Senior 50 - Krásy Kappadokie a Turecké riviéry

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Turecko, Střední Anatolie, Kappadokie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 4 480 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Likidis Travel
Popis zájezdu

Turecko je největším muzeem pod otevřeným nebem s nepřeberným množstvím nádherných míst a památek. Nicméně pokud bychom Vám měli doporučit něco zcela jedinečného, tak určitě Kappadokii. Tato divoká bizarní krajina pohádkových skalních formací byla vytvořena působením přírodních a posléze lidských sil. Kappadokie je opravdu naprosto unikátní a jedinečné místo, kterému se taky někdy přezdívá měsíční krajina. CK Vám nabízí ideální kombinaci poznávaní této unikátní oblasti a odpočinku u moře na Turecké riviéře.
Poznámky:
- Tato akce platí pouze pro osoby starší 50 let. Osoby mladší 50 let jsou na vyžádání u CK za příplatek.
- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny.
- Transfer na jednotlivé výlety a památky + výklad průvodce během výletů není zahrnutý v ceně zájezdu. Transfer, vstup a výklad průvodce je obsažen v programovém balíčku A. nebo B.
- KLIENTI MOHOU POUZE VYCESTOVAT S PASEM PLATNÝM 6 MĚSÍCŮ PO ODLETU Z TURECKA.
Fakultativní služby (možnost přiobjednat na místě u delegáta): Programový balíček A za 160,- Eur, který obsahuje:
- 5 obědů během všech výletů (nápoje nejsou zahrnuty v ceně),
- Vstup do Muzea filozofa Mevlany (oblast Kappadokie),
- Vstup do podzemního města Ozkonak (oblast Kappadokie),
- Vstup do přírodního skanzenu Goreme (oblast Kappadokie),
- Návštěva turecké karavanseráje,
- Návštěva hlavního města Tur. riviéry – Antalye,
- Návštěva místní mešity,
- Transfer na jednotlivé výlety,
- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek


Programový balíček B za 190,- Eur, který obsahuje:
- ALL INCLUSIVE na 6. – 7. den pobytu (zahrnuje snídaně, obědy a večeře formou bufetu, lehké občerstvení během dne, nealkoholické a místní alkoholické nápoje dle otevírací doby jednotlivých barů na hotelu),
- 5 obědů během všech výletů (nápoje nejsou zahrnuty v ceně),
- Vstup do Muzea filozofa Mevlany (oblast Kappadokie),
- Vstup do podzemního města Ozkonak (oblast Kappadokie),
- Vstup do přírodního skanzenu Goreme (oblast Kappadokie),
- Návštěva turecké karavanseráje,
- Návštěva hlavního města Tur. riviéry – Antalye,
- Návštěva místní mešity,
- Transfer na jednotlivé výlety,
- Odborný výklad českého zkušeného průvodce během všech výletů a prohlídek

Popis dopravy:
z Prahy

Popis stravování

Snídaně a večeře formou bufetu, nápoje u večeře se hradí extra). Možnost dokoupení programu ALL INCLUSIVE na 7. a 8. den pobytu (viz programové balíčky).

Popis ubytování

Ubytování: hotel "no name" kategorie min. 4*.

K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením (toaleta, sprcha nebo vana, fén), telefonem, TV se sat., klimatizací, minibarem (za poplatek) a trezorem (možnost poplatku). Většina pokojů i s balkonem nebo terasou.

Při poznávacích zájezdech se nejedná o ubytování v žádném konkrétním hotelu. Jména hotelů se dozvíte až po příletu do místa od našeho delegáta. U těchto ubytovacích zařízení nemůžeme zajistit Vaše zvláštní požadavky.

Program zájezdu

1. den

Přílet do Antalye: po přivítaní s delegátem, následuje transfer do Vašeho hotelu a informační schůzka, kde se dozvíte podrobnosti o Vašem programu. Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry.

2. den

Antalya – Konya - Kappadokia: po snídani se vydáme na cestu, která vede přes působivé pohoří Taurus do bývalého hlavního města Selčucké říše, do Konye – města tančících dervišů. Navštívíme impozantní mešitu a muzeum Mevlana, který je považován za největšího islámského filozofa a zakladatele tančících dervišů, jež jsou charakterističtí pro toto město. Myšlenky tohoto řádu jsou dodnes vyznávány mnoha věřícími. Po prohlídce následuje oběd, poté další cesta do oblasti centrální Kappadokie a po příjezdu ubytování na hotelu. Přenocování v 4* hotelu v Kappadokii.

3. den

Kappadokia: Goreme - Ozkonak: po snídani odjíždíme do podzemního města Ozkonak – starobylé město postavené na severních svazích hory Idis – cca 14 km severovýchodně od Avanosu. Město má mnoho vrstev sopečné žuly a jeho větší plochy jsou vzájemně propojeny tunely. Poté následuje oběd. Další zastávkou bude úchvatné Goreme – lokalita pohádkových komínů a skalních útvarů. Budeme moci obdivovat slavné jeskynní kostely a jejich zachovalé fresky. Pro hosty, kteří mají zájem o nevšední výlet – je možné zúčastnit se „letu balonem“. Přenocování v 4* hotelu v Kappadokii.

4. den

Kappadokia - Avanos – Ortahisar: po snídani následuje odjezd směrem k ústřednímu bodu Kappadokie Ortahisar – odsud se nabízí překrásný pohled do celého okolí. Cesta dále pokračuje do starého města Avanos s výhledem na nejdelší řeku Turecka tzv. Red River. Nejznámějším historickým rysem Avanosu, který je stále relevantní a viditelný doposud je výroba kameniny a keramiky. Množství výroben zpracovávají keramických jíl z červeného bahna a jednu výrobnu i navštívíme. V průběhu dne budeme mít také možnost navštívit a shlédnout jednu z místních tkalcoven. Následuje oběd. Podíváte se, jak koberec vzniká od samého začátku až po výsledný konečný produkt. Přenocování v 4* hotelu v Kappadokii.

5. den

Kappadokia - Antalya: po snídani se s Kappadokií rozloučíme a po starověké „Hedvábné stezce“ se malebnou krajinou přesuneme zpět na Tureckou riviéru. Cestou navštívíme Selčuckou karavanseráj, kde se ve středověku na svých dalekých cestách zastavovaly karavany velbloudů. Jednalo se o jakési „zájezdní hostince“ pro obchodníky. Během cesty zastávka na oběd a poté ubytování v hotelu na Tur. riviéře. Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry.

6. den

Antalya: dnes navštívíme Antalyi – největší město regionu s více jak 1 milionem obyvatel. Prohlídka centra města, návštěva zlatnictví, obchodu s koženým zbožím a bazaru, kde si můžete zakoupit čerstvé koření, drobné suvenýry apod. Během prohlídky oběd. Přejezd do posledního hotelu s možností čerpání programu ALL INCLUSIVE (klienti s balíčkem B). Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry.

7. den

Volný den: den plný relaxu s možností čerpání programu ALL INCLUSIVE (klienti s balíčkem B). Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Turecké riviéry.

8. den

Odlet zpět: tento den se bohužel musíme rozloučit a čeká Vás transfer na letiště v Antalyi a let do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.