Pobyt v Turecku + okruh Turecko

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Turecko
Název ubytování Pobyt v Turecku + okruh Turecko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 23 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

1. den

odlet z Ostravy do Antalye, transfer do hotelu, ubytování v hotelu s All inclusive

2-4. den

volné dny v hotelu s programem All inclusive možnost využití fakultativních výletů dle nabídky v místě pobytu.

5.den

snídaně, odjezd do Konye - nejvýznamnější památky této bývalé chetitské osady: Mevlanův hrob a Mevlanovo muzeum. Následuje prohlídka města, večer odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

6.den

snídaně, odjezd do Kappadokie – fascinující krajina v trojúhelníku mezi Ürgüpem, Göremem a Avanosem (jeskyně, geologické útvary). Prohlídka kaňonu Ihlara s desítkou skalních kostelů a chrámů. Odpoledne krátké procházky – skalní hřiby v Pasabagu a Cavusinu, skály s vyhlídkou na Göreme, skalní pokličky v Ürgüp. Ubytování, večeře, nocleh.

7.den

snídaně, návštěva Göreme – největší pozoruhodností je Göreme Acik Hava Müzesi (muzeum pod širým nebem), více než 30 kostelů vybudovaných řeholní komunitou přebývající ve skalách od 9. do 12. století, nejzachovalejší jeskynní kostel s nádhernými freskami v Kappadokii. Odpoledne skalní hrad Uchisar s nádhernými výhledy, zkamenělé město Dervent Valley a soutěska s kláštery Zelve. Odjezd na ubytování, večeře, nocleh.

8.den

snídaně, odjezd do Ankary, prohlídka Ankary – hlavního města Turecka od roku 1923, historická pevnost z 16. století, Atatürkovo mauzoleum (vystavěno na počest prvního prezidenta – největší osobnosti tureckých dějin), v blízkosti náměstí Ulus Meydani se nachází Citadela (historická zástavba z dob antiky, s nádherným výhledem na město), návštěva nejznámějšího muzea anatolských civilizací (s pozůstatky antických kultur). Ubytování, večeře, nocleh

9.den

snídaně, odjezd do Istanbulu, ubytování, volno, večeře, prohlídka večerního Istanbulu, nocleh.

10.den

snídaně, prohlídka slavného města s celou řadou historických památek : Hippodrom, Modrá Mešita, Chrám Sv. Moudrosti (Hagia Sofia), Palác Topkapi, odpoledne návštěva Grand bazaru. Večeře, nocleh.

11.den

snídaně, transfer na letiště a odlet z Istanbulu do Prahy nebo Vídně a následný transfer do Ostravy.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.