USA - Národní parky

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA
Typ ubytování Motel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 51 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Las Vegas - NP Joshua Tree - Grand Canyon - Bryce Canyon - Antelope Canyon - NP Zion - Death Valley - NP Sequoia - Yosemity - Los Angeles...termíny 17.05.-30.05./12.09.-25.09.2017

Popis stravování

vlastní

Popis ubytování

Ubytování12x ubytování v motelu - řetězec Motel 6 - www.motel6.com nebo podobný (2-3 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a TV)

Program zájezdu

1.den

Ráno odlet z Prahy přes Amsterdam do Los Angeles. Transfer na ubytování. Krátký odpočinek na pláži v Santa Monice. Nocleh.

2.den

Návštěva NP JOSHUA TREE, tajemné pouštní scenérie s pozoruhodnými skalními útvary pojmenované podle sukovitých a groteskně pokroucených jutovníků. Přejezd do LAS VEGAS, jednoho z nejpodivuhodnějších a nejdynamičtějších měst na světě, které se stalo synonymem hazardu. Večerní procházka po hlavním bulváru, tzv. Stripu, s mnoha extravagantními budovami, kýčovitými atrakcemi a věhlasnými kasiny. Ubytování v Las Vegas.

3.den

Prohlídka HOOVER DAM, mohutného vodního díla na řece Colorado, které patří k největším stavbám svého druhu na světě (hráz vysoká 228 m). Na jeho stavbu bylo v době hospodářské krize použito tolik betonu, že by to stačilo k vybudování dálnice napříč celými Spojenými státy. Volné odpoledne ve městě hříchu - LAS VEGAS. Možnost návštěvy početných turistických lákadel a nákupů v některém z obřích outletových center: komplex BELLAGIO se zpívající fontánou - mnohonásobně větší než Křižíkova v Praze; komplex NEW YORK včetně sochy Svobody a Brooklynského mostu; CAESAR´S PALACE - mimořádně luxusní hotel postavený v duchu starého Říma, kde výzdoba zahrnuje sochy, fontány, lázně, zahrady, fóra, amfiteátr či koloseum; Paris hotel - komplex zahrnující ELYSEJSKÝ PALÁC, EIFFELOVU VĚŽ, VÍTĚZNÝ OBLOUK; komplex VENEZIA, který zahrnuje to nejlepší z Benátek včetně funkčních kanálů s gondolami vozícími turisty, VELKOVÉVODSKÉHO PALÁCE či PONTE RIALTO; vybuchující umělá sopka před hotelem MIRAGE či živé vystoupení - přepadení pirátské lodi před komplexem TREASURE ISLAND; nezapomenutelná je návštěva STRATOSPHERE TOWER - vyhlídkové věže, vysoké 350 metrů, která je součástí stejnojmenného hotelu a casina; na vrcholu je zasklená vyhlídka, odkud je nádherný výhled na celé Las Vegas; současně jsou na vrcholu věže tři nervydrásající atrakce: tzv. Big Shot, kdy je člověk vystřelen v kabince vysoko nad vrchol věže, dále horská dráha, kdy je člověk ve vozíku velmi rychle vrhnut do hlubiny pod sebou a vzápětí se pohyb zastaví nad 300 m hlubokou propastí a adrenalinový kolotoč - kde Vás kolotoč na rameni zanese mimo věž a točíte se nad 300 m hlubokým prostorem. Nocleh.

4.den

Volné dopoledne s možností nákupů v LAS VEGAS. Přejezd na ubytování se zastávkou u čerpací stanice HACKBERRY na slavné ROUTE 66.

5.den

Návštěva velkolepého GRAND CANYONU, jedinečného přírodního skvostu, jehož rozměry a krása jsou mimo veškeré lidské chápání. Panoramatická jízda po tzv. jižní hraně s mnoha neopakovatelnými vyhlídkami. Fakultativně možnost okružního letu nad fascinující propastí hlubokou téměř 2 km a širokou od 6,5 do 30 km. Ubytování.

6.den

Průjezd surrealistickou krajinou pískovcových homolí a vyprahlé pouště u jezera LAKE POWELL, jehož pobřežní linie dosahuje délky přes 3 000 km. Přejezd na území rezervace kmene Navajo, do romantické oblasti zvané ANTELOPE CANYON patřící k nejkrásnějším a nejfotografovanějším místům naší planety. Odpoledne fakultativní výlet do MONUMENT VALLEY známého z filmových westernů nebo výlet lodí po jezeře Lake Powell. Alternativně odpočinek u hotelového bazénu. Návrat na ubytování.

7.den

Prohlídka BRYCE CANYONU, podivuhodného Národního parku s různobarevnými zemními pyramidami. Nenáročná procházka po stezkách mezi oranžovo-bílými pískovcovými věžemi (cca 2 hod., Navajo Loop Trail). Ubytování.

8.den

Návštěva NP ZION, který díky svým vysokým skalním stěnám, svěžím borovým hájům a vodním kaskádám patří mezi opravdové perly utažské přírody. Již samotný příjezd do parku po vyhlídkové silnici je zážitkem, neboť cestou se lze kochat neskutečně krásnými skalními masivy a útvary. Uvnitř samotného parku je doprava zajištěna bezplatnou autobusovou dopravou, přičemž lze libovolně vystupovat a nastupovat na kterékoliv z osmi zastávek. Možnost několika krátkých vycházek. Ubytování v Las Vegas.

9.den

Průjezd nejteplejším místem západní polokoule, tzv. DEATH VALLEY" (Údolím smrti), kde v létě průměrná teplota dosahuje 45oC a teplota povrchu země může dosáhnout téměř bodu varu. Zastávka na tzv. ZABRISKIE POINT (místo natáčení Hvězdných válek), u jezírka BADWATER, které leží 86 m pod hladinou moře a na pláni DEVIL´S GOLF COURSE plné bizarních solných útvarů. Ubytování v Bakersfieldu.

10.den

Prohlídka Národního parku SEQUOIA s největšími a nejstaršími stromy na světě, z nichž nejznámější je 3 000 let starý, 100 m vysoký a 1 385 tun vážící sekvoj pojmenovaný po Generálu Shermanovi. Ubytování.

11.den

Návštěva okouzlujícího YOSEMITSKÉHO NÁRODNÍHO PARKU obklopeného svislými skalami tyčícími se více než 1 000 m vysoko nad údolím, do něhož padají mohutné vodopády včetně vůbec nejvyššího v severní Americe (739 m vysokého). Zastávka na vyhlídce Glacier Point s překrásným výhledem na legendární El Capitan a nejpříkřejší útes v Severní Americe - Half Dome. Návrat na ubytování.

12.den

Přejezd do LOS ANGELES. Návštěva filmových studií společnosti UNIVERSAL. Prohlídka Hollywoodu. Ubytování.

13.den

Dokončení prohlídky mekky světového filmového průmyslu (Rodeo Drive, Beverly Hills). Navrácení mikrobusu na letišti v Los Angeles a let zpět do Evropy.

14.den

Přílet do Prahy přes Paříž ve večerních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.