New York po americku + Coney Island (letecky z Prahy)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA, New York
Ubytování Hotel***
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 49 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jedinečný poznávací zájezd se zkušeným průvodcem, během kterého poznáte New York jako praví Američané. Poplujete lodí až k Soše Svobody, z Manhattanu si vychutnáte pohled na Brooklynský most, uvidíte New York před boomem mrakodrapů, ochutnáte původní hot dog, typický bagel a povečeříte v lokále Forresta Gumpa. Zažijte s námi New York jako místní!

Program zájezdu

1. den

Odlet z ČR, přílet do New Yorku a transfer na ubytování. Náš první večer v New Yorku strávíme na Times Square, tedy na místě, kam to táhne všechny Newyorčany i místní obyvatele, zvláštně pak tehdy, když je co slavit. A my náš přílet do města, které nikdy nespí, určitě oslavit musíme. Na „křižovatce světa“ se nejprve porozhlédneme, posadíme se na známé červené schody, budeme vychutnávat místní atmosféru a ruch a potom nás bude čekat společná večeře v typickém americkém podniku Bubba Gump Shrimp inspirovaném filmem Forrest Gump. Zde budeme moci ochutnat pravou americkou kuchyni – vynikající mořské plody, hamburgery, šťavnaté steaky a typické dezerty. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně v pozdních večerních hodinách.

2. den

Ráno nás čeká fascinující pohled na panorama Manhattanu z promenády v Brooklynu, kam místní rádi chodí na procházky nebo za sportovním vyžitím. Brooklynský most, ocelovou ikonu města, před sebou uvidíme v celé kráse. Říká se, že kdo přes něj nepřešel, jako by v New Yorku vůbec nebyl. Projdeme se po něm tedy i my a jak se budeme přibližovat k newyorským mrakodrapům, budou nás míjet četní běžci a cyklisti. Přes malebný South Street Seaport pak dorazíme až na nástupiště, odkud odplouvají trajekty na newyorský ostrov a jednu z městských částí Staten Island. Zde nás bude čekat návštěva okouzlujícího historického skanzenu Richmond Town, ve kterém si díky domkům z 19. století budeme moci představit, jak vypadal New York před tím, než jej zaplnily mrakodrapy. Uvidíme zde mimo jiné nejstarší zachovanou školu v celých USA. Následně se dopravíme zpět k nástupišti lodí, prohlédneme si také místní působivý památník teroristických útoků z 11. září a odplujeme lodí zpět na Manhattan. Zde mineme pitoreskní kapli Our Lady of The Rosary, ve které jsou uloženy relikvie první americké světice Elizabeth Ann Setonové. Na osvěžující americké pivo nebo něco k  snědku se pak zastavíme v místě vskutku legendárním, v hostinci Fraunces Tavern, jednom z nejstarších v NYC, kam chodil i sám George Washington. Večer se pak kolem Indiánského muzea a přes první newyorský veřejný park Bowling Green projdeme po Broadwayi, tzv. kaňonem hrdinů, a mineme známou bronzovou sochu býka, označující vstup do finančního světa. Na newyorskou Wall Street nakoukneme samozřejmě i my a pak budeme pokračovat až k nejsmutnějšímu místu novodobé historie, k působivému památníku Ground Zero, kde dříve stávala newyorská Dvojčata. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně ve večerních hodinách.

3. den

Ráno podnikneme plavbu, kterou nevynechá žádný návštěvník New Yorku – dopravíme se totiž na ostrov Svobody, na němž se majestátně tyčí newyorská ocelová dáma, Socha Svobody, zvedající do výše svoji pochodeň. Poté, co se podíváme do podstavce sochy, se lodí dopravíme také na ostrov Ellis Island s budovou bývalé imigrační stanice. Právě tudy procházely miliony lidí, kteří chtěli v Novém světě začít nový život. Odpoledne poznáme některá z kouzelných zákoutí newyorské bohémské čtvrti Greenwich Village. Na něco dobrého k snědku se zastavíme v cihlové potravinové tržnici Chelsea Market. Jakmile se posilníme, vydáme se na procházku, během níž dorazíme ke slavnému rohovému mrakodrapu Flatiron Building, kterému se pro jeho tvar přezdívá „žehlička“. Odtud je to jen kousíček na rušné náměstí Union Square, kde v místním parčíku Newyorčané rádi tráví obědové pauzy. Dojdeme až do Washington Square Park, který obklopují budovy Newyorské univerzity a kde se tyčí téměř třicetimetrový Washingtonův oblouk. Právě zde dříve bývalo newyorské popraviště. Ve večerních hodinách návrat na hotel s  průvodcem nebo individuálně.

