Památky západní Ukrajiny a východního Slovenska v

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Ukrajina, Evropa, Ukrajina
Název ubytování Památky západní Ukrajiny a východního Slovenska v UNESCO
Typ ubytování Pokoj
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 7 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis
Lvov - je největší město západní Ukrajiny. Město leží v kopcovitém terénu na okraji vysočiny Roztoččja na říčce Poltvě.

Užhorod - přímo u hranice se Slovenskem. Je centrem Zakarpatské oblasti a okolního Užhorodského rajónu. Je tedy nejen nejzápadnější, ale také nejmenší oblastní metropolí na Ukrajině.

Bardejov – město na Slovensku v Prešovském kraji. Leží na severovýchodě země, v oblasti Šariše. Toto historické a lázeňské město je pro své zachovalé středověké centrum od roku 2000 zapsané mezi lokality Světového dědictví UNESCO.


Cena zahrnuje

1 místo v autobuse
1 zavazadlo, 1 palubní tašku
Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
Technický delegát
1x ubytování v Užhorodě
1x ubytování v Mukačevo
1x ubytování ve Lvovu
1x ubytování v Bardějově

Cena nezahrnuje

Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč/den
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna 30,- Kč/den
Vstupy do památek

Nástup / Výstup
Praha, Jihlava, Brno

Program
1. den - V brzkých ranních hodinách odjedeme z Prahy na Slovensko. Odpoledne si prohlédneme historické centrum Košic. Uvidíte domy a paláce z období gotiky, baroka i secese a uvidíme i největší gotickou slovenskou katedrálu sv. Alžběty, která tomuto centru dominuje. Po přejezdu hranice s Ukrajinou přijedeme do Užhorodu, ubytování. Večer procházka městem.
2. den - Po snídani odjezd z hotelu a zamíříme do krajanského spolku Tomáše Garyka Masaryka. Poté se podíváme do čtvrti Malé Galago, kde stojí staré vládní a obytné budovy postavené československou vládou ve 20. a 30. letech minulého století. Vrátíme se zpět do centra a kolem řeckokatolické katedrály se projdeme hradní čtvrtí. V individuálním volnu budete moci navštívit užhorodský skanzen lidové architektury. Odpoledne odjezd do Mukačeva, město, které patřilo mezi světovými válkami Československu. Prohlídka historického centra s cennými památkami ze 14. stol., mezi něž patří barokní klášter, gotická kaple a především nedobytný hrad Palanok tyčící se nad městem. Ubytování v Mukačovu.
3. den - Po snídani pojedete karpatskou hornatou krajinou s malebnými výhledy směrem na Lvov. Cestou se zastavíme ve vesničce Iza, která je proslulá výrobou tradičních předmětů z proutí a dřeva. Kolem poledne přijedeme na Koločavu přezývanou turistickou „čechárnou“ v Zakarpatí. Po prohlídce minimuzea Ivana Olbrachta, které se nachází v místní škole. Před odjezdem se ještě podíváme k hrobu Nikoly Šuhaje i k hrobu jeho ženy Eržiky a navštívíme také dřevěný kostelík sv. Ducha. Poté pojedete horskou oblastí přes poloninu Boržava do Lvova, ubytování.
4. den - Po snídani bude prohlídka pozoruhodného Lvova, hlavního města západní Ukrajiny. Jeho centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Lvov je také důležitým duchovním střediskem. Své katedrály tu má řeckokatolická, římskokatolická i arménská církev. V roce 2001 navštívil město papež Jan Pavel II. Prohlédneme si památkovou rezervaci, uvidíme všechny tři katedrály, renesanční kapli Boimů i čtvercové náměstí s radnicí a památnými renesančními a městskými domy. Odjezd do Bardějova, kde se ubytujeme.
5. den - Po snídani si prohlédneme centrum Bardějova. Město bylo pro svou unikátnost zapsáno na seznam UNESCO. Poté odjedeme do Hervartova, malé obce, kde stojí další památka ze seznamu UNESCO – vzácný dřevěný římskokatolický kostel sv. Františka z Assisi. Poté již pojedeme do Levoči, perly spišské koruny, jejíž historické centrum je zapsáno na listině UNESCO. Další zastávkou bude typická salaš Krajinka u Ružomberoku. Do Brna přijedeme v pozdních večerních hodinách, následně do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.