USA – New York, Washington, Niagara (Kanada)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita USA
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 44 290 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Devíti-denní zájezd po východu USA, včetně New Yorku, sochy Svobody, návštěvy Washingtonu a Niagarských vodopádů.

Popis ubytování

UBYTOVÁNÍ:Hotel 2,5 ***.
2 lůžkové pokoje s vlastní koupelnou a WCPOPIS LOKALITY UBYTOVÁNÍ:V New Yorku ve čtvrti Long Island (sousedí s Manhattanem) - přímo u stanice metra
Na Niagaře - 3 min. pěšky od Niagarských vodopádů

Popis lokality ubytování

POPIS STRAVOVÁNÍ:- 6x jednoduché snídaně v New Yorku a Niagaře (7.den ráno se snídaně nestihne)CENA ZAHRNUJE:- letenky Praha - New York (přímý let) - Buffalo (Niagara) - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy a poplatek za odbavené zavazadlo
- 6x hotel v New Yorku ve 2-lůžk. pokojích (na Long Island, cca 2 km od Manhattanu a 100 m od stanice metra)
- 1x hotel 600 m od Niagary
- 6x jednoduché snídaně v New Yorku a Niagaře (7.den ráno se snídaně nestihne)
- transfery z letiště na hotely v New Yorku a Niagaře a opět transfery zpět na letiště
- celodenní výlet pronajatým busem do Washingtonu
- služby průvodce během celého zájezdu
- zákonné pojištění CK proti úpadkuCENA NEZAHRNUJE:- jízdné MHD (metrem, lodí apod.), event. vstupy
- komplexní pojištění = 98,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč/os.)
- formulář ESTA (bezvízové povolení vstupu do USA) - pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu, Íránu, Somálska, Lybie nebo Jemenu, nemůže k cestě do USA využít ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum (turistcké B2). Stejné omezení se týká i občanů ČR, kteří jsou zároveň občané jedné z výše uvedených zemí.
- lodní výlet k Soše Svobody - zahrnuje lodní lístek, vstup k piedestalu Sochy Svobody, rezervační poplatek (dospělí = 700 Kč, senioři 65+ = 550 Kč)SLEVY A PŘÍPLATKY:- First minute = 700,- Kč/os. (při platbě zálohy 30% do 31.1.2017, doplatek 40dní před odletem)
- First minute = 400,- Kč/os. (při platbě zálohy 30% do 28.2.2017, doplatek 40dní před odletem)
- komplexní pojištění = 882,- Kč/os.
- bezvízové povolení vstupu do USA - ESTA = 500,- Kč/os.
- 1-lůžkový pokoj = 8.500,- Kč (příplatek k 2-lůžk.pokoji s manželskou postelí)
Při objednávce v roce 2016 vybíráme zálohu pouze 5.000,- Kč/os.

Program zájezdu

1. den: ODLET Z PRAHY DO NEW YORKU

V poledne (12.40) odlet z Prahy (přímý let s Delta Airlines) do New Yorku, v 15.39 h tamního času přílet na letiště JFK, transfer na ubytování v hotelu ve čtvrti Long Island (sousedí s Manhattanem), nocleh.

2. den: NEW YORK - PROHLÍDKA MANHATTANU. WALL STREET S BURZOU, KOSTEL TRINITY…

Společná prohlídka špičky Manhattanu - MHD + pěšky s průvodcem, Wall street s burzou, kostel Trinity Church, začátek Brodwaye s nejstaršími uličkami, Battery park, eventuálně večerní procházka městem, nocleh.

3. den: NEW YORK - ELLIS ISLAND A LIBERTY ISLAND SE SOCHOU SVOBODY

Výlet lodí na ostrovy Ellis Island a Liberty Island se sochou Svobody, podvečer Čínská čtvrtˇ, nocleh. Fakultativně ve večerních hodinách (19:30 h) návštěva Metropolitní Opery - F. Alfano - Cyrano z Bergeracu.

4. den: VÝLET DO WASHINGTONU - BÍLÝ DŮM, PENTAGON, KAPITOL, ARLINGTONSKÝ HŘBITOV

Celodenní VÝLET do WASHINGTONU - panoramatická prohlídka - Bílý dům, Pentagon, Kapitol, sídlo senátu a kongresu, monument G. Washingtona, památník Abrahama Lincolna, národní válečný památník, Arlingtonský hřbitov, volno na muzea (např. kosmu) a slavné obrazárny (gratis) na hlavní třídě Mall, návrat na nocleh v NYC.

5. den: NEW YORK -TIMES SQUARE, ROCKEFELLEROVO CENTRUM, MADISON SQUARE GARDEN,…

Společná prohlídka Středního Manhattanu - slavné náměstí Times Square, Rockefellerovo centrum, Madison Square Garden, Pátá avenue s lux.obchody a divadelní čtvrtˇ, katedrála sv. Patrika, Central Park s Metropolitní operou aj.. Odpoledne fakultativně Metropolitní muzeum, večer možnost individuálně navštívit divadlo (muzikál) na Brodwayi, nocleh. (Případná návštěva Metropolitní Opery - 20.00 h - Richard Wagner - Létající Holanďan)

6. den: NEW YORK - DOWNTOWN, SOHO, ITALSKÁ ČTVRTˇ,BUDOVA OSN, BROOKLYNSKÝ MOST,…

Společná prohlídka Dolního Manhattanu - Downtown, Soho, Italská čtvrtˇ, osobní přístav a bývalé doky, budova OSN, Brooklynský most aj., výjezd na mrakodrap Empire State Building, nocleh.

7. den: PŘELET DO BUFFALA, PROHLÍDKA NIAGARSKÝCH VODOPÁDŮ

Brzy ráno transfer na letiště JFK, přelet do Buffalla (8.05 - 9.41 h), prohlídka americké strany vodopádů, na vyhlídkových plošinách můžete sledovat vodopád zblízka - Prospect Point a Goat Island (Kozí ostrov), kde se nachází Jeskyně větrů - Cave of the Winds, transfer na ubytování do hotelu na kanadské straně vodopádů, pouhé 4 min pěšky od Niagarských vodopádů, prohlídka kanadské strany, po setmění pěší návštěva nasvícených vodopádů - úžasná světelná show reflektorů, promítaná přímo na valící se vodu, nocleh.

8. den: PROHLÍDKA NIAGARSKÝCH VODOPÁDŮ

Dopoledne pěší prohlídka Niagarských vodopádů s vyhlídkami na 55 metrů vysokou masu padající vody. V poledne odjezd od hotelu na letiště v Buffalu, odlet přes New York dále přímým letem s Deltou do Prahy.

9. den: PŘÍLET DO PRAHY V DOPOLEDNÍCH HODINÁCH.

Plánovaný přílet v 10.40 h.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.