Uganda od severu k jihu

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Uganda
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 95 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Uganda láka především přírodními oblastmi, které svým významem, koncentrací, pestrostí a krásou mnohdy převyšují vyhlášenější místa v jiných afrických zemích. V národních parcích a chráněných oblastech uvidíme rovníkové deštné lesy, rozlehlá jezera, savany a mokřady s veškerou faunou a flórou. V otevřeném terénu bude šance pozorovat zástupce většiny druhů zvířat vyskytujících se ve východní Africe – od malých kopytníků až po slony. Uganda je zcela ojedinělá množstvím a druhovou pestrostí zástupců ptačí říše. Jednou z největších zajímavostí je pozorování šimpanzů v Budongo Forest, návštěva vodopádů na Nilu v NP Murchison Falls a sledování života zvířat v Kazinga Channel z lodi. Vrcholem programu je stopování a pozorování horských goril, které kromě Ugandy, Rwandy a Konga nelze zahlédnout nikde jinde na světě!
Západní hranice s Kongem je lemovaná bájným, místy ledovým krunýřem pokrytým, pohořím Ruwenzori (třetí nejvyšší vrchol Afriky Mt. Margherita 5109 m) a jižněji vulkanickým pohořím Virunga. Pohledy na ně náleží k těm nějkrásnějším v Africe. Často citovaná slova Winstona Churchilla, že "Uganda je perlou Afriky", zůstávají naštěstí i nadále platná!Poznámka:Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na cestovní smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
Žádné očkování není povinné, některá jsou však doporučená. Vzhledem k nevyhnutelným časovým prodlevám začněte raději včas.

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1. den

letecky Praha – Entebbe, přesun na hotel.

2. den

Ziwa Rhino Sanctuary – přejezd tropickou vegetací do záchranné stanice bílých (širokohubých) nosorožců, které budeme pozorovat z bezprostřední blízkosti.

3. - 4. den

Budongo Forest – pěší safari v doprovodu rangera a ranní pozorování šimpanzů; dojezd do největšího národního parku Ugandy Murchison Falls – zastávka na hraně vodopádů, klasické safari s pozorováním typických zvířat parku (sloni, žirafy, buvoli, antilopy a mnoho dalších kopytníků, možná lvi a levharti); lodní safari na Nilu s pozorováním života ve vodě i kolem ní (zejména krokodýli, sloni, antilopy, buvoli, hroši a vodní ptáci, velká šance spatřit vzácného a nádherného člunozobce velkého), pěší výstup od břehu Nilu k vrcholu vodopádů, po celý čas ohromující pohledy do sedmimetrové průrvy, kterou se valí všechna voda Nilu!

5. den

Jezero Albert – přejezd v západní části Velké příkopové propadliny: cesta lemovaná stády zebu doprovázenými hrdými pastevci kmene Alurů, poli manioku a chýšemi s doškovými střechami; břehy porostlé palmami; krajina členěná stržemi, vodními toky a bažinami střídajícími se s políčky tabáku, bavlny a sladkých brambor; zastávka v přístavní rybářské vesnici Butiaba, dojezd do města Fort Portal, odkud spatříme bílé vrcholky Ruwenzori.

6. den

Ruwenzori – život obyvatel kmene Bakonzo; pěší túra do džungle v podhůří, návštěva domorodé vesnice.

7. den

NP Queen Elizabeth – lodní safari po přírodním kanálu Kazinga až k ústí do jezera Edward – velká koncentrace hrochů, buvolů a dalších velkých savců, koupajících se slonů, vyhřívajících se krokodýlů s hejny vodních ptáků a dravci doslova na dosah ruky.

8. den

NP Queen Elizabeth – ranní safari s masivem Ruwenzori v pozadí; sloni, buvoli, různé druhy antilop, stáda mohutné vodušky kob, možná spatříme i lvy; návštěva unikátních solných jezer v oblasti Katwe – významná naleziště soli a její těžba tradičním způsobem; možnost pozorování plameňáků.

9. den

NP Bwindi – přejezd podle počasí a sjízdnosti cest jednou z variant: 1) za sucha přímo na jih podél konžských hranic směr Ishasha – cestou se pokusíme objevit vzácné stromové lvy na okraji lesa; návštěva Kihihi – vesnice dřevěných koloběžek; 2) za mokra horskou cestou přes kultivovanou zemědělskou oblast Rukungiri.

10. den

„Gorilla tracking“ v NP Bwindi: za prvních ranních paprsků se vydáme do Bwindi Impenetrable Forest (doslova „neproniknutelný les“) – mimořádný zážitek v blízkosti jedinečných tvorů v nitru horského deštného pralesa; odpolední procházka domorodou vesnicí.

11. den

Jezero Bunyonyi – četné ostrovy obklopené horskými svahy, projížďka po jezeře, noc na břehu jezera.

12. den

NP Lake Mburo – pestrá mozaika biotopů – bažiny pokryté porosty papyru, pět jezer, savany a kopce s nízkými keři a převažujícími akáciemi, večerní safari autem a noc strávená přímo v srdci parku.

13. den

NP Lake Mburo – pěší safari; stáda zeber a další z mnoha druhu kopytníků (buvolovec topi, lesoň, impala, buvol kaferský nebo dokonce i obrovitá antilopa losí); odpoledne odjezd do Kampaly, zastávka na rovníku; krátká prohlídka Kampaly, večer relaxace v Entebbe před cestou domů.

14. den

Letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.