Uganda - gorilí stezka

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Uganda, Entebbe
Název ubytování Uganda - gorilí stezka
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 63 378 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely a lodge *** podle místní kategorie - střední kvality - (6 započatých ubytovacích dnů v hotelu: v Kampale - 1 noc, u NP Kibale - 1 noc, u NP Queen Elizabeth - 2 noci, u NP Bwindi - 2 noci).

Pokoje: bez možnosti přistýlek.

Strava: snídaně, obědy a večeře.

 

Popis stravování

Plná penze

Popis ubytování

JinéMěna
Je třeba vyměnit dolary vydané až po roce 2006.
V supermarketech lze platit pouze v místní měně, což je ugandský šilink (1 USD = 3344 UGX), zatímco bazary a malé obchody přijímají také USD.

Upozornění!
- Za držení a užívání nelegálních drog a obchodování s nimi hrozí dlouhý trest odnětí svobody a vysoké pokuty.
- Je zakázáno fotografovat vojenské a policejní objekty, stejně tak i jejich zaměstnance.
- V Ugandě existuje vážný nedostatek vody a časté výpadky proudu.CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou Varšava - Entebbe - Varšava (s přestupem), letištní taxy, 6 nocí v hotelech*** a v tzv. lodge, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, safari terénními vozy 4x4, snídaně, obědy a večeře, 1 litr minerální vody denně, služby polského průvodce a anglicky hovořícího průvodce, turistický program (viz. níže), pojištění TU Europa - verze standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do národních parků (cca 110 USD/os.), povolení ke sledování goril (cca 600 USD/os.) a šimpanzů (cca 150 USD/os.), spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel a číšníky (cca 80 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, jídla a nápoje, které nejsou uvedeny v popisu hotelu, vízum do Ugandy (cca 100 USD, platí se na letišti), místní fakultativní výlety.

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu, byly uvedeny ke dni 28.2.2016 a mohou se změnit.VízaVízum do Ugandy
Ugandské vízum lze získat po příletu, na letišti v Entebbe.
K vystavení víza budete potřebovat:
- 2 pasové fotografie
- vyplněnou žádost o vízum a poplatek 100 USD/os.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu, musí mít alespoň 2 prázdné stránky.ProgramKampala • neprobádaný les Bwindi - gorilí stezka • Národní park Kibale - hledání šimpanzů • plavba po kanálu Kazinga • líná Ishasha • výhled na Měsíční hory • safari v Národním parku Queen Elizabeth

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
04:15 Setkání na letišti F. Chopina ve Varšavě, u odbavovací přepážky cestovní kanceláře Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem. Let pravidelnou linkou do Entebbe (s přestupem v Amsterdamu).
06:15 Odlet z Varšavy.
08:25 Přílet v Amsterdamu.
09:55 Odlet z Amsterdamu.
22:25 Přílet do Entebbe.
Přílet ve večerních hodinách, pasové a vízové odbavení, transfer do hotelu v Kampale. Ubytování, večeře (v důsledku pozdního příletu bude večeře pravděpodobně formou studené kuchyně), přenocování. (Trasa asi 40 km).
Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady.

Den 2
Po snídani návštěva hlavního města Ugandy - Kampaly. Nachází se v jižní části země, v blízkosti břehu Viktoriina jezera. Město bylo založeno kmenem Uganda v devatenáctém století. V Kambale uvidíme mimo jiné: chrám Namugongo, bahajský chrám a pohřebiště králů Ugandy - Kasubi. Přejezd do Národního parku Kibale - nádherného, afrického deštného pralesa. Pojedeme po asfaltových, ale i nezpevněných cestách, budeme míjet tradiční ugandské vesnice, sledovat místní obyvatele při jejich každodenní činnosti. Provázet nás budou krásné výhledy na okolní kopce. Během cesty se bude podávat oběd. V odpoledních hodinách se vydáme do hlubin lesa, v bažinatých oblastech se lze setkat s primáty a dalšími živočišnými druhy. Na východním okraji lesa Kibale se nachází svatyně Bigodi Wetland, bohatá flora deštného pralesa a bažin, fauna charakteristická pro tento region: turak modrý, opice, paviáni, mangusty a vydry. Svatyně Bigodi se nachází na bažinách Magombe, je domovem více než 200 druhů ptáků. Ubytování v lodgi v okolí Národního parku Kibale, večeře a přenocování. (Trasa asi 350 km).