4. den

Ráno se vydáme k pobřeží Atlantského oceánu na poloostrov Coney Island v nejjižnější části Brooklynu, kam Newyorčané v hojném počtu vyrážejí o víkendech za zábavou a odpočinkem. Projdeme se po pobřeží a uvidíme stánek Nathan’s Famous, který údajně začal prodávat vůbec první newyorské hot dogy. Jakmile se otevřou brány místního lunaparku, budou zájemci moci vyzkoušet jízdu na legendární dřevěné horské dráze Cyclone z roku 1927 nebo si užít jiné aktrakce či odpočinek na pláži. V odpoledních hodinách přejedeme metrem opět na Manhattan a uvidíme jednu z newyorských ikon, mrakodrap automobilového magnáta Chrysler Building a na cestu si budeme moci koupit kávu v kelímku v budově obrovského elegantního nádraží Grand Central Terminal, které se často objevuje ve filmech odehrávajících se v New Yorku. Dorazíme až k budově Empire State Building, u které nás čeká množství nákupních možností včetně známého obchodního domu Macy’s a také spousta restaurací a řetězců rychlého občerstvení. Večer si zájemci budou moci dopřát zábavu v tom pravém newyorském stylu a připojit se spolu s místními i turisty ke zhlédnutí některého ze slavných newyorských muzikálů v divadelním distriktu kolem ulice Broadway.  Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

5. den

Dnes dopoledne strávíme v Central Parku, kde uvidíme třeba „Velkou louku“, na kterou Newyorčané v letních měsících chodívají na představení Metropolitní opery, nebo památník Johna Lennona před domem Dakota House, ve kterém tento hudebník bydlel a před kterým byl zavražděn. Central Parkem pozvolna dojdeme až na Pátou Avenue, kde nás čekají slavné budovy jako obchod Apple, hotel Plaza, mrakodrap Trump Tower nebo klenotnictví Tiffany. Společně také ochutnáme newyorskou specialitu, kterou je houska z kvašeného těsta s dírou uprostřed, tzv. „bagel“. V New Yorku prý chutná nejlépe a my si na ni zajdeme do jedné z nejvyhlášenějších „bageláren“. Kolem impozantní katedrály sv. Patrika pak dorazíme až do míst, kde bije srdce New Yorku, k Rockfellerovu centru. Zde se před sochou Prométhea v zimě nachází známé kluziště a před budovou Grand Electric Building také newyorský vánoční strom. Dnešní den si budete pamatovat také díky působivé vyhlídce Top of the Rock z nejvyšší budovy Rockfellerova centra. Zájemci budou moci navštívit také panoramatickou restauraci Rainbow Room. Odpoledne možnost návštěvy některého z významných newyorských muzeí a galerií dle vlastního výběru (světoznámé Americké muzeum historie přírody se 35 milióny exponátů; muzeum s největší sbírkou moderního umění na světě MoMa; proslulé Guggenheimovo muzeum, muzeum voskových figurín Madame Tussaud´s nebo třeba Indiánské muzeum) nebo využít čas k nákupům. Ve večerních hodinách návrat na hotel individuálně.

6. den

Ráno nás čeká návštěva nejslavnější afroamerické čtvrti v USA, newyorského Harlemu. Zde se ráno zúčastníme působivé gospelové bohoslužby, během níž si budeme připadat téměř jako uprostřed filmu Sestra v akci. Podíváme se na divadlo Apollo, ve kterém vystupovala nejedna hvězda černošského hudebního nebe a budeme mít čas na oběd v některé z místních restaurací vyhlášených jižanskou kuchyní a případně také na výhodné nákupy. V odpoledních hodinách návrat na hotel, transfer na letiště a odlet zpět do ČR. 

7. den

Přílet do ČR v odpoledních hodinách.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 35 x 22 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla) Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a o rozměrech, jejichž součet nesmí přesáhnout 157 cm (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)

Cestovní pojištění

EASY (48 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (123 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: Plavba k Soše Svobody vč. vstupu do podstavce Dospělý 520 KčDítě 260 KčSenior 400 Kč Top of the Rock Dospělý 960 KčDítě 790 KčSenior 900 Kč Bubba Gump Shrimp Dospělý 50 KčTip z okolí
Do New Yorku letos přijel rekordní počet turistů Počet turistů, kteří letos navštívili New York, překonal očekávání i loňský rekord a je nejvyšší v historii. Přijelo více než 60 miliónů turistů, o 1,8 miliónu více než loni. Drtivou většinu tvoří Američané z jiných částí USA, počet turistů ze zahraničí se odhaduje na více než 12 miliónů. Nejvíce přijelo Britů a Číňanů, oznámili zástupci tamního turistického sektoru.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.