Velká cesta východní Afrikou

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Uganda, Rwanda, Tanzanie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 265 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávání nejhezčích afrických národních parků, setkání s horskými gorilami a šimpanzi, objevování památek UNESCO.

Program zájezdu

1. den - PRAHA - ENTEBBE

Odlet do Ugandy. Večer přílet do Entebbe. Transfer do hotelu Imperial Botanical Garden 4*, nocleh.

2. den - ENTEBBE – KAMPALA - MASINDI

Procházka na pláži jezera Victoria. Odjezd do Kampaly, metropole Ugandy. Prohlídka města, návštěva hrobky Kasubi Tombs (UNESCO), oběd. Odpoledne transfer do Masindi, večeře, ubytování v Masindi.

3. den - MASINDI – BUDONGO FOREST – TREK ZA ŠIMPANZI – NP MURCHISON FALLS

Po snídani odjezd do Budongo Forest na pěší výlet za šimpanzi. Transfer do NP Murchison Falls. Oběd formou pikniku nad vodopády. Přejezd Nilu, ubytování v Paraa Safari 5*. Odpoledne projížďka lodí po Nilu k patě vodopádů Murchison a krátké safari v NP Murchison Falls. Večeře a nocleh.

4. den - NP MURCHISON FALLS – GREAT RIFT VALLEY – FORT PORTAL

Cesta do města Fort Portal s úžasnou vyhlídkou na jezero Albert. Průjezd velkou příkopovou propa– dlinou Great Rift Valley (UNESCO), kde se otevřou nádherné pohledy do okolní krajiny. V blízkosti Fort Portal budete moci obdivovat čajové plantáže. Večeře a nocleh v hotelu Mountain of the Moon 4*.

5. den - FORT PORTAL – NP QUEEN ELIZABETH

Návštěva tržnice a centra města. Odjezd do NP Queen Elizabeth, zastávk na rovníku. Výhledy na pohoří Ruwenzori (UNESCO) na hranici s Kongem. Ubytování a oběd v Mweya Safari Lodge 5*. Projížďka lodí po kanálu Kazinga s vysokou koncentrací hrochů, vodních buvolů či slonů. V podvečer krátká safari v okolí. Queen Elizabeth je jedním z nejkrásnějších afrických parků. Večeře, nocleh.

6. den - NP QUEEN ELIZABETH (ISHASHA)

Po časné snídani cesta napříč savanou podél hranice s Kongem do Ishashy, kde s trochou štěstí spatříte „stromové lvy“, kteří se naučili lézt do korun stromů, kde mohou nerušeně spát. Celodenní safari s obědem formou balíčku. Večeře a nocleh v oblasti Ishasha v Savanah Resortu 3*.

7. den - ISHASHA – BWINDI - KISORO

Odjezd do Rwandy přes oblast Bwindi (UNESCO) se stejnojmennou rezervací. Příjezd do Kisora v blízkosti ugandsko-rwandské hranice, oběd. Přejezd dále do Ruhengeri. Zastávka u propojených kráterových jezer Burera a Ruhondo. Poté návštěva kulturní vesničky patřící pod projekt Iby‘ Iwacu. Zde se seznámíte s historií Rwandy a životem místních lidí. Večeře a ubytování v Gorilla View lodži 5*.

8. den - RUHENGERI – NP VOLCANOES (TREK ZA HORSKÝMI GORILAMI) - KIGALI

Odjezd do Kinigi na schůzku s rangery a informacemi o průběhem pěšího výletu za horskými gorilami (1 - 4 h). Doporučujeme pevnou obuv a nepromokavé oblečení. Cesta vede hustým lesem. Během výletu panují přísná pravidla. Ke gorilí rodině může být puštěno max. osm návštěvníků denně a je tedy možné dělení do dvou skupin. S gorilami lze trávit max. 1h pozorování. Po výletu oběd a transfer do Kigali. Návštěva Genocide Memorial Centre, památníku tragické historie země. Odjezd do hotelu Des Mille Collines 4*, kde se točil slavný film Hotel Rwanda. Večeře a nocleh v hotelu.

