Pohodový týden - Podkarpatská Rus - krajem Nikoly

*****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Ukrajina, Evropa, Ukrajina
Název ubytování Ubytování Apr
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 10 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: 6x snídaně, 5x večeře. Bohaté snídaně formou švédských stolů a večeře o třech chodech jsou podávány v hotelové restauraci.

Popis ubytování

Ubytování:****hotel má 2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV. Součástí hotelu je 25 m dlouhý bazén (vstup v ceně), sauna a wellness.

Popis lokality ubytování

Popis destinaceUkrajina - Podkarpatská Rus - Zakarpatská UkrajinaPtáte se proč zrovna na Ukrajinu? Ukrajina. a především její ,nám nejbližší část Podkarpatská Rus alias Zakarpatská Ukrajina Vás chytne hned při první návštěvě a Vy se sem budete chtít neustále vracet.Zakarpatská Ukrajina. je totiž místem, kde si zaručeně odpočinete od dnešní hektické a uspěchanédoby,od všech ruchů a svodů naší západní civilizace a právě zde načerpáte spoustu duševních a fyzických sil. Jenom tady, v jednom z nejromantičtějších a nejchudších koutů Evropy se na mnoha místech můžete na chvíli vrátit v čase o několik desetiletí nazpět a zavzpomínat na dobu, kdy toto území byla nejvýchodnější součástí bývalého Československa. Dodnes je tato část historie všudypřítomná (historické památky, budovy, české nápisy a značení, vzpomínky místních obyvatel).Koneckonců Nikolu Šuhaje loupežníka asi netřeba představovat.Další velkou výhodou Ukrajiny. je i to,že se zde poměrně dobře domluvíte. Ukrajinština je češtině poměrněblízká a pokud se naučíte pár základních slovíček či frází,budete se zde cítit jako doma a místní Vászde rádi uvidí. A při debatách s nimi možná získáte i trochu jiný pohled na svět.Ukrajina. to ale není jen Podkarpatská Rus. Jako přímořský stát má samozřejmě své moře. Kdo chce poznat „výkladní skříň“ bývalého Sovětského svazu a zjistit co sem tak mocně přitahovalo bez rozdílu jak ruskou šlechtu a cary, tak i sovětské pohlaváry, kdo chce poznat místa kde se v únoru 1945 rozhodovalo o osudu Evropy a o vzniku OSN, ten vyrazí na Krym. Bonusem k poznávání místních památek a přírody je zde příjemné lenošení u Černého moře na pobřeží proslulé krymské riviéry.A v neposlední řadě, pro toho kdo má naopak raději trochu chladu,a už ho omrzelo lyžování v Alpách, Dolomitech apod. a kdo by chtěl zažít trochu netradiční konec roku je zde nabídka silvestrovshého pobytu a zimních radovánek v Podobovci v oblasti poloniny Boržava. Prostě Ukrajina. vám má co nabídnoutProto CK Poznání nabízí širokou nabídku zájezdů do destinace Ukrajina.
Zájezdy do :Ukrajina - Zakarpatská Ukrajina - Podkarpatská Rus, Ukrajina - Krym - poznávací zájezdy s turistikouUkrajina na kole - cyklozájezdyUkrajina - zájezdy s turistikou pod střechuUkrajina - horská turistika

Program zájezdu

1. den:

odpolední odjezd z ČR, tranzit přes Slovensko na Ukrajinu.

2. den:

příjezd na ubytování do oblasti MEŽHORJE, snídaně na hotelu, dopolední procházka po MEŽHORJE, odpoledne autobusem výjezd na nenáročnou vycházku po loukách s výhledy na okolní poloniny a hory, mezi sedlem KAMJONKA a Mežhorjem, večeře na hotelu.

3. den:

snídaně, odjezd busem pod poloninu BORŽAVA, snad nejkrásnější poloninu Podkarpatské Rusi, do vesničky PILIPEC, sedačkovou lanovkou se dostaneme téměř na hřeben, na který vystoupáme a postupně zdoláme nejvyšší vrcholy poloniny - VELIKIJ VĚRCH (1 598 m) a STOJ (1 681 m), zpět strmě sestoupíme podél vodopádu ŠIPOT, v jehož průzračných vodách se můžeme vykoupat (túru lze zkrátit a pro sestup zpět můžeme využít lanovku), autobusem zpět z Pilipce do hotelu, večeře.

4. den:

snídaně, výlet do NÁRODNÍHO PARKU SINĚVIR, výstup k legendou opředenému SINĚVIRSKÉMU JEZERU, návštěva malebné vesničky SINĚVIRSKÁ POLJANA, ochutnávka místní speciality šašliku, procházka romantickými údolími řek Těrebly a Ozerjanky, výstup k vysokohorskému divokému jezírku OZIRCE ve svahu poloniny PIŠKOŇA, koupání v osvěžujících peřejích průzračných říček, autobusem zpět do hotelu, večeře.

5. den:

snídaně, odjezd autobusem pod poloninu BORŽAVA, na kterou se opět přiblížíme lanovkou, a tentokrát po pěšinách lemovaných hustými porosty borůvek přejdeme po hlavním hřebenu s nádhernými výhledy do údolí a na panorama celé poloniny až do vesnice RIČKA, autobusem do hotelu, večeře.

6. den:

snídaně, výlet do KOLOČAVY za nedávnou československou historií - muzeum Ivana Olbrachta, dřevěný kostelík s hroby četníků zastřelených Nikolou Šuhajem, skanzen s úzkokolejkou, hroby Nikoly a Eržiky. Vystoupáme „gruzavikem“ na hřeben poloniny KRÁSNÁ, projdeme se po hřebeni a sestoupíme zpět do KOLOČAVY, občerstvení v bývalé četnické stanici, autobusem zpět do hotelu, večeře.

7. den:

snídaně, autobusem odjezd do vesničky IZA s proutěným zbožím všeho druhu, návštěva druhého největšího města Podkarpatí MUKAČEVA (hrad, centrum města s pěší zónou, poslední nákupy v ohromné tržnici), odjezd přes Slovensko do ČR.

8. den:

dopolední návrat do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.