Den 3
Po časné snídani se vydáme na pěší expedici za hledáním populace šimpanzů v hlubinách nejkrásnějších lesů Ugandy. Ačkoli tento druh savců je nejbližším zvířecím příbuzným člověka, je také zároveň nejvíce ohroženým druhem primátů. Vzhledem k tomu, že Národní park Kibale je jedním z největších deštných pralesů střední Afriky, je domovem velké komunity šimpanzů, počítá až několik desítek jedinců. Můžete vyhledat skupinu šimpanzů, naslouchat jejich houkání při komunikaci mezi sebou, a následně hluku způsobenému skupinou. Kontakt se šimpanzy v jejich přirozeném prostředí je ideální příležitostí k jejich pozorování během denních aktivit. Možná budeme mít příležitost vidět, jak se živí ovocem, odpočívají, žijí společensky, nebo dokonce loví malá zvířata. Během procházky bude příležitost vidět také jiná zvířata, například: kočkodana, paviána, opice rodu makakových, antilopu dujker, lesní prase nebo dokonce buvola. Pěší turistika může být docela intenzivní a může trvat až 4 hodiny. Po obědě se vydáme do Národního parku Queen Elizabeth. Ubytování v lodgi v okolí parku, večeře, přenocování. (Trasa asi 170 km).

Den 4
Po časné snídani se vydáme na safari do severní části Národního parku Queen Elizabeth podél stezky Kasenyi, kde budeme hledat mimo jiné: lvy, slony a buvoly. Na expedici je dobré se vybavit teleobjektivem a dalekohledem, s nimiž bude snazší rozpoznat a mačkat spoušť fotoaparátu na zvířata schovaná v křoví a savaně. Návrat do lodge k odpočinku, oběd během cesty. V odpoledních hodinách plavby po kanálu Kazinga, který tvoří přirozené spojení mezi jezerem Edward a jezerem Georgie. Uvidíme líné hrochy hledající jídlo ve vodě a buvoly brodící na mělčině. Je to napajedlo mnoha druhů zvířat, které někdy mohou být pozorovány během plavby. Okraje kanálu jsou také domovem různých druhů ptáků, mimo jiné: pelikánů, ledňáčků, čápů a mnoha dalších. Návrat do lodge v okolí Národního parku Queen Elizabeth na večeři a přenocování. (Trasa asi 60 km).

Den 5
Po snídani přejezd směrem k sektoru Ishasha skrze působivé savany travních porostů. S pohledem upřeným na stromy možná uvidíme lvy vyhřívající se v jejich větvích. Následně projedeme v terénních autech 4x4 přes savany, budeme hledat různé druhy antilop, například: kob, oribi, eland a zebry, bušboky (lesoně) a bdělého leoparda. Budeme pokračovat v jízdě na jih přes výšinu Kigezi - oblast zvanou "Švýcarsko Afriky", která oplývá malebným výhledem a skalními terasami soustředěnými kolem dlouhých, klikatých silnic vedoucích k neprobádaným lesům Národního parku Bwindi. Během cesty oběd. Zatímco se většina dnešních lesů datuje na 12 000 let, vegetace Bwindi se odhaduje na 25 000 let a vytváří dlouhý seznam různých druhů rostlin a živočichů. Seznam zahrnuje 310 druhů motýlů, 51 druhů plazů, 200 stromů, 88 můr a více jak 120 druhů savců, včetně 10 primátů (šimpanz, kočkodan horský a černolící, černý a bílý colobus, pavián a nejpopulárnější obyvatel Bwindi - gorila horská). Bwindi je také domovem pro 350 druhů ptáků, z nichž 7 je uvedeno v Červené knize ohrožených druhů. Lze zde potkat až 90% endemických druhů nalezených pouze v oblastech východní příkopové propadliny (Rift Valley), které lze jen těžko vidět v jiných částech východní Afriky, nebo je to zcela nemožné. Ubytování v lodgi v okolí Národního parku Bwindi, večeře. (Trasa asi 200 km).