9. den - KIGALI - NAIROBI

Snídaně formou balíčku. Transfer na letiště, odlet do Nairobi. Transfer do slavné restaurace Carnivore, oběd. Prohlídka muzea Karen Blixenové a návštěva manufaktury Kazuri, s ruční výrobou keramiky. Navečer transfer do hotelu Panafric 4*, večeře, nocleh.

10. den - NAIROBI – NP LAKE NAKURU – NP LAKE NAIVASHA

Odjezd do NP Lake Nakuru s možností vidět nosorožce, buvoly, impaly, gazely a další zvířata a pozorovat pelikány, plameňáky či čápy. S trochou štěstí spatříte i lvy a levharty. Oběd formou balíčku. Odjezd k jezeru Naivasha do Naivasha Sopa lodže 4*, večeře, nocleh.

11. den - NP LAKE NAIVASHA – NP HELLS GATE – NP MASAI MARA

Projížďka lodí po jezeře Naivasha mezi hrochy. Uvidíte vodušky a vodní ptáky a možná spatříte i orly jasnohlasé. Odjezd do NP Hells Gate. Procházka v parku se skalisky připomínající bránu do pekel. Oběd formou balíčku. Odpoledne transfer do NP Masai Mara. Ubytování v Mara Sarova lodže 4*.

12. den - NP MASAI MARA

Ranní safari. Při trošce štěstí spatříte lvice na lovu. Návrat, snídaně a celodenní safari. Jídlo v lodži.

13. den - NP MASAI MARA – ISEBANIA – NP SERENGETI

Odjezd do NP Serengeti přes bránu Ndabaka nedaleko Viktoriina jezera. Oběd formou balíčku. Safari cestou. Přejezd do centrálních oblastí Serengeti. Ubytování v Serengeti Serena Lodge 5*, večeře.

14. den - NP SERENGETI

Celodenní safari v NP Serengeti. Stravování a nocleh v lodži.

15. den - NP SERENGETI – KRÁTER NGORONGORO

Ranní safari. Po snídani safari a přejezd do oblasti Ngorongoro. Oběd formou pikniku. Zastávka v Olduvai v Olduvai Gorge, kde byly objeveny ostatky Zinjanthropa, předka pračlověka Australopitheka. Uvidítě i jeho zkamenělou stopu starou cca 3,6 mil. let. Návštěva masajů (fakult.). Stoupání k okraji Ngorongoro s úžasným výhledem. Cesta pokračuje do Ngorongoro Serena lodže 5*, večeře a nocleh.

16. den - KRÁTER NGORONGORO – ARUSHA

Odjezd na dno kráteru, safari a oběd formou pikniku. Odjezd do Arushy do SG Premium Resort 4*, večeře.

17. den - ARUSHA – STONE TOWN (ZANZIBAR)

Po snídani odjezd na letiště, přelet na Zanzibar. Transfer do Stone Townu, ubytování, oběd. Pěší prohlídka města.

18. den - SPICE TOUR – PLÁŽOVÝ HOTEL

Odjezd do Nungwi. Zastávka na farmě, kde se pěstuje koření. Transfer do hotelu 5*, ubytování, pobyt u oceánu s All Inclusive.

19. den - POBYT NA ZANZIBARU

Rrelaxace na pláži. Hotel 5* All Inclusive.

20. den - ODLET ZE ZANZIBARU

Odpoledne ransfer na letiště, odlet do Prahy. Přílet druhý den.Tip z okolí
Zanzibar: Bělostné pláže a černý stín minulosti Zanzibar voní mystickým orientem jako to nejbarevnější exotické koření. Ostrov v Indickém oceánu vzdálený dvě hodiny plavby od Tanzanie patřil po staletí Ománskému sultanátu a dodnes si tam připadáte, jako byste se na létajícím koberci přenesli do říše tisíce a jedné noci.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.