Efezu je skutečnou cestou do náruče řecké a římské kultury a kořenů křesťanství. Město bylo centrem uctívání bohyně Artemis, přístavem a obchodním centrem. Za vlády Římanů zde byly postaveny chrámy na počest císařů Domicijána,Trajána a Hadrijána. Úžasné místo, kde si kameny pamatují filozofa Hérakleita a úbočí hory Pion nese ozvěnu kázání Svatého Pavla. Podle pověsti se v okolí Efesu rovněž nacházejí ruiny baziliky s hrobem Svatého Jana Evangelisty a dům panny Marie - matky Ježíše, ve kterém strávila poslední roky svého života. Efez patří mezi nejnavštěvovanější památky Turecka a v roce 2012 s ním mohlo soutěžit pouze muzeum Haghia Sophia a  renesanční palác Topkapi. Během výletu navštívíte starověké město Efez,Meryemana (dům matky boží) a pozůstatky Artemidina chrámu.
Cena cca 62 EUR - z oblasti Fethiye a Hisaronu, cca 62 EUR - z oblasti Marmaris.

TURECKÁ NOC
Tradiční turecký večer v pohádkové zemi tance a zpěvu. V noci se nádvoří paláce ze šestnáctého století v Marmarisu zaplní davem lidí, vůní turecké kuchyně a zvuky tradiční hudby. Mezi nejzajímavější patří břišní tanec, tanec dervišů a další regionální tance.
Cena cca 25 EUR - z oblasti Fethiye, cca 30 EUR - z oblasti Marmaris, cca 35 EUR - z oblasti Hisaronu.

HAMAM
To je ideální místo pro turisty, kteří chtějí spoji příjemné s užitečným - zrelaxovat se a zároveň pečovat o krásu celého těla. Během procedur v tureckých lázních (masáž v pěně, peeling speciální rukavicí) si můžete odpočinout a plně se zrelaxovat. Doporučujeme především na začátku vaší dovolené, protože peeling urychlí vaše opálení. 
Cena cca 27 EUR - z oblasti Fethiye a Marmaris, cca 45 EUR - z oblasti Hisaronu.

PAMUKKALE
Tento turecký div přírody je pro svou barvu nazývaný Bavlněný hrad. Je to jedinečná, 14 tisíc let se tvořící kaskáda bílých vápencových teras a přírodních jezírek, naplněných vodou z horkých pramenů. Celá oblast je národním parkem zapsaným na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 
Cena cca 50 EUR - z oblasti Fethiye a Marmaris, cca 60 EUR - z oblasti Hisaronu.

DALYAN
Výlet do Dalyanu - neobvyklého místa, kde se setkává a prolíná  mezi sebou flóra a fauna typická pro sladkou i slanou vodu. Výsledkem setkání dvou obvykle oddělených světů je přírodní ráj, jehož krása láká turisty všech národností. Z autobusu přesedneme na loď a poplujeme na první zastávku našeho výletu, kterou jsou bahenní a sirné koupele. Po obědě pokračujeme v další plavbě přírodním kanálem, který spojuje moře s jezerem Koycegiz. Tak se dostaneme  na místo, které se pyšní jedním z nejkrásnějšího divů Turecka - do skály  vytesaných licyjských hrobek. Poslední zastávkou bude Želví pláž - místo, kde ohrožené mořské želvy kladou svá vajíčka. Přestávka na koupání a opalování.
Cena cca 35 EUR - z oblasti Fethiye, cca 39 EUR - z oblasti Marmaris, cca 45 EUR - z oblasti Hisaronu.

POTÁPĚNÍ 
Spolupracujeme s nejlepšími potápěčskými školami v Turecku. Tyto společnosti organizují ponory a školení pro individuální klienty i skupiny. Možnost získání mezinárodních certifikátů a se zkušenými potápěči se zůčastňovat expedice do nejzajímavějších míst v oblasti. Pro všechny ty, kteří ještě neměli možnost vyzkoušet toto úžasné dobrodružství doporučujeme program pro začátečníky. Instruktor vám představí všechny základní principy potápění a seznámí s přístroji. Potom se spolu s instruktorem potopíte pod vodu. Během přestávky mezi ponory se bude podávat oběd na palubě lodi. Připojte se do exkluzivního klubu objevitelů hlubin!
Cena cca 55 EUR - z oblasti Fethiye, cca 45 EUR - z oblasti Marmaris, cca 50 EUR - z oblasti Hisaronu.

