USA – Národní parky západu USA

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA
Název ubytování Motel 6
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 49 290 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Čtrnáctidenní okruh po největších turistických zajímavostech USA. Letecky do Los Angeles a odtud vypůjčenými dodávkami (pro 9+1 osob) okruh přes národní parky Joshua Tree, Grand Canyon, Bryce Canyon, Zion, Death Valley, Sequoia, Yosemite, a také přes Las Vegas, Lake Powell, Antelope Canyon zpět do Los Angeles.
Termín zájezdu:
1/ St 17.05. - Út 30.05.2017
2/ Út 12.09. - Po 25.09.2017
Cena zájezdu:
49.290,- Kč/os. při ubytování ve 4-lůžkových pokojích
50.190,- Kč/os. při ubytování ve 3-lůžkových pokojích
51.990,- Kč/os. při ubytování ve 2-lůžkových pokojích

Popis ubytování

POPIS UBYTOVÁNÍ:- 12x ubytování v hotelech Motel 6** nebo Travelodge *** s WC a sprchou na pokoji, většinou vybavených bazénem, veškeré ubytování je včetně místních motelových daní.
- pokoj je vybaven 2 manželskými dvojlůžky, povlečení, osušky, ručníky, TV, klimatizace

Popis lokality ubytování

CENA ZAHRNUJE:- letenku Praha - Los Angeles - Praha (tam přes Amsterodam, zpět přes Paříž )
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- 12x ubytování v hotelech Motel 6 nebo podobných s WC a sprchou na pokoji, většinou vybavených bazénem, veškeré ubytování je včetně místních motelových daní
- nájem 15-ti místných vozů, každý obsazen 9+1 osobami na kompletní dobu pobytu včetně benzínu
- služby průvodce po celou dobu zájezdu, včetně cesty - který zároveň řídí nebo naviguje vůz č. 1
- zákonné pojištění CK proti úpadkuCENA NEZAHRNUJE:- stravu a vstupy (400,- USD/os.), parkovné
- komplexní pojištění = 98,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč/os.)
- formulář ESTA (bezvízové povolení vstupu do USA) - pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu, Íránu, Somálska, Lybie nebo Jemenu, nemůže k cestě do USA využít ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum (turistcké B2). Stejné omezení se týká i občanů ČR, kteří jsou zároveň občan\ jedné z výše uvedených zemí.SLEVY A PŘÍPLATKY:- First minute 1. termín = 2.000,- Kč/os. (při platbě zálohy 30% do 28.2.2017, doplatek měsíc před odletem)
- First minute 2. termín = 1.000,- Kč/os. (při platbě zálohy 30% do 28.2.2017, doplatek měsíc před odletem)
- komplexní pojištění = 1.372,- Kč/os.
- 1-lůžkový pokoj (příplatek k 2-lůžk. pokoji) = 6.500,- Kč
- bezvízové povolení vstupu do USA = 500,- Kč/os.
Poznámka: Sleva pro řidiče celkově 25.000,- Kč na auto, které si rozdělí 2 řidiči podle skutečně najetých mil. (Požadujeme nejméně 10 letou praxi v řízení).

Program zájezdu

1. den: PŘELET PRAHA - LOS ANGELES, PLÁŽE SANTA MONICA

Ráno odlet z Prahy do Los Angeles

2. den: N.P. JOSHUA TREE - LAS VEGAS

Přejezd přes národní park Joshua Tree Las Vegas

3. den: HOOVER DAM - LAS VEGAS

Dopoledne - zájemci se mohou jet podívat na přehradu Hoover Dam Las Vegas, nocleh opět ve stejném hotelu. Las Vegas, světově proslulé centrum zábavy. Ohromí Vás komplex Bellagio s úžasnou zpívající fontánou - mnohonásobně větší než Křižíkova v Praze, překvapí Vás komplex New York včetně sochy Svobody a Brooklynského mostu, Caesar´s Palace - mimořádně luxusní hotel, postavený v duchu starého Říma, kde výzdoba zahrnuje sochy, fontány, lázně, zahrady, fóra, amfiteátr či koloseum, Paris hotel - komplex zahrnující Elysejský palác, Eiffelovu věž, Vítězný oblouk nebo komplex Venezia, který zahrnuje to nejlepší z Benátek včetně funkčních kanálů s gondolami vozících turisty, Velkovévodského paláce či Ponte Rialto. Ohromí vás vybuchující umělá sopka před hotelem Mirage či živé vystoupení - přepadení pirátské lodi před komplexem Treasure Island. Nezapomenutelná je návštěva Stratosphere Tower - vyhlídkové věže, vysoké 350 metrů, která je součástí stejnojmenného hotelu a casina. Na vrcholu je zasklená vyhlídka, odkud je nádherný pohled na celé Las Vegas. Současně jsou na vrcholu věže tři nervy drásající atrakce: tzv. Big Shot, kdy je člověk vystřelen v sedačce vysoko nad vrchol věže, dále horská dráha, kdy je člověk ve vozíku velmi rychle vrhnut do hlubiny pod sebou a vzápětí se pohyb zastaví nad 300 m hlubokou propastí a adrenalinový kolotoč - kde Vás kolotoč na rameni zanese mimo věž a točíte se nad 300 m hlubokým prostorem. Nocleh v Las Vegas.

