Havaj – velký poznávací okruh

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 92 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Havaj je vskutku úžasné místo! Proslulá oáza klidu, slunce a pohody uprostřed Pacifiku nabízí však mnohem víc než exotické pláže a hotely. Navštívíme úžasná místa, kam běžný turista nevkročí. Procestujeme čtyři ostrovy a postupně se seznámíme s památkami původní polynéské kultury i novodobé historie souostroví. Poznáme tropický deštný les s vodopády, divoké pobřeží s útesy a různobarevnými plážemi, hluboký kaňon srovnatelný svojí majestátností s Velkým kaňonem v Arizoně, aktivní vulkány a lávové jeskyně, horský mlžný les se stromovými kapradinami, vysokohorskou bezlesou krajinu s nekonečným rozhledem v krystalicky čistém vzduchu. Přesuny mezi ostrovy jsou letecké, po pevnině pak najatým mikrobusem a pěšky. Ačkoli se jedná o zájezd poznávací, vždy se v rámci programu najde prostor na osvěžení v oceánu.Velikost skupiny:8-11 účastníků.Poznámka:Ke vstupu do USA je nutný biometrický pas a registrace ESTA nebo platný pas s vízem USA.Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

Popis stravování

bez stravování

Popis ubytování

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky Praha – Honolulu na ostrově Oahu. Prohlídka "velkoměsta Pacifiku"; Waikiki Beach; Pearl Harbor; vyhlídka na město z Mount Tantalus.

3. - 4. den

Korálová zátoka Hanauma; replika japonského kláštera Byodo-In; vyhlídka Nuuanu Pali; North Shore - surfařské severní pobřeží. Fakultativně návštěva Polynéského kulturního centra v Laie.

5. - 7. den

Přelet na ostrov Kauai. Příbojový vodotrysk Spouting Horn; Waimea - místo přistání Jamese Cooka; Waimea Canyon přezdívaný "Velký kaňon Pacifiku"; krátký pěší výlet na divokém západním pobřeží Na Pali.

8. - 10. den

Přelet na ostrov Maui. Zelené Iao Valley; bývalé hlavní město Lahaina; sopka Haleakala (Dům Slunce); klikatou pralesní silnicí do města Hana; tropická botanická zahrada; pěší výlet bambusovým lesem k vodopádům Waimoku.

11. - 15. den

Přelet na ostrov Hawaii (Big Island). Národní park Hawaiian Volcanoes ; kráter Halemaumau (Dům horské kapradiny); lávová jeskyně Thurston Lava Tube; po silnici "Chain of Craters Road" zalité lávou; podle aktuální situace pozorování aktivních lávových proudů; "suché" západní pobřeží. Mys Ka Lae - nejjižnější bod USA; havajská svatyně Puuhonau o Honaunau; "mokré" severovýchodní pobřeží; vodopády Akaka; úzkou pralesní vyhlídkovou silnicí Omonea. Po Saddle Road mezi sopečné vrcholy Mauna Kea a Mauna Loa. Pokud počasí dovolí, výlet terénním autem na vrchol Mauna Kea (Bílá hora, 4205 m).

16. - 18. den

Přelet na ostrov Oahu; možnost individuální prohlídky Honolulu, koupání, nákupy; letecky zpět do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.