JEEP SAFARI
Bláznivý výlet pro klinety milující vzrušení. Pro milovníky divočiny a hor, se sluncem, prachem a větrem ve vlasech. Speciálně pro ně byl navržen program Jeep Safari. V horách najdou stylové domky, nádherné výhledy a nepřeberné bohatství přírody. Na oběd  se zastaví do okouzlující restaurace na řece Dimcay.
Cena cca 30 EUR - z oblasti Marmaris, cca 35 EUR - z oblasti Hisaronu.

RAFTING
Adrenalinový rafting po horské řece Koprulu Canyon. Aby jste si užili tuto zábavu, nepotřebujete být zkušený sportovec, protože budete pod dohledem profesionálních instruktorů. Účastníci obdrží pádla, vesty a přilby.Trasa je dlouhá přibližně 14 km a samotný sjezd trvá 2,5 hodiny. V průběhu expedice jsou plánované zastávky, během nichž budete moci relaxovat a zaplavat si v osvěžující, křišťálově čisté vodě.
Cena cca 60 EUR - z oblasti Fethiye, cca 55 EUR - z oblasti Marmaris, cca 60 EUR - z oblasti Hisaronu.

MOŘSKÁ VÝPRAVA -  cena cca 49 EUR
Prázdniny byly vynalezeny pro relax a dobití energie. Lodní výlet je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout z města a strávit krásný den v lůně přírody. Slunce, jemný šelest moře a malebné pobřeží nám umožní relaxovat. Během plavby si můžeme zaplavat v křišťálově čisté vodě, opalovat se a obdivovat krásné zátoky. 
Cena cca 20-35 EUR - z oblasti Fethiye, cca 25 EUR - z oblasti Marmaris, cca 30 EUR - z oblasti Hisaronu.

OSTROV KLEOPATRA
Neuvěřitelná celodenní plavba v tyrkysových vodách zátoky Gökova ke krásnému ostrovu Kleopatra, známému díky jedinečným plážím slavným po celém světě. Legenda praví, že písek, který se nevyskytuje nikde jinde mimo Egypt, zde nechal loděmi přepravit Marek Antonius pro svou milovanou Kleopatru. V ceně výletu je zahrnut: transfer z hotelu do přístavu a zpět, snídaně, oběd a přestávka na kávu s občerstvením. Četné přestávky k plavání (doporučujeme vzít masku ke šnorchlování) a možnost bahenní koupele. Cena cca 35 EUR - z oblasti Marmaris.

PARAGLIDING
Možnost tandemového seskoku v doprovodu zkušeného instruktora. Během letu lze obdivovat úžasný výhled na okolní krajinu z ptačí perspektivy - krásné pláže, zátoky a azurové vody. Cena cca 130 EUR - z oblasti Fethiye, cca 150 EUR - z oblasti Marmaris a Hisaronu.

RHODOS 
- ostrov Slunce je bezpochyby místem, kde můžete zažít pravou řeckou atmosféru a současně během jedné dovolené vidět dvě země. Po asi 2,5hodinové plavbě doporučujeme procházku po přístavu a návštěvu místa, kde se nacházel jeden z divů antického světa - Rhodský kolos. Doporučujeme také prohlídku Paláce velmistrů - jedné z nejpůsobivějších památek Rhodosu. Na ostrově se dochovaly objekty z období turecké nadvlády, např.: Sulejmanova mešita, turecké lázně a osmanská knihovna, která má ve své sbírce vzácné islámské rukopisy. Během procházky Rhodem budete okouzleni malebnými, úzkými uličkami a rušnými řeckými tavernami, ve kterých lze ochutnat vynikající místní pochoutky. Cena z oblasti Fethiye cca 70 EUR.

SAKLIKENT
- nejdelší rokle v této části Turecka dlouhá asi 18 km a vysoká 300 m. Byla vytvořena řekou Eşen, která stéká z pohoří Taurus. Během výletu zveme na procházku tímto malebným místem, které bylo objeveno relativně nedávno. Osvěžující voda a úžasné skalní útvary se zaručeně postarají o nezapomenutelný zážitek. Následně půjdeme na oběd do restaurace Yaka Park, ve které lze ochutnat mimo jiné čerstvé pstruhy. Po obědě zveme na prohlídku města Tlos - jednoho z nejstarších a nejdůležitějších center starověké Lýkie. Do dnešní doby uchvacuje davy turistů svým umístěním na strmém, skalním útesu. V Tlosu můžeme obdivovat zachovalé ruiny antického města jako např.: divadlo, stadion, termály nebo lýkijské hrobky typické pro tuto oblast Turecka. Cena z oblasti Fethiye cca 35 EUR.  