4. den: ROUTE 66 - PŘEJEZD KE GRAND CANYONU

Volné dopoledne s možností nákupů v Las Vegas. Přejezd ke Grand Canyonu. Během cesty najedeme i na slavnou Route 66 a zastávka na historické benzínce Hackberry. Nocleh.

5. den: N.P. GRAND CANYON, LAKE POWELL

Návštěva Grand Canyon Grand Canyon je nejznámější kaňon na světě. Vytvořila jej řeka Colorado v severní Arizoně. Kaňon, je téměř 446 kilometrů dlouhý a šířka se pohybuje od 500 metrů do 29 kilometrů. Největší hloubka je okolo 1600 metrů. Večerní přejezd k Lake Powell. Nocleh.

6. den: LAKE POWELL - N.P. ANTELOPE CANYON - N.P. MONUMENT VALLEY

Prohlídka čarokrásné krajiny - Lake Powell v Glenn Canyonu na řece Colorado - která byla vyhlášena za národní rekreační plochu. Antelope Canyon Corkscrew. Shora dopadající světlo se láme do různých vlnových délek a společně s barvou podloží a tvary vnitřku kaňonu kouzlí zázraky. Odpoledne možný fakultativní výlet do Monument Valley s možností si zde najmout jeep řízený místními indiány a absolvovat překrásnou okružní jízdu po největších krásách parku. V tomto údolí eroze vytvořila zajímavé věže z pískovce nazývané messa (stoly) nebo butte (vršky, hřbety). Nejvyšší z nich dosahuje 300 metrů nad údolní plošinou. Monumenty jsou velmi fotogenické, posloužily jako kulisa k mnoha westernům. Nebo možnost jízdy lodí po jezeře Lake Powell nebo odpolední odpočinek u hotelového bazénu. Nocleh ve stejném hotelu jako 5. den.

7. den: N.P. BRYCE CANYON

Prohlídka Bryce Canyonu - nejromantičtějšího národního parku. Bryce Canyon je království desetitisíců rozeklaných skalních věží a pískovcových útvarů zbarvených do červena, oranžova a žluta, zasazených v zelené krajině. Zastávky na vyhlídkách. Dvouhodinová procházka Navajo Loop Trail / Queen Garden patří k největším zážitkům z celého zájezdu. Nocleh mezi NP Bryce Canyon a NP Zion.

8. den: N.P. ZION

NP Zion Virgin River. Již samotný příjezd do parku po vyhlídkové silnici je zážitkem, neboť cestou se již můžeme kochat neskutečně krásnými skalními masivy a útvary. Po dojezdu dovnitř do parku se dále budeme pohybovat bezplatnou autobusovou dopravou, kde můžeme libovolně vystupovat a nastupovat na kterékoliv z osmi zastávek. Řidiči podávají výklad k právě míjeným zajímavostem. Několik krátkých procházek s nádhernými výhledy. Nocleh opět v Las Vegas.

9. den: N.P. DEATH VALLEY

Průjezd a prohlídka Death Valley Údolí smrti - průjezd měsíční krajinou se zastávkami na vyhlídkách na pozoruhodně tvarované barevné skály - Zabriskie point, kde byly filmovány Hvězdné války (kromě Tuniska), Badwater - solné jezero, jehož hladina se nachází 86 m pod mořem, Devil´s Golf Course - pláň plná bizarních solných věžičkovitých a kulatých útvarů. Dojezd do Bakersfield u NP Sequoia. Nocleh.

10. den: N.P. SEQUOIA PARK

Prohlídka Sequoia parku s největšími a nejstaršími stromy planety. Park nejvíce proslavily lesy sekvojovců obrovských včetně stromu generála Shermana, největšího stromu na Zemi, který roste v Obřím lese (Giant Forest). Zde také najdeme pět z deseti největších stromů na světě, pokud jde o objem dřeva. Nocleh.

11. den: N.P. YOSEMITE

Návštěva překrásného Yosemitského národního parku Half Dome (který se tyčí do výšky 1450 m nad dno údolí) a El Capitano. Yosemitské údolí se táhne podél řeky Merced. Kolem ní se rozkládají skaliska, z nichž padá nejvyšší vodopád v Severní Americe, Yosemitský vodopád. Tvoří jej Horní (425 m) a Dolní (97 m) vodopád, mezi nimiž je série kaskád (205 m). Společně měří celkem 739 metrů. Procházky pod vodopády, několik zastávek na vyhlídkách. Nocleh ve stejném hotelu jako 10. den.

12. den: LOS ANGELES - HOLLYWOOD, UNIVERSAL STUDIOS

Přejezd do Los Angeles Universal Studios

13. den: LOS ANGELES - UNIVERSAL STUDIOS

Los Angeles ( Rodeo Drive, Beverly Hills). Navrácení vozů na letišti a let zpět.

14. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy ve večerních hodinách.



   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.