Den 6
Po snídani se bude konat instruktážní setkání, nezbytné před zahájením trekkingu. Pod vedením profesionálního stopaře budeme procházet deštný prales a hledat rodiny horských goril. Expedice může být dlouhá a únavná, ale zahlédnutí tohoto nádherného zvířete v jeho přirozeném prostředí bude znamenat, že všechny problémy se stanou irelevantní. Průvodce zavede zájemce na hodinové setkání se stádem goril, které lze pozorovat ze vzdálenosti pouhých 7 m (pokud to dovolí bezpečnost). Tato expedice je zcela nepředvídatelná. Nikdy nevíte, kolik hodin strávíte, než narazíte na stádo. Někdy jsou to 2 hodiny, někdy dokonce až 8 hodin. Podmínky mohou být těžké - blátivé svahy, někdy déšť, proto je důležitá dobrá fyzická kondice. Místní průvodce vám přesně řekne, jak se chovat v přítomnosti těchto majestátních zvířat, aby bylo bezpečno. Návrat do lodge v okolí Národního parku Bwindi na večeři a přenocování. (Trasa asi 40 km).

Den 7
Snídaně, vystěhování z hotelu. Přejezd směrem k městu Mbarara, kde zastavíme na oběd. Následně se vydáme do skanzenu a muzea Igongo, kde se seznámíme s kulturou a zvyky lidí žijících v jihozápadní Ugandě, uvidíme typické budovy a zaposloucháme se do místní hudby a zpěvu. Čas volný k nakupování. Poté přejezd do Entebbe. Cestou zastavíme na focení na rovníku. Transfer na letiště. (Trasa asi 510 km).
23:30 Odlet z Entebbe.

Den 8
06:00 Přílet do Amsterdamu.
10:35 Odlet z Amsterdamu.
12:30 Přílet do Varšavy.

Upozornění!
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Očkování: Doporučuje se očkování proti žloutence, meningokokové meningitidě, záškrtu, tyfu. Je nutné potvrzení o očkování proti žluté zimnici. Doporučujeme vzít s sebou preventivně léky proti malárii.

Všeobecné pokyny
- Sledování goril a šimpanzů v Ugandě je v podobě trekkingu v hustém deštném pralese. Kvůli ochraně goril není dovoleno navštívit je ve skupinách větších než 8 osob. Jedním z problémů při sledování goril je, že se stěhují při hledání potravy, někdy jsou schované v lesích a nelze je pak najít. S gorilami se nesmí strávit více než hodinu denně, aby si nezvykly na přítomnost lidí.
- Před trekkingem musí být všichni obeznámeni se základními pravidly chování (seznámí je s nimi průvodce).
- Pokud má někdo kašel nebo rýmu, měl by od expedice upustit. Pokud si všimnete jakékoliv infekce, může průvodce odmítnout přiblížení ke gorilám. Kontakt s lidským onemocněním je může ovlivnit velmi nepříznivě, zejména s infekčními kmeny bakterií.
- Po vypátrání goril musíte zůstat ostražití: držet se ve vzdálenosti 7 metrů, nevydávat žádné zvuky a nedělat žádné prudké pohyby, které by mohly rozrušit gorily. Je přísný zákaz focení s bleskem, který je ruší a činí je agresivními. Trek probíhá v obtížných podmínkách a je velmi intenzivní, proto se expedice doporučuje lidem s alespoň průměrnou fyzickou kondicí.
- Je třeba vzít s sebou: teplou nepromokavou bundu, halenku s dlouhými rukávy a dlouhé kalhoty, trekkingové boty zakrývající kotníky.
- Doporučujeme vzít také rukavice, kapesní svítilnu, kapesní dalekohled, vodotěsné pouzdro na fotoaparát/videokameru.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.