Upozornění! Fakultativní výlety jsou prováděny v polském jazyce. Organizátorem není Rainbow Tours, ale místní cestovní kancelář, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Nastavuje program, ceny a termíny výletů, proto veškeré stížnosti adresujte přímo na organizátora. Ceny a popisy uvedené v katalogu jsou pouze orientační, podrobné informace získáte od delegáta, který je pouze prostředníkem při přihlášení na jednotlivé výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně některé zájezdy nejsou organizovány. Ceny výletů se liší v závislosti na umístění hotelu.JinéEGEJSKÁ RIVIÉRA obecné informace (Marmaris)

Měna
TL – turecká lira. Do Turecka je třeba vzít s sebou EUR nebo USD, popř. GBP. Peníze je možné směnit ve směnárnách, na poště, v bance nebo na hotelové recepci (v hotelích je kurs zpravidla nejméně příznivý).

Spropitné
Je zvykem nechávání malých částek jako spropitné. Výdělky nejsou v Turecku velké a často je spropitné značnou finanční pomocí. To platí zejména u řidičů fakultativních výletů a číšníků v restauracích. 

Cestovní doklady
Občané ČR cestující do Turecké republiky musí mít cestovní pas platný ještě minimálně 150 dnů od data vstupu na území Turecké republiky. Toto opatření nabylo účinnosti 1. 1. 2015. Při cestách do Turecka je nutno vzít na vědomí, že imigrační úřady a letecké společnosti striktně kontrolují tuto povinnost.
Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Čas
V Turecku je časový posun + 1 hodina oproti České republice.

Orientační ceny
Pizza cca 18 TL, 1,5 l vody cca 1-1,5 TL, pivo v obchodě cca 5 TL. Mimo obchody s potravinami se vyplatí smlouvat.

Pošta
Pošta je označena PTT (tmavě modrý nápis na žlutém pozadí). Na poště je možné koupit pohlednice, známky, telefonní karty a směnit peníze. V některých hotelích je možné zanechat pohlednice opatřené známkou na recepci. Při koupi pohlednic je dobré zároveň koupit i známky pro leteckou poštu.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Telefonní karty je možné zakoupit v obchodech a na stáncích poblíž veřejných telefonních automatů. Karta se 100 jednotkami za cca 5 EUR stačí na krátký mezinárodní hovor. Náklady na roaming české mobilní sítě jsou poměrně velké, proto se prosím obraťte před odjezdem na svého operátora k ověření sazeb.

Marmaris
Jedno z nejoblíbenějších letovisek na Egejském pobřeží Turecka, známé pro svůj malebný přístav plný jachet a bohatý noční život. Výborná poloha, krásný výhled a spousta zeleně činí z letoviska Marmaris ideální místo k relaxaci a procházkám. Je odtud blízko do Efesu, Pamukkale nebo Dalyanu a dokonce i na řecký ostrov Rhodos, na který můžete doplout katamaránem za necelých 60 minut.

Ölüdeniz 
Je velmi známé a populární letovisko ze dvou hlavních důvodů. Za prvé je to jednoznačně nejkrásnější a nejvíce fotografovaná pláž v Turecku, za druhé je považováno za jedno z nejlepších míst na světě pro paragliding. Během letu si můžete vychutnat krásný výhled na lagunu a jedinečné zátoky.

Fethiye
Se nachází na místě starověkého města Telmessos, jehož ruiny si můžete vychutnat při procházkách podél pobřeží. V současné době je to jeden z nejoblíbenějších turistických center v Turecku, přitahuje každoročně tisíce turistů z celé Evropy.

Odlety z: Varšavy, Katovic, Poznaně a Gdańska. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem u přepážky Rainbow Tours na letišti. Aktuální časy odletů si prosím zkontrolujte na r.pl/rozklady.VízaObčané ČR cestující do Turecké republiky musí mít cestovní pas platný ještě minimálně 150 dnů od data vstupu na území Turecké republiky.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.