USA - New York - Washington - Niagara 2017

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 43 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: New York - Washington - Niagarské vodopády...termín 06.10.-14.10.2017

Popis stravování

6x jednoduché snídaně (7.den ráno se snídaně nestihne)

Popis ubytování

Ubytování6x hotel v New Yorku ve 2-lůžk. pokojích (na Long Island, cca 2 km od Manhattanu a 100 m od stanice metra), 1x hotel 600 m od Niagary

Program zájezdu

1.den

V poledních hodinách odlet z Prahy do New Yorku. Transfer do hotelu na LONG ISLANDU.

2.den

První část prohlídky NEW YORKU, nejlidnatějšího města USA, ležícího u ústí řeky Hudson do Atlantského oceánu. Procházka jižním Manhattanem - srdcem města, o kterém si říká, že nikdy nespí: novogotický anglikánský kostel Trinity Church; věhlasná finanční čtvrť s ulicí Wall Street, kde se nachází budova americké burzy; začátek světoznámé ulice Broadway s nejstaršími uličkami; Battery Park… Fakultativně zhlédnutí večerního představení Metropolitní opery (informace v CK). Návrat na ubytování.

3.den

Návštěva ELLIS ISLAND, místa, kterým dříve museli projít všichni migranti hledající za oceánem nový život, štěstí a svobodu. Dnes se zde nachází dojemné muzeum imigrace instalované v neorenesanční budově z roku 1900. Přejezd lodí na Liberty Island se známou, 46 m vysokou, SOCHOU SVOBODY, která se stala neodmyslitelným symbolem celé země… V podvečer prohlídka stylové Čínské čtvrti s chrámy, pagodami a neony nasvícenými obchody či restauracemi. Návrat na ubytování.

4.den

Celodenní výlet do WASHINGTONU. Vyhlídková jízda americkou metropolí: Bílý dům - reprezentativní sídlo amerických prezidentů; pětiúhelníková budova Pentagonu - sídlo Ministerstva obrany s téměř 30 000 zaměstnanci; Kapitol - místo zasedání Sněmovny reprezentantů a Senátu; monument George Washingtona - monumentální bílý obelisk vystavěný na počet prvního amerického prezidenta; Arlingtonský národní hřbitov - tradiční místo posledního odpočinku amerických vojáků a válečných veteránů… Individuální volno k návštěvě muzeí nebo obrazáren. Návrat na ubytování.

5.den

Pokračování v prohlídce "Velkého jablka", oblasti středního MANHATTANU: náměstí Times Square přezdívané "křižovatka světa" s množstvím světelných reklam na velkoplošných obrazovkách; Rockefellerovo centrum - největší privátně vlastněný komplex budov s nádhernou vyhlídkovou terasou; multifunkční hala Madison Square Garden; prestižní Pátá avenue s luxusními obchody (nejdražší obchodní zóna na světě); římskokatolická katedrála sv. Patrika; Central Park - 340 ha zelená oáza uprostřed velkoměsta… Možnost návštěvy divadelního představení nebo muzikálu na slavné Broadwayi. Návrat na ubytování.

6.den

Dokončení prohlídky NEW YORKU - dolního Manhattanu: čtvrti Downtown a Soho s charakteristickou zástavbou z konce 19. století (tzv. litinová architektura); Little Italy - nezaměnitelná italská čtvrť osídlená imigranty především z oblasti Sicílie a Neapole; osobní přístav a bývalé doky; hlavní sídlo OSN; majestátný Brooklynský most - první visutý most na ocelových lanech; výjezd výtahem na panoramatickou plošinu Empire State Building - svého času nejvyšší budovy světa s nezapomenutelným pohledem na město mrakodrapů… Návrat na ubytování.

7.den

Ranní přelet do Buffala. Přesun k atraktivním vyhlídkám na americké straně fascinujících NIAGARSKÝCH VODOPÁDŮ. Transfer na kanadské území, do hotelu situovaného jen cca 5 min. chůze od nejznámější části vodopádů známé pod názvem Podkova, kde se každou sekundu padá z 52 m vysokého srázů téměř 3 000 m3 vody. Večer účast na úžasné světelné show promítané na valící se masu vody. Nocleh.

8.den

Transfer na letiště v Buffalu a odlet přes New York do Prahy.

9.den

Přílet do Prahy v dopoledních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.